Nymfomanka, část I. (2013)

"Tajným kořením sexu je láska" Podle mého snad nejlepší Trierův film a to jsem měl i čest s jeho dalšími díly jako Melancholia, Dogville, Antikrist nebo Prolomit vlny, ale žádný mě ještě tak nebavil a neoslovil jako právě Nymphomaniac. Už teď se těším na další část.

Vlk z Wall Street (2013)

Na tento film jsem čekal hodně dlouho a nezklamal. Scorsese ve své nejlepší formě.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Kniha byla skvělá, ale tady hodnotíme film. Ten se mi právě naproti předloze zdál dost odfláknutý a pár věcí, které se mi na knížce líbily úplně vypustili. Jistě, to by musel být film delší než 141 minut, ale i tak to zamrzí vzhledem ke skvělé předloze. 3 hvězdy za zpracování filmu.

Donnie Darko (2001)

Hodně silný film. Kdo je sakra Frank?!

Sedm psychopatů (2012)

Jeden z těch originálnějších filmů za poslední dobu. Spíš mi celý příběh s ukradeným psem mafiánského bosse (Připomíná mi to český Rock Podvraťáků) přijde jako "odšoupnutý" do pozadí a režisér si do filmu prostě zasadil pár psychopatů a nechal je, aby si vymysleli film o psychopatech. Podle mého to fungovalo po celý film a já se náramně bavil.

Zápisník jedné lásky (2004)

Přeslazené, naivní a předvídatelné. Ale někdy není špatné si pustit něco takového, na chvíli vypnout a prostě se dívat. Alespoň trochu obměkčit to musí vážně každého.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalý film s dokonalými filmy. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Bídníci (2012)

Zpívajícího Crowea a Cohena jsem si prostě nemohl nechat ujít. Celkově se mi film líbil.

Chaplin (1992)

Snad nejhezčí natočený životopis, jaký jsem viděl.

Pěsti ze železa (2012) odpad!

Bože! Nikdy nenechte negra natočit vlastní film o Číňanech a bojovém umění. Takhle prostoduchý film jsem opravdu nečekal.