Speed Racer (2008)

Wachowski su skutocne machri, pretoze taku vizualnu vypiplanost a sposob rozpravania pribehu obrazom som zrejme este nevidel. Je obrovska skoda, ze film mal taky komercny neuspech a tym zrejme zahata Wachowskim cestu k dalsim podobnym projektom, pretoze hoci je Speed Racer banalnou rozpravkou o boja dobra proti zlu, je rozpravkou tak inovativnou, ze pozornost si jednoducho zasluzi. Chapem vsak ludi, ktory mozu byt zo sialeneho vizualu zmateni, resp. ze im nesadne. Ja som mal tiez zozaciatku problem prehrizt sa cez to, som ale velmi rad, ze som film po 10 minutach nevypol, ako som si po prvej minute myslel, ze spravim.

Podezření nula (2004)

Velmi slusne natoceny thriller, ktoremu vsak k vrcholom zanru hata cestu pochybny scenar, hoci samotny napad je viac nez obstojny, postupne rozpletanie pribehu prinasa mnozstvo logicky dier. Velku vyhradu mam aj k Eckhartovi, s ktorym povacsine nemam problem, ale tu mi jednoducho nesedel. Za zbytocnu povazujem aj liniu Eckhart - Moss. Obsadenie hlavneho hrdinu inym hercom (co aj neznamym) a prepracovanie scenara a mali by sme nielen audiovizualnu (Merhige so skladatelom Mansellom sa paradne doplnaju a niektore sceny su uplne bozi a evokuju klip k piesni Cryptorchid, ktory reziroval Merhige pre M.Mansona), ale aj obsahovu lahodku. Opat mi na zaver neostava nic ine ako obvykle a cim dalej tym castejsie konstatovanie: skoda.

96 hodin (2008)

Nadupany akcnak s genialnym tempom a skvelym Liamom Neesonom, ktory asi najviac pripomina Bourna. Jedenapolhodinova adrenalinova jazda a zrejme najlepsi akcny film roku. 4,5/5*

Zrádce (2008)

Mam rad kvalitne politicke dramy, hlavne, ked sa v nich viac hovori, ako striela. Traitor je dobrym politickym filmom, ktory sa dotyka niekolkych problemov dnesneho sveta a nie len terorizmu. Tazko povedat, cim to je, ale konstatovanie, ze ide pre mna o dobry film v zmysle lahkej nadpriemernosti, je v mojich ociach najvystiznejsie. Herci su dobri, dialogy su dobre, rezia je dobra...proste vsetko je take ake ma byt, avsak chyba tomu dusa a dotyk, ktory by mal takyto film zanechat. Skoda.

Sedm (1995)

Veldielo psychothrilleru, ktore funguje a zo svojich kvalit nic nestraca ani po viacnasobnom opakovanom zhliadnuti a tym dokazuje, ze patri medzi absolutne filmove vrcholy a dnes uz klasiku.

Asterix v Británii (1986)

Konecne Asterix,ktory je aky ma byt, teda zabavny a vtipny zaroven.

Vlk (1994)

Nebyt ustredneho hereckeho dua, Vlk by upadol do zabudnutia ako dalsi priemerny film o vlkodlakoch. Takto ide o priemerny "horor" so skvelymi hercami :)

Černé ovce (2006)

Zo zaciatku som sa tesil, ze snad konecne niekto na Novom Zelande nadviaze na Jacksonove prvotiny, no ten je len jeden a napriek niekolkym vynikajucim napadom a samotnej idee pribehu o krvylacnych ovciach, je Black Sheep len priemernou gore komediou, ktora premrhala svoju sancu. 2,5/5*

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Jedine pozitivum tohto filmu bolo, ze film trval vyrazne kratsie ako som sa obaval, inak velka bieda, nuda a blbost v hollywoodskom pozlatku.

Kmotr 1, 2, 3 (1992) (TV film)

Filmove veldielo mimoriadnych kvalit, o ktorom bolo popisane nespocetne mnozstvo slov, avsak tie mozu len priblizit zazitok z tych vyse deväť hodin filmoveho umenia, ktore Kmotrova trilogia ponuka.