Místo zločinu České Budějovice - Anděl v laguně (2023) (epizoda)

Ale jo, mělo to šťávu. Jen nepochopím, proč někdo chytrý, kdo prošel speciálním výcvikem nepoužil jen know how a nevytvořil originální kódy. Pak by bylo mnohem zajímavější jak na odhalování, tak i na koukání.

Místo zločinu České Budějovice - Slunovrat (2023) (epizoda)

Nemám ráda detektivní příběhy zasazená do nějakého neobvyklého prostředí. Tady to byli Keltové. Netuším jak moc bylo prostředí autentické, policejní práce čirý diletantismus, jak je u českých seriálových kriminálek zvykem.

Případ se štěnicí (2023) (TV film)

Lze hodnotit pozitivně i film plný nepříjemných negativních postav, ale musí to mít šmrnc a dávat smysl.

Případ s koncem (2023) (TV film)

Měsíc s dýmkou uzavřel jako Případ s koncem spolupráci Vašátka a Horáce, tak si dovolím malé ohlédnutí. Od prvního případu uplynulo 10 et a je to vidět i na obou hlavních protagonistech. Přesto je tento příběh uvedený jako úplně první při kterém se oba seznámí. Jako i v jiných případech je i zde vybraná zajímavá lokace, obsazení mi tentokrát příliš nesedlo. Zlata Adamovská má často tendence přehrávat, myslím si, že jí paní režisérka mohla trochu usměrnit. Příliš mě nepřesvědčil ani Jan Šťastný ani Lucie Zedníčková. Sice se říká, že to nejlepší má přijít nakonec, ale v tomto případu to bohužel neplatilo.

Srdce vlka (2023) (TV film)

Pro mě Srdce vlka splňovalo přesně to, co očekávám od dokumentu - dobré téma, dobré emoce a dobré zpracování.

Varhanní NEJ - Nejstarší varhany (2023) (epizoda)

Bylo to příjemné vidět Pepu s Míšou pohromadě na zajímavých místech a v doprovodu krásné varhanní hudby.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

A máme to tu, balba, konec zvonec, je dopekárkováno. Pocity smíšené. Je to doba, do které se nechci vracet ani filmově ani v myšlenkách. Nekoukalo se na to moc dobře. Přípustná míra stylizace, produktivní život ve filmové zkratce.

Zákony vlka - Škodná v revíru (2023) (epizoda)

Pilotní díl by měl být velký tahoun, navnadit diváky, aby se chtěli dívat dál, toužili vědět, jak to dopadne. Po zhlédnutí prvního dílu mám dojem, že se bez Zákonů vlka celkem dobře obejdu.

Zvon zvonů (2023)

Víta Klusáka mám spojeného se zajímavým tématy a nebylo tomu jinak ani u Zvonu. Dobře zpracovaný záznam o jednom užitečném počinu.