Kocour Bob (2016)

Mačky vraj vedia "súcitiť" so samotármi. Skrátka sú empatickejšie často krát viac ako ľudia. Film "rozpráva" skutočný príbeh o mladom narkomanovi Jamesovi Bowenovi, o ktorého sa star8 sociálna pracovníčka / dokonca až tak že mu poskytne sociálny byt (je to možné ? predstavte si, že by sa do bratislavského "Napoleona" nasťahovali abstinujúci bezdomovci .. hehehe) . Chalan je na na od odvykacej kúre živí sa pouličným spevom a predajom bezdomoveckého časopisu a stará sa o kocúra Boba (niekedy máte dojem, že Bob sa "stará" o neho). Prichádzajú aj krízy aj radosti .. napokon sa všetko dobre skončí, chalan napíše o sebe knihu, ktorá sa stane v Británii hitom. Skrátka životný príbeh s dobrým koncom. Je o skôr dráma ako komédia. Ale je to pozerateľné. Hlavný herec to odohral fajnovo a ešte si to aj celé odspieval.

Na Západ (2005) (seriál)

Doterajšia moja skúsenosť mi hovorí, že do čoho vopchá prsty Spielberg tak to väčšinou stojí za to. Aj v tomto seriály bol, aj keď nie režisérom, tak producentom A naozaj seriál stojí za to. Množstvo príbehov dvoch generácií rodín indiánskej i belošskej zachytáva takmer celé XIX. storočie z obľúbenej témy "objavovanie a dobývanie amerického Západu a jeho osídľovanie" . Príbehy belochov a ich rodín sa striedajú so smutnými, dramatickými až tragickými príbehmi domorodého obyvateľstva - indiánov.

Osvoboditel (2013)

slušné filmové nazretie do histórie Južnej Ameriky. Pôsobivá scenéria, nádherne kostýmy v kráľovskom dvore, aj bojové scény celkom ušli. Na druhej strane, ak to bolo podľa skutočnosti, pripadal mi Bolivar predsa len troška naivný. Možno vedel bojovať, ale vládnuť nie.

Stopař (1987)

zaujímavá severská dráma s nádychom mysteriózna, odohrávajúca sa v prekrásnej zimnej krajine, s náznakom (ukážkou) jednoduchého života týchto ľudí. Som rád, že som to mohol vidieť v pôvodnom znení s titulkami.

Pojď se mnou (2015)

taký divný film studený príbeh, studená krajina, studene herecké podanie. Hopkins sa snažil ale .. mno ... bol som mu napokon vďačný za ten posledny zaber v okne ohlasujúci koniec priemerneho filmu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

veľa fantázie a trikov, dej trocha chaotický, chýbali mi tam tradiční detskí hrdinovia. Na harryho potera to nemá pani rowlingová, uvidíme ako ďalej.

Boxer (1997)

Belfast ! Belfast ! :( Toľko pozitívnych ľudských charakterov v tom filmovom príbehu a predsa sa tam trieštia medziľudské vzťahy ako morské vlny o útesy.

Šíleně smutná princezna (1968)

film podriadený vtedajšiemu vkusu a popovým hviezdam typu neckář a vondráčková. Češi majú krajšie rozprávky.

Respiro (2002)

trocha poetický pohľad na dedinku rybárov a ich rodín. Film o tom ako tam ľudia žijú a čo sa deje, keď je niekto "mimo" štandardných zvyklostí a pováh. Priznávam mal som väčšie očakávania.

Halimina cesta (2012)

film o krutosti vojny o národnostnej a náboženskej neznášanlivosti na Balkáne. Taký Balkán vždy bol a bojím sa, že ešte dlho takým bude. Dobrý príbeh - trocha divno (miestami sa zdalo až laicky) zahraný, český dabing slabý.