Fast Food Nation (2006)

Dobrý mix humoru, reality, pohľadov zo všetkých strán a správne odstrihnutý záver tak že vyvolal vo mne nejaké pocity aj bez pátosu. Navyše pár známych ksichtov ktoré som ani nečakal. Dobre zamaskované, ale v skutočnosti oveľa pôsobivejšie ako magori pripútaní reťazami o stromy, nahé pipiny v klietkach či vedro krvi na kožuchu. Takto sa to robí.

Sherlock (2010) (seriál)

Veľmi dobré, originálne spravené, no príliš dlhé vo väčšine dielov. Často to tiež balansuje na hranici mojej tolerancie voči rekurzii prekvapení = odrbov a klamstiev o klamstvách ktoré oklamali vymyslené polopravdy založené na lži. Menej je niekedy viac. Keď to umelo zamotajú tak že sa v tom vyzná snáď len ten cvok Sherlock sám, prestáva ma to baviť. Hlavne keď potom ukážu, že riešenie ste mali celý čas pod nosom a pritom sa tam riešili konšpiračné teórie hodné samostatnej Facebookovej fanpage pro blbečky. Prvé asi 2 diely som žral, potom už to prestávalo mať šťavu - postavy samotné to nemôžu stále ťahať. A Baskerville, to bola kravina na druhú. Naopak, domina bola super :)

Bloodrayne: Třetí říše (2010) odpad!

Tri dôvody prečo sa to oplatí vidieť sú: prsia, tá čiernovlasá prostitútka čo chcela urobiť kariéru a Bloodrayne. Vlastne len 2, lebo prsia patria Bloodrayne. A Boll s týmto kameramanom by nemali spolu točiť nič. Navzájom si škodia, len neviem kto komu viac.

Vyjednavač (1998)

Výborný film aj keď sa musím priznať že som v tom bol stratený. Kto koho čo začo prečo komu načo? Neviem, ale to je jedno. 4 hviezdy som dal možno aj preto, že mi to pripomenulo Die Hard 1 - tou budovou a atmosférou, aj keď toto je samozrejme úplne o inom.

Zmizení (2013)

Čakal som nejakú heroickú misiu kde supermúdry superrýchly superborec čo sa podobá na Oskara Schindlera mláti nejakých balkáncov, prípadne obyvateľov nejakých stredoázijských krajín (aby sa aspoň niečo zmenilo) žijúcich v európskej metropole. Nestalo sa! A ja som bol nadšený. Zapadákov v peknom prostredí mi trochu pripomínal danske mestečko z Jagten. To že to nebolo čiernobiele a postavy sa konečne správali ako bežní smrteľní ľudia sa mi strašne páčilo.

Machři 2 (2013)

Vyzerá to, že niekto zfilmoval jeden z nápadov ktoré vyprodukoval Cartman v časti South Parku AWESOM-O. "Adam Sandler fell in love and ..." Je to len zlepenina pokusov o vtipné situácie z ktorých niektoré su aj smiešne. Rozdiel je však smiať sa s niekým a na niekom, takže smiešne nutne neznamená aj vtipné. Dalo sa to ale pozerať a pobaviť sa. Radšej toto ako pokus o umenie pri ktorom zaspím. Sláva Cartmanovym nápadom. Teším sa na ďalší čo zfilmujú. PS: Salma Hayek + Adam Sandler = vo filmoch som ochotný uveriť hocičomu, ale toto nie! Ultrahot MILF a týpek čo vyzerá ako treťotriedny looser k sebe nepatria. To som fakt nezožral :D

Poslední noc v Římě (2010)

Dôvod na až dve hviezdičky je to aby som mohol ešte väčším sračkám dávať len jednu. Zaujímavý mix kamery, prostredia, hudby ale dejovo totálna nuda. Natasha to vytrhla z biedy len tým že tam bola, no tá druhá mi dosť vadila.

K-11 (2012)

Nenápadný ale celkom dobrý film. Trošku smiešne vyznieva to že tranďákov hrajú ženy. Je to dosť vidieť, ale aspoň sa ten film netvári tak vážne. Len mu to pomáha, pretože ak by sa to hralo na čosi viac, dal by som o 1-2 hviezdy menej.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Dokola to isté a potom zistenie že sa nepoučili. Ani jedni a predpokladám že ani druhí. Veď prachy sú prachy. Už sa teším keď si na tržnici kúpim rifle. Spomeniem si pritom na tých magorov :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tých popridávaných vecí som sa hrozil, ale nebolo to také zlé. Viac by pomohlo keby predtým režisér nepozeral toľko Alien 3. Možno by sme boli ušetrení pre mňa nudnej záverečnej iritovačky (neviem ako inak nazvať činnosť pri ktorej sa niekto úplne zbytočne snaží nasrať draka - boj to rozhodne nebol). Tiež by sa mi páčilo menej politiky a zaťahovania Saurona do deja. Hobitova krása na rozdiel od LOTRA totiž spočíva v jednoduchosti. Ak ale privriem oči nad týmito blbosťami, zostane skvelý fantasy film ktorý rozhodne neurazil predlohu. Scéna so sudmi aj keď upravená, naplno využila potenciál a bola to snáď najzábavnejšia časť celého filmu.Evangeline Lilly je už len čerešnička na torte. Teším sa na trojku.