• Thriller

Veřejný dům hrůzy (2012)

Kopa flešbekov, kopa šťastia na úteku a kopa srbov (asi) hovoriacich po anglicky so srbským prízvukom. Chcel som to v polovici vypúť, ale potom začala tiecť hypnotická krv. Mal som to vypnúť...

Severozápad (2013)

Minúty pekne odsypávajú, že si ani nevšimnete, koľko už máte za sebou a končí to v tej najnevhodnejšej chvíli. Inak by som dal aj 5. Roland Moeller (Bjorn) je znovu frajer, dánsky De Niro, ktorý sa narodil pre úlohy kriminálnikov.

Forbidden Ground (2013)

Ťažko nájdete väčšiu vojnovú blbosť než toto. Zatiaľčo ženy bojujú na domácom šukacom fronte, muži si to rozdávajú s Fritzmi v maskách v zákopoch a fúzkatý anglický zvrhlík to celé sleduje z veliteľského bunkru. To je zábava!

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Nebyť Roya, tak to asi ani nedopozerám. Bridžis bol s touto postavou primerane zábavný, z držkou akoby si práve odskočil z True Grit alebo Crazy Heart. S tými efektami a maskami to celkom nevyšlo, hlavne ich bolo ako v star treku a v čiernych debiloch dokopy. Chápem, že bratia Lumiérovci by to ohodnotili ako nadpriemer, ale ostatní?...

Empire State (2013)

Film je oveľa lepší než som čakal, zdá sa to zobrazené tak jednotvárne, ale kupodivu to tomu dodáva akútakú atmosféru. Dozviete sa kopu vecí, ako napr. že v 80tych rokoch bolo v NY horšie pracovať pre grékov než pre talianov, dozviete sa že Paul Ben-Victor je celkom obstojný herec a hlavne vám film pripomenie, že totálnemu debilovi nemáte všetko hneď vyklopiť, aj keď je to váš kamoš. No a nakoniec sa dozviete, že Dwayne, nech hrá vo filme z akéhokoľvek obdobia, stále vyzerá ako z roku natočenia filmu.

Únos (2012)

Ako väčšinou z Dánska - stručné, výstižné a dobré. Okolo takej šesťdesiatej minúty by potrebovali herci prestriedať, lebo sú už značne unudení a tempo upadá, ale aj tak je to zaujímavé až dokonca. Škoda tiež, že chýba zobrazenie obsadenia lode. Roland Moeller je frajer aj v tomto filme.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Na to, že to bol star trek, to bolo vrcholne nezábavné a nezaujímavé. Koniec bol dokonca nudný. Treba pridať na príbehu, na postavách a ubrať modrých bleskov. Niektorí herci tu dokážu vylúdiť naozaj rozpačitý úsmev. Ktorákoľvek séria urobí lepší dojem než toto.

Podfukáři (2013)

Očakávania som mal veľké a dostal som prd. Vyložene pre tínedžerov. Prezident Freeman tu predvádza svoj hlasový štandard, Džesi Aizenbrrg svoj plačlivý štandard, Ruffalo je akože boss, Wúdy akože zábavný a celé je to vraj údajne thriller/krimi. No a ten pokus o odhalenie motívov v samotnom závere je veľmi úbohý. Z kúzelníckych trikov sa odhalí dokopy asi tak jeden, ostatné je len filmová triková záležitosť, takže navrhujem, aby Rytmus "zložil" a "napísal" nejakú poriadne pridrbanú skladbu (ako vždy) a z tohoto filmu nech zostrihajú k tomu nejaké 5 minútové video.

The Iceman (2012)

Dobré, aj trochu napínavé, ale odfučalo to do neznáma. Skutočný príbeh, na ktorý sa dá rýchlo zabudnúť, lebo nebyť Liottu a Shannona, nikto by to nedopozeral.