Krátký film o lásce (1988)

Po Kieslowskeho Kratkom filme o zabijani som cakal nieco obdobne,ibaze o laske:)Kratky film o laske je urcite nezvycajnou romancou, kde vystupuju opat ludske postavy,ktore maju svoj vlastny zivot (hoci o Renate neviem okrem toho,ze ma rada chlapov a mlieko takmer nic), avsak urcite ma neoslovil tak,ako Kratky film o zabijani.

Krátký film o zabíjení (1987)

Obet,vrah,obhajca, kat a trest. Uzasna studia spachania trestneho cinu zachytavajuch "hlavne postavy" v ich ludskej podobe od tvorby radobymotivy,cez podrobny opis skutku a az po surove vykreslenie popravy.

Jádro (2003)

Tim americkych hrdinov zachranuje zivot na Zemi pred elektomagnetickym kolapsom tym,ze ulozi atomove hlavice do zemskeho jadra.Triky priserne,napatie nulove,herci otrasni,hudba umela.Jedna hviezdicka len pre to,ze som stale pod vplyvom veldiel ako Mechanik ci Mimic 2 a jednoducho mi svedomie nedovoli dat odpad,hoci Jadro daleko od neho nema.

Comandante (2003)

Sugestivny 90 minutovy rozhovor Fidela Castra s Oliverom Stoneom popretkavany historickymi zabermi a faktami o nastupe, minulosti a pritomnosti Castrovho rezimu na Kube,je vybornou sondou do zakulisia jedneho totalitneho statu a do zivota cloveka,ktoreho nam zapadny svet odmalicka ukazuje ako lavicoveho diktatora.

Super Size Me (2004)

Superextremisticky experiment o stravovani sa v McDonalde nie je ani tak dokumentom,ako zabavnou sondou do stravovacich navykov jedneho chlapika pocas 30 dni,ked sa rozhodol,ze jeho zaludok neprijme nic,co by nebolo kupene v McDonalde.O moznosti alebo nemoznosti nasledkov necham polemizovat odbornikov.Stastie,ze u nas je mekac stale stravou skor ojedinelou ako beznou a vdaka za to,ze porcia "supersize" sa nevyskytuje.Kazdopadne nechapem ako niekto dokaze vypit po obede este 1,2 litra sladeneho bublinkaveho napoja...tfuj cocacolove limonade!!!

Zajdalen (2003)

V celku zabavna a predovsetkym velmi poucna Pixarovka o spievajucej ovci,ktora musi byt oholena:)

Apokalypsa (1979)

Vojnove sialenstvo dotiahnute do absolutnej krajnosti.Cesta za Kurtzom je cestou do tych najtajomnejsich zahybovdo vlastnej duse. Plne odporucam redux verziu,ktora ma 194 minut.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Bol som zvedavy,ci sa Verbinskemu podari nadviazat na senzacny uspech prveho dielu. Nevravim,ze Dead man´s chest,je lepsie ako The Black Pearl, kazdopadne je myslim podstatne zabavnejsi a vtipnejsi.Johnny Depp je neskutocny,triky su skvele,akcia je bombasticka.Problem vsak vidim,ze dlzka dve a pol hodiny je naozaj premrstena.Rovnako Zimmerova hudba len obmiena Badeltovu predlohu a neprinasa nic nove (este som vsak nepocul soundtrack izolovane).Uz teraz sa tesim na dalsie pokracovanie.

Sliz (1988)

Sliz utociaci na vsetko, co vidi,to sa len tak nevidi:) Klasicky beckovovoceckovy horor nie je ani velmi strasidelny,ani vtipny,takze nemam dovod dat viac ako jeden bod.

Past (1996)

Zaciatok evokuje nejaky beckovy sajrajt.Je vsak len skutocnym uvodom a chovanie hlavnych hrdinov/niek v nasledujucich minutach znacne osvetluje.Wachowski rozpravaju v podstate priemerny pribeh velmi vydarenym sposobom. Vo filme je mozne vidiet postupy a napady,ktore su dotiahnute v Matrixe do dokonalosti a teda predznamenavaju nieco velke. Rovnako aj hudba Dona Davisa velmi pripomina Matrixovsky motiv.Neda sa vsak povedat,ze Bound by bol nejakym polovycnym filmom. Urcite nie.Je "len" velmi vydarenym filmom,ktory predznamenava, coho su tvorcovia schopni.3,5/5*