Jurský svět (2015)

+ výprava hodná spielberga, + plné postavy, + zaujímavé nápady naprieč celým filmom, + ako pre nového diváka, tak aj pre fanúšika, + pocit malého chlapca na veľkom dobrodružstve

Mimoni (2015)

+ mimoni, - mimoni

Dáma ve zlatém (2015)

+ Helen Mirren, + kultúrna atmosféra Viedne a 50. rokov, - 100-krát videný príbeh vtrhnutia nacistov do rodiny, - americká propaganda si všade musí nájsť svoje miesto, - nelogickosti v scenári.

Méďa 2 (2015)

+ dynamickejšie a pestrejšie ako jednotka, + humor, na ktorý jednoducho súčasný divák musí kývnuť, + macík, + na rozdiel od jednotky to má pointu navrch, - pocit zbytočnosti záveru na comic conu

Terminator Genisys (2015)

+ aspoň minimálny návrat ku koreňom, + Emilia Clarke, - neskutočný recyklátor, - zbytočne komplikovaný scenár, aj fanúšik sa zapotí, - na čo bolo potrebné vytvoriť genisys? - arnoldova nesmrteľnosť, - je smutné vidieť perfektného simmonsa v tupej úlohe.

Ant-Man (2015)

+ technicky perfektná, inovatívna akcia, + príjemný herecký ansábel - rovnaká schéma marveláckého úvodného filmu, - príliš dlhá prvá polovica, - rýchly dejový spád finálneho stretu.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Jedinečný a originálny film s vynikajúcim scenárom, parádnou hudbou a fantastickou atmosférou. Priestor pre herecký potenciál v každej scéne. Legenda.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Je to Spiderman, je to aj pre malé publikum. To znamená, že musíme akceptovať jednak predlohu, jednak státie polovice mesta pri zábranách, keď všade okolo strieľa robot. Štýl podania príbehu, kamera, hudba, atď.. ostal všetko po starom. Čo je ale v tomto prípade lepšie, pretože do skoro rovnakého timingu sú nacpaní traja zloduchovia. Dej je plnší, nudil som sa menej. Keďže Gwen bola pre Petra vykúpením, opäť riešime ich vzťah a je to dobre, keďže sa na konci stane, čo sa stane. Páčia sa mi príchody viacerých postáv známych z predlohy. Ale pre zhrnutie, verím, že tento prológ už skončil a od tretej časti sa pustíme na veľké veci. Možno...

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Želám si, aby tento film vyšiel krátko po prvej časti. Jeho obsahom a témami je presne tým, čo od neho čakáme. Prďácke dialógy, prďácke monológy, ženy so Ž, chlapy s litrami bielej krvi. Originálna komiksovka s nádychom noiru a 3D. Kombinácia Zdeňka Pohlreicha, ale funguje. Vadil mi scenár. Zatiaľ čo jednotlivé "poviedky" fungovali v prvej časti, tu sa prelínajú veľmi nerozumne. Čakal by som, že príbeh evy green napoja na senátora, poprípade iné nebadané spojenia. Pokiaľ hlavnou líniou malo byť doznenie jednotky a Albina pomsta, ozaj mal film vyjsť krátko po prvej časti.

Amazing Spider-Man (2012)

Čo ma zaujalo na novom Spiderovi je Webbov prístup k postave Petra Parkera. Je na nej cítiť vývoj, každý zlom ju akosi zmení a koná pod rôznymi vplyvmi. To si veľmi vážim a Garfield zahral slušne. Na druhej strane každý spomínaný zlom má akýsi oblúk a scenáristicky sa dlho šplháme z jedného oblúka na druhý. Film mohol byť pokojne o dosť kratší. Páči sa mi sympatická herecká zostava a kamera (ktorá je pri heroes filmoch nesmierne dôležitá). A keď sa toľko Spider porovnáva, Raimiho prístup mi prišiel trošku experimentujúci. V každom filme ponúkol inú chuť a zo série mám pocit, akoby som zjedol čokoládu so zákysom. Webb má šancu podchytiť sériu od základov, uvidíme, čo ďalej.