Alvin a Chipmunkové (2007)

Otrasnost najhrubsieho zrna, ktoru v mojich ociach od uplne dna zachranuje len Jason Lee (aj to len za 0,5 boda) a par scen, pri ktorych som sa aj zasmial. Inak ide o hlavou krutiacu blbost s mimoriadne otravnymi chipmonkami.

Osudové selhání (2007)

Remeselne a herecky (Cooper) slusne, avsak z mojho pohladu, napriek kratkej stopazi, rozvlacne, sice obsahovo mimoriadne zaujimave, no podane znacne sterilne a nezaujimavo. Proste jedna extremne zaujimava udalost, podana absolutne priemerne.

Zrcadla (2008)

Spociatku dost rozvlacne, avsak s pribudajucimi minutami atmosfera hustla a Aja predviedol niekolko skutocne vydarenych hraciciek. Obrovskym tahunom filmu je vsak Kiefer Sutherland, ktoreho postava ma velmi blizko k permanentne nastvanemu Jackovi Bauerovi a oproti ostatnym hercom, ktori su nevyrazni, vladne celemu filmu. Mirrors urcite nie su hororom, skor mysterioznym thrillerom s niekolkymi vychytavkovymi scenami, jednym idiotskym subojom na zaver a prijemne odlahcenou pointou. Pre mna mile prekvapenie, kedze som o Aju vo vodach mainstreamu mal urcite obavy. 3,5/5*.

Jumper (2008)

Miestami putava, ale inak absolutne nevyrazna a bezducha 80 minutova zbytocnost.

Hluboký spánek (1946)

Humphrey Bogart je ako Chandlerov legendarny Phil Marlowe perfektny. Jeho sarm a ostrovtip vladnu celemu filmu. Dej je znacne prekombinovany a co i len ciastocna nepozornost pri sledovani, musi divaka zviest z cesty. Prespekulovanost je vsak tak hmatatelna, ze Marlowe miestami pripomina vseveduceho rozpravaca a nie zainteresovaneho aktera pribehu. Ono, kto je skutocnym vrahom tej, ktorej vrazdy, je v konecnom dosledku aj tak nepodstatne ;)

Pan Smith s manželkou (1941)

Vynikajuca konverzacna komedia s celou radou brilantnych a vyborne vypointovanych vtipov. Od Hitcha som nieco taketo skutocne necakal a som velmi rad, ze som o filme /okrem zvratenej predstavy vytvorenej zhovadilym remakom/ nic nevedel. 4,5/5*

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

O malinky kusok lepsie ako prvy diel a to najma vdaka tomu, ze Narnia konecne nevyzera ako studio slovenskej verejnopravnej televizie. Dej je vsak absolutne banalny, konanie postav a ich motivacia v podstate nepochopitelna, jednotlivi hrdinovia su nesympaticki (najma prasacie sestry) a predovsetkym to ma neskutocnu stopaz. Lewisove knihy povazujem za mimoriadne nepodarky a takisto aj ich (zatial dve) adaptacie.

Bobule (2008)

V celku prijemny snimok, ktoreho inspiracia Scottovym Dobrym rocnikom je sice zjavna, avsak neprakazala mi. Proste taka neskodna pohodovka.

Psí vojáci (2002)

Marshallov plnohodnotny debut je pre mna znacnym sklamanim. Najvacsim pruserom je, ze sa film tvari prehnane vazne a brutalnym sposobom mu chyba priamy tah, ktory je tak signifikantnym pre jeho nasledujuce dva filmy. K tomu vsetkemu este vyzerali ti "vlkodlaci" dost blbo a bolo to zbytocne dlhe. 1,5/5*

Čekej do tmy (1967)

Vynikajuca psychologicka drama, ktorej absolutne postacuje niekolko hercov, jeden byt a jeho prilahle okolie, aby zaujala na cely cas a este popri tom aj riadne napinala pruzinky v nervoch. 4,5/5*