Grandhotel Budapešť (2014)

Paráda. Tí herci si museli neskutočne užívať pracovať na niečom takomto. Skvelé obsadenie a štýl. Vytvoriť takúto kombináciu paródie, fantázie na pozadí stredoeurópskej histórie a kultúry, veru klobúk dolu. Práve vďaka takejto voľbe je to rozprávkové a originálne.

Konzultant (2013)

Na začiatku som X krát pochyboval že je to film čo mi niekto mohol vôbec odporučiť. Na konci som len čumel že aká pecka! Toto bolo normálne ako dobrá kniha v ktorej sa musíte prehrýzť cez ten balast aby potom prišlo pravé orechové. A potom to všetko začne dávať zmysel.

Drive Angry (2011)

Ďalší film kde by sa hodilo hodnotenie medzi 2 a 3. Je to zábavné, miestami smiešne, naschvál trápne, ale pekne to odsýpa a dá sa to pozerať. Teda ak v tom nechcete hľadať hlbší zmysel.

13 hříchů (2014)

Ten kto si sám o sebe myslí že je trtko, mal by si dobre pozrieť tento film a jeho hlavného hrdinu. TO je trtko. Dvestopäťdesiata variácia na to že niekto niekoho ovláda, je to nejaká hra a nejaká zvrátená zábava zároveň je síce trochu otrepané, ale ja takéto filmy môžem a vyhľadávam. Čiže dalo sa... až na toho hlavného hrdinu. Za toho by som nedal ani 5 korún. Aj keď už máme Euro. Aj tak. Nedal.

Krvavá odplata (2011)

Keď už Intersonic neuvádí Van Damma ve Lví Srdce, americký samuraj je pase,dobré filmy so Stevenom Seagalom ste už videli 10x a nové nemusite lebo pribral, pozrite si toto. Je tam presne to čo bolo v akčňákoch z tej doby, nič viac. Nejaké bitky, pomsta, jeden obligátny koitus, finálny boj a naháňačka na cestách. No a že Anna Lynn Mc cord je tam fakt dobre zvolená ako prvok na ozdobu, môžem dať v pohode 3 hviezdičky. Pre frikulínov pridávam upozornenie ! pozor, neobsahuje umenie !

300: Vzestup říše (2014)

Výstava brušákov je už trošku na smiech, hlavný hrdina D má z charizmy Leonidasa asi tak štvrtinu (možno som prestrelil) , fishnet pančuchy vymysleli asi starí Peržania, a celkovo film pôsobí miestami ako komická napodobenina, hlavne keď už aj koňom prepína a strácajú pudy sebazáchovy... ALE! Akčné scény v kombinácii s hudbou sú jednoducho pecka a to čo robí tento fil čím je, niektoré okamihy vám postavia chlpy na rukách ako keď William Wallace kričal "Freedom", tá súložscéna je skvelá a to nielen vďaka Evinym prsiam. Jednotka je jednotka, ale toto je presne to čo sme mohli dostať. Vata + akcia čo nám nakope riť. Aj nabudúce. Dúfam.

3 dny na zabití (2014)

Z času na čas tu vidím slovné spojenie čo len vyvolení môžu použiť i múdro sa pritom cítiť. Že žánrová čistota. Síce nehodný som takúto múdrosť prevelikú preukázať, no I ja viem jedno. Toto je pravý opak. Mutant. Paškvil. Guláš. Nejako som to pozrel, nejako aj dopozeral, no nejako som nepochopil čo to malo byť. Čo sa mi páčilo najviac a čo si pamätám? Amber Heard. Ten zvyšok by mi určite v živote nechýbal, keby na tento film náhodou nenarazím.

Robocop (2014)

Paráda. Máločo to malo u mňa vopred tak prehraté ako tento film. Po traileroch som sa bál že nový robocop bude skákať ako opičiak spiderman celý film a z pôvodného kultu ostane len názov, či kovový skelet. Nestalo sa.Film sa sústredil na to správne - na pocity a psychiku postavy, akčné scény mi prišli len ako povinná zábavná výplň. Detroit, Murphy, pôvodná melódia tam kde sa to hodilo a ešte aj ten záver ako obšlahnutý z Gamer-a, všetko sa mi páčilo. Remake čo rozhodne neurazil a dôstojne vzdal hold klasike.

Ona (2013)

Vyborny film s neskutocne pomalym tempom. Na mna boli 2 hodiny monologov a dialogov trosku moc. Komu toto nevadi, moze dat s cistym svedomim za 5. Obraz buducnosti , spravanie ludi, ich problemy aj tie gate vytiahnute pod pupky boli paradne.

Duna (1984)

Knihu som čítal asi 10 rokov dozadu a tak sa mi ľahšie hodnotí len film. Popri dnešných sf&f top tituloch to už síce pôsobí obstarožne, najmä tie boje, ale stále je to super. Čo tu zvládli na jednotku je úvod do deja = tie komentované obrázky ma úplne dostali a zároveň som si na všetko spomenul, takže som mal jasno v tom čo sa kde deje.