Boj (2007)

Ač fanda Stathama, tentokrát to bude za 2 hvězdičky. Pointa skutečně zajímavá a nečekaná. Ale....no, nějak tomu filmu chyběla šťáva, přesně jak se zmiňuje většina přispívajících. Statham toho moc neukázal ze svého bojového umění, hlášky taktéž pokulhávaly. Při sledování jsem si vzpomněl na film Chaos, který měl taktéž nečekanou pointu a Jason se zde mnohem více předvedl.

A-Team: Poslední mise (2010)

Nejlíp bych to shrnul tím, že mě to prostě bavilo a odreagoval jsem se při dívání. Bezva herecké složení, fórky, výprava a celkem i příběh.

Bitevní loď (2012)

Tento snímek byl pro mě největší zklamání z návštěv kin roku 2012. Za pozornost stály maximálně efekty, ostatní naprostá sračka. Zlatý Transformers, ale pouze ten první díl.

96 hodin: Odplata (2012)

Jak měla jednička šťávu a napětí na vcelku jednoduchou zápletku, tak zde se tyto atributy vytratily a byla to jen řežba, nic jiného. Co mě dostalo do kolen svou nelogičností, to bylo "bravurní řízení" starého taxi Mercedesu s manuálem v úzkých uličkách Istanbulu nešikovnou dcerou-řidičkou čekající na x-té opakování zkoušky v USA k získání licence. Film hodnotím celkově za tři, z toho jedna hvězda je navíc za mého oblíbence Liama. Už by si zasloužil zahrát v něčem pořádném, má na to...

Dnes neumírej (2002)

Ač Bonda mám velice rád, tak tento film se vyloženě nepovedl. Stačilo mi jej vidět jednou a tím to také skončilo, vůbec není chuť jej vidět znovu. Nezaujal, s výjimkou pěkné honičky na ledě, za což dávám první hvězdičku a druhou, protože Bond. Pro mě nejhorší bondovka z mé 20ti dílné kolekce DVD.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Nuže, i když museli Segala nechat umřít, mohlo to být o něco později a při nějaké bojovné scéně například a nikoli při blbým pádu letadla. Takto si toho moc v relativně slušném snímku neužije a jeho fanoušci rovněž ne. Možná je můj příkrý pohled daný tím, že mě tam Russell vyloženě vadil, je mi zkrátka nesympatický. Jinak námět bezva, ostatní herci, zejména "Poirot" zahráli OK.

Cesta smrti (2010)

Při koupi DVD s tímto filmem u pumpy jsem žádný zázrak předem neočekával, čili překvapení se nekonalo ani nyní. Ale vždy mám zaručeno, že uvidím jeho typické souboje, sem tam dobrou hlášku s tím, že se trochu obmění prostředí, protivníci a příběh. Víc od něj neočekávám, takže jsem relativně spokojen a navíc se tyto typy filmů hodí např k šlapání na rotopedu či posilování, kdy není možno plně se soustředit na pochopení zápletky (a nakonec o to tady až tak primárně nejde)

Univerzální voják (1992)

Tak tento film patří mezi mé oblíbené už z jen toho důvodu, že se tam sešli Dolph Lundgren a JCVD. Námět je bezvadný a scénář by mohl být o něco lépe dotažen, ale i tak tento film patří mezi nejlepší v jejich herecké kariéře.

Piraňa 3D (2010)

Nezapomenu ještě dodnes na návštěvu tohoto filmu v kině očekávajíc jakýsi běžný horor, jak obecně známe. Nuže, nasadil jsem 3D brýle a koukal. Jenže občas jsem musel podvědomě brýle sundat, jelikož některé scény mě svou realističností až dost překvapily, jinými slovy, Aja to natočil odlišným stylem, bez obvyklých klišé, jak bývá zvykem... Alespoň si člověk mohl občasně na chvíli oddechnout pohledem na pěkné slečny, třeba nádhernou Kelly Brook...

Piraňa 3DD (2012)

Tak toho má k "jedničce" opravdu hodně daleko, scénář hrůza, herci otřes, postrádá to větší napětí a nakonec závěr znevažuje celý film, když to končí spíše jako komedie. Tušil jsem, že to bude horší jedničky, ale že až takto....Některé scény ovšem vtipně pobavily, tak dávám nakonec za 40%