tommy187

tommy187

www.somrecenzista.blogspot.sk

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 25.5.2014  11:25
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Neviem či to je perfektným slovenským dabingom, geniálnym Tonym Shalboubom, práce scenáristov, alebo všetkého dokopy. Každopádne Monk si ma získal a neviem na ňom nájsť chyby. Videné : 125/125

• 24.5.2014  11:42
    Eminem - Not Afraid (hudební videoklip) (2010)

Z Eminema cítiť silu, a z každého jedného slova zimomriavky a život. Snáď jedna z najvydarenejších hip-hopových skladieb vôbec od kráľa rapu.

• 3.1.2014  21:00

Fantastický film, ktorý ma až tak zaujal, že som sa rozhodol mu venovať môj blog ... http://tomascorej.blogspot.sk/2014/01/intouchables-recenzia.html

• 27.10.2013  19:02

Je pravdou, že základom tohto filmu je citové vydieranie (ktoré ja neznášam). No práve toto je výnimkou - ospravedlnenie je to, že sa jednalo reálne o skutočný príbeh Chrisa Gardnera. Keby sme hodnotili jednotlivé časti filmu (réžia, herecké výkony...) tak by sme dospeli, že každý kto priložil ruky k dielu tak svoju prácu odviedol s maximálnym úsilím. Keď všetci spojili všetky úlomky vytvorili niečo evolučné. Dobre, no trochu som to prehnal, ale som názoru, že naozaj sa jedná o prelomový film. Snáď jediný kto mi bol v príbehu nesympatický bol Will Smith, aj keď si svoju rolu odohral bravúrne. Zato jeho syn Jaden ukázal, že gény sú gény. Šťastie na dosah má rozhodne miesto v mojej TOP-ke, aj keď neviem či tam vydrží dlho. Je tu len kvôli Chrisovi Gardnerovi.

• 11.10.2013  21:19

Niečo by som vám mal všetkým povedať. Ste naozaj skvelí a úžasní! A verím, že po tejto skvelej snímke aj usmievaví. 90%

• 27.8.2013  19:23
    Newsroom (TV seriál) (2012)

Pilot : Absolútne perfektné dielo, dojalo ma úplne od prvých viet, od prvých sekúnd. HBO začína naozaj valcovať perfektnými seriálmi, so skvelými ideami. Vyzerá, že sme naozaj konečne našli kanál s "charizmou". Ako to krásne vystihla KevSpa väčšinu ľudí rozbolí hlava v polke pilota a na seriál sa definitívne vykašle. To (našťastie) nie je môj problém, pretože akonáhle si nájdem ďalšiu hodinu voľného času zapnem program Newsroom, aby som zistil ako sa darí programu Newsroom. :-) Hodnotenie pilota : 8/10 News Night 2.0 : dávam lajk na oficiálnu stránku The Newsroom na Facebooku. Hodnotenie : 9/10 The 112th Congress : Po tejto strhujúcej (podľa mňa doteraz najlepšej časti) som seriál konečne ohodnotil. Nemohol som mu dať nič iné ako päť hviezdičiek. WIll mi je ešte sympatickejší a ešte o niečo viac som si obľúbil Mac a Maggie. Plus som vyhľadal československý fanklub Newsroom na facebooku, a vlastne kvôli tomuto seriálu som sa zaregistroval na www.edna.cz. No a aby som nezabudol začal som diskutovať na diskusii k Newsroom na ČSFD. Hodnotenie tretej časti : 10/10 I'll Try to fix you : Čoraz viac zisťujem, ako geniálny je vo svojej roli Jeff Daniels. V tomto dieli ho nechal režisér vyniknúť. Po technickej stránke bola práve táto časť tou ktorá ma zaujala úplne najviac. A to je naozaj silné slovo. Len škoda, že Mortimer nedostala väčšiu príležitosť.. Inak by to bolo snáď geniálne! Po tomto dieli si pridávam seriál do obľúbených seriálov a teším sa neskutočne na ďalšie časti. Hodnotenie štvrtej časti : 10/10 Celá 1. séria : 95%

• 24.8.2013  21:09

Po geniálnej jednotke som od dvojky veľa čakať nemohol. No od samého začiatku mi tak zaimponovala, že sa držím odvážneho názoru. že bola ešte lepšia ako prvý diel. Po zhodnotení perfektnej scénky z delom, fantáziu scenáristov pri tvorbe kostýmov maskovania Sherlocka, samotný výkon Downeyho a tú poslednú scénu, tak nič iné ako plný počet hviezdičiek dať ani nemôžem!!

• 24.8.2013  16:16
    Placebo - Too Many Friends (hudební videoklip) (2013)

Za geniálnu hudbu a spracovanie!!

• 21.8.2013  21:51
    Tenis (1955)

Áno tenis tu bol vždy a vždy tu aj bude. Napriek tomu, že jeho dnešná úroveň sa nedá porovnávať s rokom 55, čo 55 nedá sa porovnávať s tenisom desať rokov dozadu (!) bol tu vždy a vždy dokázal zaujať masové davy ľudí. Či už je éra Saprasa, Federera, Nadala, či iných vždy to je skvelý šport, vždy aj bude a vždy aj bol. Teda vlastne teraz ani nehodnotím film ako celkový šport. ;-)

• 20.8.2013  19:48
    Moc osudu (TV seriál) (2006)

Genialita samá, nikdy som nevidel nič lepšie. Dúfam, že vznikne ešte mnoho takýchto 600 dielnych 'romantických' seriálov, pretože inak by som snáď nemal čo robiť..

• 8.8.2013  14:06

Ľudia moji milí, čo nedali päť hviezdičiek. Skúste spraviť takýto film vy. Ak sa vám to podarí, máte môj obdiv. Ale Méliésovi sa to podarilo pred 100 rokmi!. Je to trochu rozdiel nie? 100%

• 14.7.2013  00:19

Som jednoducho culé so všetkým čo k tomu patrí.... Tento film ma len uistil v tom, že je to môj najobľúbenejší klub - v ktorom hrá môj najobľúbenejší hráč XAVI /6/. 100%

• 2.6.2013  10:36

The Great Gatsby je jeden zo 100 romantických filmov, ktorý vás prinúti rozmýšľať. Ja som tento film vnímal oveľa viac ako drámu, a nakoniec sa to ukázalo ako správna voľba :). DiCaprio štandardne fenomenálny, scenár prekvapujúco geniálny, strih nečakane bezchybný. Úprimne zo všetkých tohtoročných filmov videných v kine som sa bavil asi najviac ;-)). 95%.

• 20.4.2013  16:26

Kráľovnej HOLT a uznanie a tomuto programu *****. 95%.

• 2.4.2013  17:28
    Záměna (1983)

Určite jedna z najlepších komédií možno na celom svete. Film, ktorý nevyniká ani svojou dĺžkou, ani rozpočtom a ani zárobkom. No aj tak bol robený zo srdca, a bolo to na filme vidieť. Addie Murphy, jeden z mojich obľúbených hercov a bol fakt skvelý, rovnako Dan Akyrod (musím uznať, že sa u mňa zviditeľnil práve pri tomto filme). Píše sa rok 83, a natočil sa jeden z mojich obľúbených filmov ... 90%

• 24.3.2013  09:09

Western, ktorý netreba predstavovať, o ktorom netreba písať. Treba si ho len pozrieť a všetkému pochopíte ... Steve McQueen a Yul Brynner neprekonateľní, a hudba Elmera Bersteina legendárna, a nezabudnuteľná. Film, ktorý sa stal okamžite legendou, film pri ktorom sa nebudete nudiť :).

• 11.3.2013  19:20

Tisíckrát videné, stále obľúbenééé!! Rozhodne film, ktorý nemal ďaleko od toho, aby som si ho pridal to topky. Keby existovala topka žánrov, konkrétne akčných komédií tak by mala číslo jedna. Síce netuším, prečo je film tak podceňovaný, a 73% nie je rozhodne objektívnych. Je pravdou, že zopár technických prešľapov tam bolo, ale Jackie aj Chris (ešte viac podceňovaný ako samotný film) to všetko vynahradili. Viac než len film.

• 10.3.2013  16:41

Krtko je skvelý, roztomilý, nesmrteľný. Konkrétne tento diel patrí k mojim najobľúbenejším, pretože mal ten "šmrnc". Na to, že to bolo z roku 1957 to bolo naozaj geniálne ... Myslím, že ani veľkoštúdia ako Pixar či Walt-Disney by sa za takéto majstrovské dielo nehanbilo. Zdeněk Miler napísal scenár k príbehu, ktorý spočíva vlastne len v tom, že krtko potrebuje nohavice. A je to skvelé :).

• 9.3.2013  17:24
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Od prvej zvučky, ktorá človeka hneď dostane do skvelej atmosféry až po titulky sa skvele bavím a zaujatý a rozosmiaty zostávam ešte päť minút po skončení. Sheldon priniesol inteligentný humor (mimochodom nad ktorým sa dá nasmiať asi najviac) - niečo také ako v Black Books či vo Frasierovi. Je skvelý, bez neho by seriál nebol seriálom. Ďalšou osobitnou kategóriou je Leonard, ktorý je mne osobne najsympatickejší. Do seriálu prináša trochu laickosti, jednoducho Sheldonov humor obohacuje a bežné, lacné fóry. Po hereckej stránke si spolu naozaj veľmi dobre sadli. Charaktery týchto dvoch postáv robia Teóriou veľkého tresku Teóriou veľkého tresku ... Leonard rozoberá intímne témy a Sheldon ich nechápe a Sheldon rozoberá vedu a Leonard jej chápe. A aj napriek tomu je úspešný :). Penny sa podľa mňa k Leonardovi naozaj hodí aj v normálnom živote a vytvárajú veľmi pekný párik, podotýkam kamarátsky. Howard a aj Cripky sú osobitná kategória hercov, ktorí schytajú úlohu keď musia hrať trochu priblblého človeka. No svoju úlohu si hrajú presvedčivo ! Rovnako mi nedá nevyzdvihnúť výborný slovenský dabing, ktorý mi miestami pripadal presvedčivejší ako originál .... A presvedčivý, skvelý, vtipný a zaujímavý je vlastne celý seriál. Pilot : Veľmi presvedčivý, ukázal presne to čo aj mal. Spoznali sme všetky postavy, videli sme nesmierne vtipnú zápletku a už práve podľa neho sme mali možnosť vidieť že pôjde o seriál, ktorý bude min. prelomový. Plus smermiogam veľmi "vkusne" pobavil. :D

• 9.3.2013  15:20

Tento film je legendou paródie. To doslova. Keď ho pozeráte s dobrou náladou (to je základ úspechu) tak sa neprestanete smiať. Leslie Nielsen bol skvelý a spracovanie filmu ešte lepšie. Neviem čo sa dá viac napísať k skvelej komédii, ktorá je legenda legiend paródií.

• 16.2.2013  22:18
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Všetci (vrátane mňa) vravia, že Charlie Sheen podal fenomenálny výkon. Ale on si v podstate iba zahral seba :). Väčšina ľudí však zabúda na Allena teda Jona Cryera. Jake úlohu veľmi ťažkú nemal, ale v podstate ju zvládol výborne. Čím sme išli so sériami ďalej tým sa neslušnosť seriálu stupňovala, a hoci to niekedy vadilo nepokazilo to dizajn seriálu. No čo fakt pokazilo aj dizajn aj celý seriál bol príchod Ashtona Kutchera. Vtipy prestali mať taký "šmrnc" a Sheen veľmi, veľmi chýbal. A teraz pozor! - videné : 197/201 P.S. : posledné diely s Kutcherom sa mi naozaj nechceli pozerať..

• 16.2.2013  22:14

Krásna rozprávka, ktorá odhaľuje zákulisie Paríža a pochopiteľne aj vzniku filmu ako samého :). Hugo ma presvedčil, že stále jestvujú krádne príbehy, pri ktorých si oddýchnem a dostanem sa do sveta fantázie. Krásny filmík, ktorý odporúčam každému ..., (bez ohľadu na vekovú kategóriu).

• 7.2.2013  15:37
    Mistři švindlu (TV seriál) (2006)

Matty to vystihol. Pri tomto seriáli som sa vždy cítil (a vždy sa aj tak budem cítiť) ako terč viacerých podvodov, ako niekto koho môžu potencionálne podviesť úplne navlas rovnako ako v seriáli. Jess, Alex a Paul sa naozaj geniálne dopĺňajú a okrem skvelého kartového umenia, bezchybných podvodov v kasíne, ale aj ošklbania vašich peňazí priamo pred vašimi sú aj neskutočne sympatickí a je vidieť, že sú skvelý tím, a že žijú pre tento seriál. Najobľúbenejšia postava : Alex. Že si niekedy tento seriál pridám do obľúbených by ma asi nikdy nenapadlo, no 4. séria ma natoľko uchvátila, že som nemohol inak.

• 5.2.2013  19:53
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Toto je naozaj perfektný seriál, na ktorom sa nasmeje väčšina divákov všetkých vekových kategórií :-). Rowan Atkinson je jednoducho vo svojej naj-roli nezabudnuteľný a tento seriál sa stal (aj) /hlavne/ kvôli nemu. Možno je dobré, že vyštudoval jadrovú fyziku ... No viac sa asi nedá dodať :).

• 5.2.2013  19:43
    96 hodin (2008)

Tento film som videl asi desať krát. Nie je to preto, lebo som ho nepochopil, ale preto, lebo ma donútil rozmýšľať,". Takúto strhujúcu akciu, silný príbeh, geniálny herecký výkon a srdce v jednom filme som už dlho nevidel - aby som to povedal presnejšie ešte nikdy nevidel. Úprimne naozaj dlho som uvažoval aký komentár napíšem k môjmu najobľúbenejšiemu akčnému filmu. Vidieť tento film v originále je zaručenou výhrou, no musím sa priznať, že som si Taken zapol ako v slovenskom tak aj v českom dabingu. Musím uznať, že geniálny Dušan Szabó nebol tým, kto svoj text prečítal. Doslova sa vžil do roly Neesona, a počúvať jeho hlas bol neskutočným zážitkom. Čeština bola naozaj slabšia, po nej radšej nesiahajte. Každopádne pokiaľ chcete aby sa vám tento film naozaj páčil tak pri ňom nechatujte na Facebooku, ani netrollujte na voľnej diskusii ČSFD. Sadnite si - nechajte sa doslova a dopísmena unášať Liamom Neeson v životnej úlohe. Viac vám k tomu nenapíšem.. Tak len tak nakoniec : I will find you and I will kill you!! (najlepšia filmová veta na svete, podľa môjho uváženia.

• 3.2.2013  17:18
    Galileo (TV pořad) (2012)

Ľudia, prečo odsudzujete tento program? Lebo to moderuje otrasný Nykodým? No je pravda, že ani ja ho nemusím :), ale program ako sám o sebe je perfektný. Každý deň sa teším na reportáže Jana Schwidereka a jeho kolegov. Veď ako by sme vedeli čo treba robiť, keď stretnete krokodíla, ako by ste videli skvelých akrobatov a ako by ste si "frajersky" zaviazali šnúrky? S týmto programom STV som maximálne spokojný, preto *****.

• 1.2.2013  21:52
    Drž hubu! (2003)

Fenomén v ktorom si zahrali dvaja z najlepších hercov sveta, Depardieua a Rena; skvelé vtipy; skvelá pointa; nezabudnuteľné prevedenie; a nesmrteľný film. Už viete o aký film sa jedná? Nie, škoda, ešte jedna pomôcka, táto komédia patrí k najlepším na svete. Ešte stále nie? To nie je normálne ..., tak ešte trochu napoviem, je to film aj o spoločnom bistre dvoch chlapov, ktorí ani nevedia o tom, že sú kamaráti a sú dvojka génia s blbcom. Už viete? No jasné, DRŽ HUDBU - ***** odo mňa :).

• 1.2.2013  21:44

Terecne Hilla a Bud Spencer. To je perfektná dvojica, ktorá bola, je aj bude nesmrteľná. Či to vidíš v maďarčine, či slovenčine, či angličtine - stále sa na to dá pozerať, a stále je to perfektné. Odo mňa si to zaslúži *****; a viac sa k tomu nedá dodať.

• 1.2.2013  13:26

Keď sa tento film začínal ako silná dráma vedel som, že bude silným zážitkom. Potom sa začal vyvíjať ako fantasy rodinná komédia. Hoci sa žánre počas filmu menili jedna vec nie. Po celý čas bol film perfektný. Johny Depp je osobitná kategória hercov, ktorí dokážu zahrať naozaj všetko, a aj keď musím uznať, že nepatrí k mojim naj, ale tu podal perfektný výkon! No a F. Highmore sa týmto filmom preslávil. Každopádne na filme sa mi páčil aj tučko, skvelá gymnastka a chlapec, ktorý sa celý roztiahol :). No najsilnejším zážitkom bol aj tak koniec. Kto nevidel, nepochopí ...

• 1.2.2013  13:23
    Ratatouille (2007)

Keď som si tento film zapínal bol som plný očakávania. Všetci túto pixarku chválili, a aj keď musím uznať, že toto štúdio nevyznávam tento film bol celoživotným zážitkom ... Skvelý príbeh o skvelom potkanovi, krásne zákutia Paríža a príbeh lásky. A čo sa mi na filme páčilo najviac? Ten nápad spraviť kuchársky film s potkanom. Musím uznať, že takmer som sa rozplakal; príbeh ma dojal. Jediná malinká chybička, ktorá ale ***** ani zďaleka nepokazí je, že stretnutie pána Linguiniho a Remyho bolo veľmi rýchle. No každopádne podľa mňa jeden z najlepších animákov sveta.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11