V pasti (2018)

Jasně. Z tajemna mají lidi strach a neukázat strašně dlouho nic, jenom náznaky, to je podle mě základ silného hororu. Ale nesmí se to přehánět. Tady se tak strašně vábí na něco opravdu zajímavého, aby to v půlce filmu vystřídalo v podstatě úplně jiné zlo. A největší odhalení je sakra o ničem. Tři hvězdy za výbornou první půlku, kdy ještě nikdo pořádně neví co se děje, lidé brutálně umírají jak na běžícím páse a moc dobře se na to kouká. Jenže jakmile se partička vrátí z obchodu a začně se rodit, začne docházet i rozpočet a ambice se ze sta propadnou na nulu.

Vader: A Star Wars Theory Fan Series (2018) (seriál)

Šel bych níž, ale jelikož jde o fan projekt, tak si to těch pět zaslouží. Tohle má totiž to srdíčko co filmům od Disneyho chybí.

Tísňové volání (2018)

Thriller, který parádně pracuje s fantaziíí diváka, aniž by tím přišel o jakékoliv napětí. To, že se budete cítít stejně frustrovaně jako dispečer, je výborný způsob jak vtáhnout diváka do děje, aniž by film ukázal cokoliv mimo obličej hlavního hrdiny a malé místnosti ve které to všechno probíhá. Bohužel to má i své nevýhody. Děj se (i na tak krátký film) chvilkami opravdu táhne. Horší ale je, že to největší překvapení se odkryje příliš brzy a jakmile to udělá, film veškeré napětí v podstatě ztratí a posledních 30 minut (což je třetina filmu!) tomu ději strašně rychle dochází dech. Většina věcí je vyzrazena, práce hotova, takže poslední hovor, který měl být vrchol a rozuzlení všeho, je v podstatě dojezd na prázdnou nádrž.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Asi nejlepší Spielbergův a Fordův film. Adrenalinem naplněný film až k prasknutí, ve kterém se konečně cestuje na spoustu zajímavých lokací, akcí se vůbec nešetří a příběhově se Indyho svět v podstatě dost rozšiřuje. Vztah mezi Fordem a Connerym je geniální, Indiana Jones versus tank je perfektní akční podívaná (stejně jako zbytek filmu) a finální scéna společně s výborným soundrackem od krále Williamse pohladí na duši.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Pro mě je "dvojka" Indyho docela zklamání. Akčních scén je tam přehršel a jsou podle mě lépe zvládnuté než v Dobyvatelých ztracené archy, ale příběhově je to celé v podstatě o ničem, vše se sehraje vlastně náhodou a má to snad nejotravnější ženskou vedlejší roli co jsem ve filmu viděl. Ten slon jí měl sežrat.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Klasika, kterou jsem bohužel (nebo spíše bohudík) viděl až letos. Holt mi tahle výživná dobrodružná podívaná dlouho unikala. A vlastně na ní nemám moc co kritizovat. Harrison Ford je jak jinak než borec, akční scény jsou precizně Spielbergovsky natočené a i když v některých momentech už trochu zastaralé, vůbec jim není co vytknout.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Rozhodně bych netvrdil, že jde o nejlepší díl série, ale i tak jde o výborně odvedenou práci, která tomu zbytku vůbec nedělá ostudu. Tom Cruise se opět málem přizabil pro naše potěšení a já se ptám, kdy sakra tenhle chlapík bude mít dost. Doufám že skákat z mrakodrapů a z letadel bude ještě spoustu let, protože to co předvádí ve Falloutu je absolutní vrchol žánru. Bohužel příběhově to trošku drhne, těch "zvratů" je tam sice asi padesát, jenže většina se díky reklamní kampani či různým náznakům ve filmu dala odhadnout dlouho dopředu. Taky nepomáhá že jde v podstatě o recyklaci předchozích dílů, takže vláda opět vyvrhne Ethana Hunta, aby pak nechápavě zírali, že je vlastně celou dobu na jejich straně. Panejo. V sedmičce už tak schovívavý nebudu.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Neuvěřitelný překvapení a důkaz, že tihle dva prostě umí. Velmi výživný a dospělý příběh, který mixuje spoustu překvapení (pro pavoučí nerdy obzvlášť) s kvantem emocí, jenž u podobného typu filmu prostě nečekáte. Animaci to má opravdu božskou. Musím pochválit 3D, které se k tomu taky fakt hodí. A ten soundtrack! PS: U camea Stana Lee jsem se málem rozbulel. PPS: Po projekci jsem se musel vydat do nejbližšího gameshopu a hned tam koupit nejnovějšího spidermana na PS4!

Daredevil - Season 3 (2018) (série)

Return of the King Hned po první sérii jsem označil Daredevila od Neflixu za nejlepší "superhrdinský" seriál vůbec a třetí série tento titul potvrzuje, i když se na to hrdinství už moc nehraje. Ďábel z Hell's Kitchen ztratil víru ve spravedlnost, pořádně se nasral a když se po dlouhé době jeho nemesis Kingpin dostane z vězení a začne dělat v jeho městě bordel, začne uvažovat o odstranění Fiska jednou provždy. A začíná peklo. Tvůrci nekecali, když třetí sérii označili za nejtemnější. Všech třináct epizod šlape od začátku do konce, akční scény jsou opět neskutečné (vězení!), Fiska se budete bát, před Poindexterem stejně neutečete, Paesano tomu svým soundtrackem dává mnohem větší rozměr, a osudovost stříká až na půdu. Jenom škoda trochu přeslazeného finále, fakt jsem čekal že tohle bude série poslední, ale tvůrci mají očividně ještě nějaké další plány. No, jsem na ně rozhodně zvědav.

Ant-Man a Wasp (2018)

První Ant-man je vcelku průměrná záležitost a i když dvojka první díl hodně připomíná, tvůrcům se nějakou záhadou povedlo ten film udělat o dost koukatelnější. Jasně, příběh nijak neoslní, ale jako fajnová komedie to po brutálně emočních Avengerech dost bodlo.