Hra na oliheň (2021) (seriál)

Po dlouhé době seriál, který jsem dokoukal během pár dní a který stupňoval napětí až do poslední minuty. Výborný seriál!

Spojenci (2016)

Moc dobrý, napínavý film. Hlavně když to vidíte poprvé, tak naprostá bomba!

Tenet (2020)

Film se mi od druhé půlky moc líbil, Nolan zase dokázal přinést na plátno něco nového a neokoukaného a všechno do sebe krásně zapadalo (záchranná mise pozpátku i finální operace s dvěma jednotkama) Jen ty postavy se bavily tak zvláštně, nepřirozeně jako by jen odečítali scénář, ale to se dá prominout. Za mě jedna z nejlepších Nolanovek.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Po prvním dílu jsem si říkal, co to je zase za teenage kravinu a nechal to 2 dny uležet. Pak jsem tomu dal znovu šanci a vyklubal se z toho jeden z nejlepších seriálů od Netflixu, jaký jsem viděl. Postavy za dvě série projdou velkou změnou a člověk si je opravdu zamiluje. Navíc se tam řeší v rámci příběhu, sexuální problémy, se kterými se může člověk setkat nejen na střední škole, takže to opravdu funguje jako sexuální výchova. Za mě super.

1917 (2019)

Audiovizální zpracování je výborné. Efekt jednoho záběru se mi moc líbil. Je to opravdu film, který stojí za to vidět v kině. Ale kromě toho jedinečného zpracování je to celkem vleklé a až nuda. S postavami jsem si nevytvořil žádný vztah a akce tam celkově taky moc není. Kdyby to bylo natočené standartním způsobem, myslím že by to takovou pozornost nepřitáhlo.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pro mě jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Krásně zobrazené filmové prostředí Hollywoodu z konce 60. let, až měl člověk chuť se tam jet podívat, výborné dialogy, dvě hlavní postavy ztvárněné Leem a Bradem a ten konec ... Dlouho jsem z kina neodcházel tak nadšený z nějakého filmu jako právě z tohoto.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Parádní gagy, ještě šílenější než jednička a fakt přitloublý příběh. Jen toho Eltona Johna bylo na konci už trochu moc. Jinak parádní.

T2 Trainspotting (2017)

Parádní pokračování skvělého kultovního snímku, ke kterému jsem se dostal celkem nedávno. Dvojka se mi zdá ještě více osobitější, než jednička, až je z toho člověku smutno, když se za 20 let vůbec nic nezmění a život pořád dál utíká. Parádní soundtrack, kamera i herci.