• Pohádka

Čarodějky (1998) (seriál)

Já svůj oblíbený seriál do odpadu nedám. Milovala jsem tuto pohádku na pokračování od mládí. Příběh tří sester a celé jejich rodiny jsem sledovala vždy s napětím a i po letech si ráda zavzpomínám u některého z dílů. Proč ne. Reality kolem sebe máme dost, tak proč se neponořit do děje pohádkového seriálu, kde dobro vítězí nad zlem a kde mají holky velmi vtipné a praktické schopnosti.

Účastníci zájezdu (2006)

Mám tuto komedii ráda, taky jsem občas byla účastnice zájezdu a některé situace jsou jak ze života. Obsazení je víc jak výborné. Nejvíc jsem si zamilovala Annu Polívkovou jako Jolanu, která je téměř vždy nad věcí.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tuto rodinnou komedii miluji od dětství. Navíc Tomáš Holý byl nejlepší dětský herec, jakého jsme měli.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Film o stárnoucích bývalých spolužácích, setkání po 25 letech na horách. Dle mého je pokračování hodně špatné ani komedie ani drama, sonda do života každého z nich, film plný problémů, film plný nostalgie. Nechápu, ale proč je prezentován jako komedie, nezasmála jsem se ani jednou, spíše jsem byla v depresi. Jednou vidět stačí.

Pretty Woman (1990)

Krásná romantická komedie-spíš pohádka pro dospělé, kterak prostitutka ke štěstí přišla. Některé části jako např. jízda v autě nebo ta část s prezervativy naprosto dokonalé.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tento seriál miluji, příběhy z vojenské polní nemocnice, skvěle komicky ztvárněný běžný život doktorů v terénu. Výborné výkony všech ústředních herců, kteří tomuto seriálu mnohdy obětovali půlku života.

Jestřábí žena (1985)

Pro mne krásná romantická pohádka o dvou zamilovaných, kteří nemohou být spolu, protože je závistivý biskup z Aquily proklel. Nejvíce se mně líbily části, kdy pod vlkem se probořil led a sluha, přítel Filip Gaston vlka zachraňuje z vody, nebo nádherně udělaná proměna rytíře ve vlka a princezny v jestřába, kdy se oba snaží dotknout se navzájem. Je to nádherný příběh. A Michelle Pfeiffer je hvězdou filmu.

Kameňák (2003)

Oddechovka stvořená z notoricky známých vtipů, člověk se zasměje, ale víc od toho čekat nejde.

Balada pro banditu (2012) (divadelní záznam)

Na této hře jsem byla v divadle a měla jsem možnost vidět jí i v televizi. V divadle je zážitek z této skvělé hry nesrovnatelně lepší, ale i záznam se velmi povedl. Eva Vrbková a Jan Zadražil jsou úchvatný pár, do toho jim skvěle na kvinton hraje, tančí a vydává různé prapodivné zvuky výborná Gabriela Vermelho. Mně osobně nevadily, ba naopak bavily i záběry od splavu.