VALL-I (2008)

Pri uvodnej polhodine som si myslel, ze sledujem existencialnu sci-fi-romanticku ekoagitku a bol som absolutne nadseny. Zmenou prostredia, pribudajucimi dialogmi sa vsak mimoriadna jednoduchost pribehu prejavovala cim dalej tym viac a moje nadsenie postupne opadavalo. Az nakoniec opadlo. Wall-E je prenadherne naanimovanym filmom, urcite nie rozpravkou pre deti (uprimne lutujem rodicov, ktori svoje ratolesti zobrali na tento film do kina), ktoremu by sa hodila vyrazne nizsia stopaz. Audiovizual je skutocne skvostny, myslienka je pekna a preto nizsie s hodnotenim ist nemozem. 3,5/5*

Probuzení (2007)

Prekvapujuco funkcny thriller, ktoreho myslienka je sice originalna, no brutalnym sposobom pritiahnuta za vlasy. Napriek tomu, ze som v 23 minute (ano, pozrel som sa na hodiny ;)) vytipoval pointu, zaver mi nevadil a film ma naozaj prijemne pobavil a ja som sa vyborne odreagoval :) Takze u mna velmi mile prekvapenie. 3,5/5*

Oni (2008)

Treba uznat, ze pociatocna atmosfera je velmi dusna a neprijemna. Avsak s "dejovym vyvojom", ktory smeruje viacmenej k istemu koncu, pribuda geometrickym radom aj nuda a nerozumnost konania ustredneho dua. No a doslova bezmyslienkovy zaver je skutocne ceresnickou.

Igby (2002)

Nie zle,avsak z mojho pohladu nicim vynimocne rozpravanie o chalanovi, ktory sa nevie najst, az napokon na nieco predsa len pride, ale uz je neskoro, takmer,blablabla. Proste lepsi priemer a to hlavne vdaka vydarenmu castingu.

Sněžní andělé (2007)

Zivot prinasa kazdemu nieco ine, niekto je hore, iny dole. Tento film vsak urcite patri k tym "lepsim", aj ked dost svojraznym zazitkom. Az prekvapivo vynikajuce.

Tvrdé palice (2008)

Velmi prijemny retro film so super atmosferou, ktory je vtipny, nenudi a nevnucuje sa. Proste pohodickove pozeranie :)

Good Time Max (2007)

Ano, drogy su zle. Ale to uz vieme od Aronofskeho veldiela, ktore Good Time Max brutalnym sposobom pripomina (vykrada???). Francov rezijny debut je celkom vydareny, avsak jeho obrovska podobnost s Rekviem za sen, je u mna nepriehladnutelna a neodpustitelna.

Nezvaný host (2007)

Citlivy, ludsky a prijemny filmik, ktory sa nevnucuje, nikoho nesudi, proste si plynie, divaka necha sameho pre svoje myslienky. Taketo male filmy mam rad. 3,5/5.

Zápisky o skandálu (2006)

Drama so zaujimavou temou a hercami, ktori to vsetko drzia nad vodou. Nebyt ustredneho hereckeho tria (C.B., J.D. a B.N.), film by bol o triedu horsi. Takto ide o kvalitnu dramu, so silnymi hereckymi vykonmi (hadka medzi C.B. a B.N. je uplne paradna), avsak dost divnym finalnym vyznenim.3,5/5*

Doodlebug (1997)

hehe....dost dobra jednohubka :)