• Fantasy

Sex ve městě (1998) (seriál)

Kultová vec prelomu tisícročí. Seriál je skôr založený na vizuálnych vnemoch ako sú drahé a luxusné šaty, newyorské ulice, bary a reštaurácie než na dejových zvratoch. Ponúka všetko čo môže žena od seriálu chcieť: romantická zápletka, sex, pekné šaty a chlapi. Sex v meste s humorom rozoberá problémy, ktoré trápia ženy a je úžasnou oddychovou záležitosťou.

Akai misshitsu (heya): Kindan no ôsama geemu (1999)

Nie sú to len bezduché prasačiny. Mohli ste sa vcítiť do psychiky postáv, do ich príbehov. Kulisy a efekty boli na nízko rozpočtový film super a hodinová stopáž je akurát. Odreagovačka.

Telefonní budka (2002)

Využitie minima priestoru na vytvorenie nadpriemerného thrilleru so super atmosférou. Nervydrásajúce napätie, ktoré sa autorom podarilo vytvoriť je jedným z dôležitých aspektov, prečo vás tento film uchváti.

Neúplatní (1987)

De Palma dokázal natočiť nadpriemerný mafiánsky film z obdobia prohibície. Legendárne scény a výborné herecké výkony.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Obdivujem Darabonta a tiež aj Newmana za to, akú nenapodobniteľnú atmosféru dokázali vytvoriť. Výborne obsadená, nádherná dráma o nádeji a túžbe po slobode. Tento film s množstvom dojemných momentov vás rozplače a tiež aj vytvorí úsmev na tvári.

Chicago (2002)

Osobne nie som fanúšikom muzikálov ale tento film skutočne má úroveň. Príbeh posadený do zaujímavého, pre muzikál netypického prostredia väzenia so skvelou hudbou a dobovými kostýmami. Obsadenie veľmi dobre zvolené. A nie, naozaj to nemá nič spoločné s Moulin Rouge.

Trhni si! (2006) odpad!

Hanbím sa, že som tento "film" dopozerala. Osobne si myslím, že pre inteligentných ľudí by malo toto byť absolútne tabu.

Americká krása (1999)

Horkosladký film, ktorý môžeme chápať ako satyru na dokonalú americkú idylku. Motív ruží a dobrý výber hudby nádherne dotvára atmosféru, ktorú chcel režisér docieliť. Výborné herecké výkony Kevina Spaceyho a Annette Benning plus krásna a mladá Mena Suvari.

Casino (1995)

Perfektná dráma z mafiánskeho prostredia prepracovaná do posledného detailu, čo sa týka kostýmov, dobovej hudby alebo kulís. Metrážou je film pomerne dlhý ale je to nutné, inak by sa stal povrchnou gangsterkou. Trojka De Niro, Pesci a Stone podávajú brilantné výkony. Tento film vás zaručene vtiahne.