Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Moje nejoblíbenější hra z divadla Járy Cimrmana. Od malička jsem bydlel přímo naproti tomuto jedinečnému divadlu a ačkoli tomu tak bylo, bohužel sem se tam nedostával příliš často. (možná to bude taky tím, že všechny lístky na přestavení většinou mizely během 5 vteřin). Neuvěřitelná originalita těchto českých herců a to, jak ke všem dílům přistupují .. Znám všechny díla a rovněž jsem vlastníkem všech původních nahrávek oněch divadelních her. Všechny komentovat nebudu-všechny jsou výborné. Ale toto dílo je pro mě něčím ještě lepším. Myslím, že bych mohl vypsat slovo od slova toto dílo, jen je škoda, že podobnou paměť nemám i na jiné věci.. Aneb díky moooc !! ( citovat nebudu, pouze na vyžádání :P )

Nevědomí (2013)

[SPOILER]Na film jsem koukal tak trochu unavený a nebyl sem schopný se soustředit natolik aby mi to napoprvé secvaklo dohromady. Kouknul jsem ještě jednou a musím říct, že je to vážně povedené dílo. Jeden zvrat za zvratem a bitva Tom Cruisů jakožto stejných lidí mě vážně pobavila a nadchla. Jako ten, kdo má rád Morgana Freemana je mi ale líto, že ve filmu působil poměrně krátký čas a nakonec i zaplatil.. Vizuálně velmi pěkně zpracováno a když se k tomu připojí parádní hudba..

Hotel pro psy (2009)

Ačkoli jsem hodnotil pouze 2 hvězdičkami tak si myslím, že tento film je výborným odreagováním od každodenního stereotypu v dnes běžných hektických rodinách, kde na sebe všichni jen řvou. Člověk se uvolní, kouká na vtipné a roztomilé pejsky a na všechno zapomene. Co se týče hereckého obsazení, tak si myslím, že role se dětem náramně povedla, jen by mě zajímalo, kolikrát to zkoušeli a kolikrát je pejsci neposlouchali a podobně (z vlastní zkušenosti vím, že naučit poslušnosti byť jen 1 psa není lehké) Bohužel jako perfektní filmové dílo se to nazvat nedá a pokud tedy hledáte celovečerní film vyberte si raději věci jako Forrest Gump a podobně.

Kurýr 2 (2005)

Scény jako boj s požární hadicí nebo několikametrový skok s autem z baráku na barák mi daly docela zabrat abych si neřekl "no jasný" .. Když se chce ale člověk kouknout na nějakou akční volovinku a přijde mu tohle pod ruku, tak zklamaný určitě nebude.. Ještě bych si trochu chtěl postěžovat na "useknutý" konec, který by mohl být o 5 minut delší..

jOBS (2013)

Potom co jsem přečetl stejnojmennou knížku o Jobsovi si myslím, že do tohoto díla přidávali a moc zdůrazňovali jeho stinné stránky, které bezesporu měl, ale ne vždy ke škodě. Co se týče hereckého obsazení, nevím, nevím, obávám se, že Jobse by nezahrál nikdo tak perfektně, jaký vlastně on sám byl. I když dnes jsem se doslechl z nepotvrzených zdrojů, že by se do role Jobse mohl napříště dostat Dicaprio, tak uvidíme. Jsem zvědavý

Vodní svět (1995)

Na tomto filmu jsem prakticky vyrůstal. Jako malému vynálezci mi "stroj na vodu" nebo hlína jako platidlo přišel jako geniální nápad. Když sem asi v roce 97 ztratil onu VHS kazetu, byl jsem hrozně smutný :D . Samotný děj, hlavní hrdina-bohatý obojživelník, kterému všichni závidí, je celkem přímý a jednoduchý ale z důvodu, že jsem na tento film psychicky vázanej, musím dát 5 hvězdiček. Díky !

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Musím říci a přiznat, že na tuto pohádku (odborný film:) se rád koukám znovu a znovu ač mi už (bohužel) 8 není. Lepší zpracování podobného odborného tématu pro malé děti neznám, ba naopak si myslím, že tak čtvrtina lidí ty zajímavé věci řečné právě v tomto dílu ani nezná. Samotné zpracování červených krvinek allias přenašečů kyslíku, bezva..

Drž hubu! (2003)

Tento film sem viděl už nesčetněkrát a stále a stále se válím po zemi, když se na něj koukám znova. Dokonalé hlášky, které sám občas v příhodné chvíli použiji, a herecké výkony, které bych hlavně ze strany Gerarda Depardieu chtěl vyzdvihnout. Perfektní komedie, kterou každý nad 10 let musí vidět ! Rád bych ale do filmu, nebo do 2 dílu :), doplnil, jak si konečně založí bistro, hrozně sem se na to těšil.. Nevadí. Tais toi ! (aneb. i francouzky umím)

Žena v černém (2012)

Upřímně řečeno, tento komentář se mi sem ani nechce psát, je to asi rok, co jsem tento film viděl a stále se té šedé dámy bojím. Horror, který dokáže zaujmout ze všech stran a fakt, že se bojím i při scéně, kdy je den a Harry allias Daniel Radcliffe je ve společnosti, je znepokojivý. Nevím, určitě se zde najde dost horrorů, které jsou lépe hodnocené ale já bych to stavěl k nejpřednějším. A jak to u horrorů bývá, zvukové efekty jsou také "na míru" a dodávají atmosféře šmrnc. Musím říct, že jsem se trochu bál i toho, jak to Radcliffe po všech těch filmech o Potterovi zahraje, famózní výkon.

Zombieland (2009)

Spojení horroru a komedie vzniklo toto, pro mne, veledílo. Strašidelná atmosféra, výborné hlášky aneb. za**aní klauni a mix všeho co od filmu čekáte. Na druhou stranu 10 minut navíc, jako uvedení do děje a vysvětlení příčiny vzniku zombie jako takových by neuškodilo.