• Reality-TV

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Neviem či to je perfektným slovenským dabingom, geniálnym Tonym Shalboubom, práce scenáristov, alebo všetkého dokopy. Každopádne Monk si ma získal a neviem na ňom nájsť chyby. Videné : 125/125

Eminem: Not Afraid (2010) (hudební videoklip)

Z Eminema cítiť silu, a z každého jedného slova zimomriavky a život. Snáď jedna z najvydarenejších hip-hopových skladieb vôbec od kráľa rapu.

Štěstí na dosah (2006)

Je pravdou, že základom tohto filmu je citové vydieranie (ktoré ja neznášam). No práve toto je výnimkou - ospravedlnenie je to, že sa jednalo reálne o skutočný príbeh Chrisa Gardnera. Keby sme hodnotili jednotlivé časti filmu (réžia, herecké výkony...) tak by sme dospeli, že každý kto priložil ruky k dielu tak svoju prácu odviedol s maximálnym úsilím. Keď všetci spojili všetky úlomky vytvorili niečo evolučné. Dobre, no trochu som to prehnal, ale som názoru, že naozaj sa jedná o prelomový film. Snáď jediný kto mi bol v príbehu nesympatický bol Will Smith, aj keď si svoju rolu odohral bravúrne. Zato jeho syn Jaden ukázal, že gény sú gény. Šťastie na dosah má rozhodne miesto v mojej TOP-ke, aj keď neviem či tam vydrží dlho. Je tu len kvôli Chrisovi Gardnerovi.

Úsměvem ke štěstí (2007)

Niečo by som vám mal všetkým povedať. Ste naozaj skvelí a úžasní! A verím, že po tejto skvelej snímke aj usmievaví. 90%

Newsroom (2012) (seriál)

Pilot : Absolútne perfektné dielo, dojalo ma úplne od prvých viet, od prvých sekúnd. HBO začína naozaj valcovať perfektnými seriálmi, so skvelými ideami. Vyzerá, že sme naozaj konečne našli kanál s "charizmou". Ako to krásne vystihla KevSpa väčšinu ľudí rozbolí hlava v polke pilota a na seriál sa definitívne vykašle. To (našťastie) nie je môj problém, pretože akonáhle si nájdem ďalšiu hodinu voľného času zapnem program Newsroom, aby som zistil ako sa darí programu Newsroom. :-) Hodnotenie pilota : 8/10 News Night 2.0 : dávam lajk na oficiálnu stránku The Newsroom na Facebooku. Hodnotenie : 9/10 The 112th Congress : Po tejto strhujúcej (podľa mňa doteraz najlepšej časti) som seriál konečne ohodnotil. Nemohol som mu dať nič iné ako päť hviezdičiek. WIll mi je ešte sympatickejší a ešte o niečo viac som si obľúbil Mac a Maggie. Plus som vyhľadal československý fanklub Newsroom na facebooku, a vlastne kvôli tomuto seriálu som sa zaregistroval na www.edna.cz. No a aby som nezabudol začal som diskutovať na diskusii k Newsroom na ČSFD. Hodnotenie tretej časti : 10/10 I'll Try to fix you : Čoraz viac zisťujem, ako geniálny je vo svojej roli Jeff Daniels. V tomto dieli ho nechal režisér vyniknúť. Po technickej stránke bola práve táto časť tou ktorá ma zaujala úplne najviac. A to je naozaj silné slovo. Len škoda, že Mortimer nedostala väčšiu príležitosť.. Inak by to bolo snáď geniálne! Po tomto dieli si pridávam seriál do obľúbených seriálov a teším sa neskutočne na ďalšie časti. Hodnotenie štvrtej časti : 10/10 Celá 1. séria : 95%

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Po geniálnej jednotke som od dvojky veľa čakať nemohol. No od samého začiatku mi tak zaimponovala, že sa držím odvážneho názoru. že bola ešte lepšia ako prvý diel. Po zhodnotení perfektnej scénky z delom, fantáziu scenáristov pri tvorbe kostýmov maskovania Sherlocka, samotný výkon Downeyho a tú poslednú scénu, tak nič iné ako plný počet hviezdičiek dať ani nemôžem!!

Tenis (1955)

Áno tenis tu bol vždy a vždy tu aj bude. Napriek tomu, že jeho dnešná úroveň sa nedá porovnávať s rokom 55, čo 55 nedá sa porovnávať s tenisom desať rokov dozadu (!) bol tu vždy a vždy dokázal zaujať masové davy ľudí. Či už je éra Saprasa, Federera, Nadala, či iných vždy to je skvelý šport, vždy aj bude a vždy aj bol. Teda vlastne teraz ani nehodnotím film ako celkový šport. ;-)

Moc osudu (2006) (seriál)

Genialita samá, nikdy som nevidel nič lepšie. Dúfam, že vznikne ešte mnoho takýchto 600 dielnych 'romantických' seriálov, pretože inak by som snáď nemal čo robiť..