Dvojitý zásah (1991)

Prvy zo Jean Claudovych "klonovych" uloh. Ukladna vrazda rodicov,zjazveny Bolo Yeung, dvakrat Jean Claude Van Damme a mlatenica moze zacat :) Len ten Jean Claude ako Alex je nasmiech, ruzove sortky,pritepleny hlas s belgickym akcentom,uplna parada...Samozrejme ten hlas si clovek uzije len v orgininaly.

Match Point - Hra osudu (2005)

Myslim, ze Woody Allen by nemal uz natocit ziaden dalsi iny film. Neda sa urcite o mne povedat,ze som znalec jeho tvorby, urcite nie, istotne som vsak videl dost na to, aby som mohol povedat,ze toto je jeden z tych najlepsich filmov,ktore newyorksky neurotik natocil. Samozrejme, chyba tu jazz, psychiater ci aspon aka taka neuroza,cynizmusjudaizmus, no a napokon New York. Vsetko je to vsak nahradene Londynom (ktory ako vidiet je Woodymu rovnako blizky ako JEHO New York), skvelymi hercami a tak ako vzdy - scenarom, ako sme zvyknuti. Woody je Majster a film je jeho Margareta. Ma nadludsky talent bavit ludi. Ci je to komedia, drama, detektivka alebo tragedia s kvazistastnym koncom. Stanley Kubrick ma Svoje Eyes Wide Shut,ktore sa mu nikdy nepodarilo zhliadnut. Woody by si mal cenit,ze Match Point mohol vidiet...

Souboj cti (1996)

Film,ktory mohol Jean Claudeovi zachranit karieru a ktory ho mozno aj nespravodlivo potopil. Ide o podstatne epickejsi Krvavy sport. Van Damme akoby zaspal domu a neuvedomil si,ze era "karate akcnych" filmov skoncila a ze vakuum nemozno naplnit len takto. Celkovo myslienka nemusela byt zla.Len opat to spracovanie.Skoda.2,5/5

Nový svět (2005)

Po Thin Red Line som cakal od Malicka dalsiu meditativnu pecku.Prva polovica Noveho sveta mi ju aj dala.Krasna priroda,vnutorne monology hrdinu,vsetko bolo tak ako malo byt.Potom vsak prisiel zlom,ked film z filozofickej rozpravy o osidleni Ameriky sa zmenil na romanticku basen.Niezeby ta zmena bola zla,ale proste mna podstate viac oslovila prva polovica filmu.Dalsi problem vidim v nevyraznej Hornerovej hudbe. Vsetci si velmi dobre pamatame GENIALNE dobijane kopca v Thin Red Line podfarbene nadpozemskou Zimmerovou hudbou, tu sa k tomu neda nic ani vzdialene prirovnat.Kazdopadne vsak dufam,ze Novy svet sa mi podari niekedy uvidiet v kine s velkym platnom,pretoze ziadny televizor ani sebalepsi monitor nenahradi kino a Malick si je toho velmi dobre vedomy,skoda len,ze distributori nie.

V jako Vendeta (2005)

Dalsia "orwellovska" antiutopia o spolocnosti bez slobody a predovsetkym so vsadepritomnym strachom. Film niekolkokrat priamo naraza na sucasnu situaciu nie len v USA a je zaujimave s akou bravurou sa tvorcovia dokazali vysporiadat s problemom, aby film nespadol do vod zbytocneho politikarcenia. "V" ako komiksovy hrdina vyhrava nad Spidermanom, Hulkom a dalsimi komiksakmi s obrovskym prehladom a pridava sa k Nolanovmu Batmanovi a Singerovym X-Menom, ktori v mojich ociach vladnu komiksovym adaptaciam. 4,5/5 Na druhy krat v podstate rovnaka spokojnost.

Jackie Brown (1997)

Velka skuska pre Quentina Tarantina po genialnom Pulp Fiction. Pribeh starnucej letusky,ktora si potrebuje uchovat svoju pracu a slobodu za kazdu cenu nie je zly. Herecke obsadenie rovnako viac nez dobre (ako vlastne u Tarantina vzdy). Z mojho pohladu je najvacsim problemom prilis velka dlzka filmu. Jackie Brownova nie je taka nabita hlaskami a napatim,aby dokazala udrzat divaka nonstop sustredeneho a mna osobne zacala nudit.Jackie Brownova je dobry film,dobra zapletka,dobri herci,obcasne hlasky,velke vyvrcholenie.Nic nezabudnutelne. Pre to pre mna ostava stale nepochopitelne postavenie Quentina Tarantina ako nejakeho nadludsky uctievaneho genia.

Přízraky (1996)

Jacksonovi to ide dobre tak zo zombiekmi,mimozemstanmi ako aj s duchmi. Je absolutne samozrejme,ze film nema ziadne vnutorne ambicie okrem zabavy a pobavenia. No a ducharska komedia,ktora je naozaj velmi vtipna a zabavna je dnes uz nieco nevidane. a preto davam takmer plne hodnotenie 4,5/5.

Nezvratný osud 3 (2006)

Predchadzajuce dva filmy neboli zle. V podstate nejde o nic,len o to ake efektivne smrti sa podari tvorcom vymysliet. Tak to bolo aj v pripade tretieho dielu,ktory nicim nevynika, ale rovnako aj velmi neprepada a preto nie je nutne pisat viac.2,5/5

Den mrtvých (1985)

Pre mna jednoznacne najslabsia cast Romerovej zombie serie. Vo filme sa sice objavia zaujimave motivy ucenia zombiekov, ktore sa vyskytli aj v Romerovej novinke Land of The Dead, avsak film nema ten spravny vnutorny naboj ako mal hlavne Dawn Of The Dead.Kazdopadne vsak ide o dobry film,ktory je dost zabavny na to, aby sa clovek pri nom nenudil.

Angel Heart (1987)

Angel Heart je velmi tazke komentovat. Je ho proste nutne vidiet,pretoze pribeh o hladani sameho seba v tak putavom (aj ked nie vzdy prijemnom) podani sa len tak nevidi.No a Roberta De Nira takto uz zrejme tiez nie...