• Thriller

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Moc kecajú, ale prižmúril som uši a dal štvorku. Fungus Bob si to zaslúži, no a Willem si trochu oprášil úlohu detektíva v divných filmoch. Rozpočtom aj inak to trochu pripomínalo "John dies at the end", akurát toto bola taká pridrbloromantická verzia.

Bad Kids Go to Hell (2012)

Vlastne si už ani poriadne nepamätám o čom to bolo a čo tam boli za postavy. Zbytočné pozerať.

Trans (2013)

Dano točí dokola ten istý formát a kupodivu má úspech. 100% to však vystihol užívateľ Cervenak. Už len dodám, že film išiel pre mňa z kopca a dojazd v scéne "ako si vedela čo som chcel..." naozaj u mňa vyvolal rozčarovaný úsmev. Je to asi najzbytočnejšia scéna v Danovej filmografii. Tešil som sa zbytočne. Škoda aj nevyužitej "jahody", mohli sme sa nasmiať viac.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Jediné čo človeka na chvíľu preberie je idiotská predzáverečná a záverečná akcia (ostatné akcie sú giganticky debilné). Vin Diesel by si asi sám napísal lepšie repliky. Nebyť Dwayna, tak asi zdochnem v priebehu tohoto dlhometrážného zbytočného veľdiela. Priemerný herec/nadpriemernýmlátič The Rock v tomto filme tak herecky vyniká, že je to až neuveriteľné.

Zpráva o Europě (2013)

Obria blbosť, ktorú som dopozeral len aby som zistil že koniec je ešte obrovitejšia blbosť. Fakt divné konanie postáv.. POZOR špoiľer: Prečo sa ten Džejms Corrigan niečoho nechytil jednou rukou (čo napr tak tých dverí, či ako to títo díp throat astronauti volajú) a druhou mohol Andreja Kozmikoviča vepchať dnu. Ale nie, on bude filmový hrdina! Nuž a potom Kaťuša (to bola naozaj zábavná scéna) "idem, povrch vyzerá pevne a bez prasklín." no a už o sekundu "do pidže, povrch je nestabilný!". Och bóže, títo vedci. Nuž a nakoniec možno budem za debila, ale: Andrej Kozmikovič a Džejms Hrdina ostali na orbite a opravovali čo ja viem čo, možno domáci destilačný šystém. A prečo sa potom Andrej nejak objavil na povrchu Europy s ostatnými parťákmi? Mali 2 pristávacie moduly? Spadol? Skočil? Alebo som len mal mikrospánok? Prosím scientológovia, vysvetlite mi to. Dve hviezdy za to, že ma to naozaj nechalo na vážkach a tiež za to, že sú tam zadné vrátka, aby to v prípade neúspechu (alebo možno úspechu) mohli označiť za prequel všetkých prequelov votrelca.

42 (2013)

Skutočný príbeh, ktorý nevyzerá ako blbosť. Malý 10ročný beloch tu kričí "neger", dokonca je raz použité aj slovo "žid" a to je záruka skutočnej skutočnosti. Bejzból mám rád, ale nie zas natoľko, aby som si o ňom zisťoval detaily (však nakoniec aj tak je to len hra tučných lenivých bastardov, ktorým sa nechce makať v inom športe), no a vždy som sa divil, že prečo tam niekedy všetci pobehujú so 40dvojkou na drese. Perfektne urobené, zahrané aj Odharrisonfordované.

Pád Bílého domu (2013)

Smrtonostná pasca nastražená kórejskou teroristickou skupinou zlyhala. Dôvodov bolo hneď niekoľko. Neprial im scenár, G. Butľer ich nemal rád, prezidentom bol Aaron Eckhart, Melissa Leo ako ministerka obrany bola priveľmi udatná, zastupujúci prezident Morgan Freeman bol priveľmi rozhorčený, Angela Bassett priveľmi snedá a odborná a Dylan Mcdermott priveľmi pozitívne záporný. Nechýbala ani Ešly Juggs a Michael Dudakov, no a proti tejto zostave nemá šancu uspieť nikto. Ak je vo filme navyše all american syn prezidenta a stupídne debilný vojenský general (či kery plukovník)... Som zvedavý, kde sa flákala Mariena Tomei, prípadne Lorenzo Lamač.

Drogová válka (2012)

Ako v každom čínskom filme, aj tu som strácal súvislosti, prečo sa deje to alebo to a kto je zas tamten, ako to, že jeden hrá všetkých. Nie že by všetci číňania vyzerali rovnako (predavačov v obchode už po rokoch viem rozlíšiť), ale všetci rovnako "hrajú", tak masovo. Oplatilo sa to však pozerať, záver je naozaj dobrý.

Lesní duch (2013)

Lesný vzduch nie je zdravý. Je to stále dokola a po polovici filmu to už omrzí. Film nevyzerá béčkovo, len vidieť, že je to rimejk nasilu (Raimi asi chce nový oldsmobil). Pravdupovediac Doed Snoe pílenie ruky už neprekoná nikto. No a vidím, že aj iní počuli cez film sirénu, ja som myslel, že to je vonku, aj môj pes sa behal pozerať na balkón. Podľa mňa použili sirénu, aby diváci nezaspali a to sa aj podarilo.