Kill Bill (2003)

Chápu, že to je kultovní záležitost. Mě to ale nesedlo. Výborný soundtrack, solidní obsazení, ale přes to hektolitry krve jsem se prostě nedostal. Snad příště...

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Po celkem povedené jedničce, ne až tak povedená dvojka. Je to takové suché, bez šťávy. Koukáte na to a je vám docela jedno, jak to skončí. Hlavně už aby to skončilo.

Beowulf (2007)

Nepovedná animace celkem solidního severského příběhu. Když se na to dívám zpětně, tak ani nevím, proč se mi to nelíbilo. Příběh není špatný, bojové scény jsou dokonce docela dobré, jen ta animace není nic moc. Dohromady mi to ale moc nesedlo a ty necelé dvě hodiny jsem se prostě nudil...

Pearl Harbor (2001)

Jedna hvězdička za hudbu, druhá za efekty. Zbytek je bohužel na úrovni Twilight ságy. A to je špatně.

Vikingové (2013) (seriál)

Skol! Z první série Vikingů je vidět, že rozpočet nebyl největší. To ovšem vynahradil scénář a opravdu vájimečný Travis Fimmel. Intriky, vraždy, rodina, boj, rituály. S dalšími díly se rozpočet navýšil a Ragnarovi to jen prospělo. Třešničkou na dortu je to, že některé postavy a události jsou historicky doložené.

Asterix a Kleopatra (1968)

Asterix v takové, řekl bych, až muzikální podobě. Že mu to ale sekne! Opravdu, Asterix a Kleopatra je klasika, které se člověk nepřejí.

Asterix v Británii (1986)

Piráti, římané, féničané, britové - všichni jsou blázni. Asterix a Obelix v plné formě. U všech svatých, žertovný pohled, že ano? Přesně tak, i ti šprýmaři. Zřejmě bude dobré řici to šéfovi, jděmež.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Opravdu povedená záležitost! Pánům ze země galského kohouta se podařilo skloubit komiksovou atmosféru s novodobým provedením. Sice jsem se nezasmál, ale skoro po celou dobu jsem se musel usmívat, protože film jde ve šlépějích starých Asterixů.

Království nebeské (2005)

Na sestříhanou verzi nekoukat. Tříhodinový epos o obraně Jeruzaléma. Film je dost roztahaný, moc se toho za tu dobu nudálo. Nicméně mě to nevadilo. Bylo to pomalé, ale krásné. Na place se sešlo pár vynikajících herců - škoda, že většinu času si pro sebe zabral Orlando Bloom. Nádherné zvuky, hudba a kostýmy, to je to, čím si u mě Scott vydobyl 5 hvězd.