• Krátkometrážní

Věc: Počátek (2011)

Tady jsem měl celej film pocit, že tvůrci si nechtěli jen namastit kapsu na slavném jménu, ale opravdu chtěli kultu vzdát hold a za mě jim tleskám protože myslím, že se jim to povedlo. Co v ledu bylo to tam mělo navždy zůstat, ale vědci jsou kluci zvědaví a tak je za chvilku tragédie na světě. Věc je mezi nima a to doslova. Film má hodně hutnou atmosféru a byl jsem napnutý po celou dobu kdo je ještě člověk a kdo už ne. Nápad s plombama byl dle mého dobrej (i když zrovna já bych díky tomu byl podezřelej) , vraždy byly celkem dost krvavé a monstra byly opravdu jako bestie snad ze samotného pekla. Herci sympatičtí, hudba povedená já jsem velmi spokojen a film tak krásně končí, že si hned můžete po jeho skončení pustit Věc a máte pocit, že sledujete druhou polovinu filmu. Chtěl jsem dát 4* ale to by bylo nefér. Tady se tvůrci fakt snažili a já jim to kazit nebudu takže plná palba a díky.

Vinou lásky (2011)

Kolem hororu to šlo hooodně velkým obloukem, ale jako erotické drama je to více než poctivé. Přeměna hlavní hrdinky se povedla nicméně nejlepší postavou zaručeně byla profesorka, ta dokázala opravdu překvapit :-D

Warrior (2011)

To že si tento snímek na sebe nevydělal dokazuje jedinou věc : V dnešní době opravdu úžasné filmy širší publikum asi nedovede ocenit. Protože tohle je ten totálně nejlepší MMA film co kdy kdo natočil a opravdu pochybuji že ho někdy nějakej překoná. Skvělej příběh (kašlu na to že konec byl pohádkovej a předvídatelnej stejně mi něco spadlo do oka až jsem z toho slzel) úžasné herecké výkony a nádherné zápasy. Sám MMA dělám už nějaký ten pátek (no jooo musel jsem se pochlubit nesežerte mě) a jsem rád že někdo konečně ukázal krásu toho všeho a ukázal bojovníky ne jako tupé hlavy co se snaží přizabít v kleci ale jako lidi kteří mají své touhy, problémy, osobní démony, sny a cíle za kterými kráčí po cestě jménem život. Naprostá dokonalost a pro mě nejlepší sportovní film všech dob (Rocky promine) .

You're Next (2011)

Že prý žádné nelogické chování postav? Ha ha há to si děláte srandu ne? Jestli Vám přijde logické nechávat zbraň na zemi a jít místo toho s prázdnýma rukama, lízt k oknům když tam je magor s kuší nebo poslat pro pomoc ven z baráku neozbrojenou ségru tak mně to tedy logické nepřijde. Postavy jsou blbé až to duní a dělají vše proto, aby byly zlikvidovány což se jim daří na jedničku. Jediná kdo nemá IQ pokojové teploty je hlavní hrdinka. To je baba se kterou bych šel na rande jelikož ženy co se s ničím nepářou prostě zbožňuju. Jinak tento film je absolutně průměrný slasher na téma teror ve vlastním domě ale rozhodně v mojich očích nemá na pecku jako je Ils a nemá ani na Strangers nebo Očistu. Špatné to není, vrazi mají masky zvířátek (ovečka, lištička a nějaká kočkovitá šelma bo co), objeví se pár zvratů, vraždy jsou celkem fajn, ale je to film který mi v paměti moc dlouho nezůstane. Snad kromě scény s fotoaparátem ta byla hodně povedená. Jinak za mě čistý průměr a ponaučení abych neslavil 35té výročí svatby s vlastníma dětma.

7 gwanggu (2011)

No co naplat mít to lepší atmosféru dám 4* avšak potenciál nebyl úplně naplněn. Ale i tak velmi v pohodě koukatelný filmek hlavní hrdinka je sakra sexy a příšera dle mého nevypadá tak příšerně jak tu hodně lidí píše ale naopak je celkem k světu. Každopádně film vás poučí že dělat na vrtné plošině není žádnej med a když zrovna nezávodíte na motorkách nebo si navzájem neukazujete jizvy (že by pocta Čelistem? ) tak musíte makat jako barevní. Což korejci splňují do puntíku. Máme tu blbouna, dvě kočky, cool chlápka, dva kaptíky kdy jeden vám přijde fajn a druhej nefajn a dva šílence co bez sebe nedaj ránu. Tuto skupinu doplňuje doktůrek a nováček a víte vy co? Moc k nim netíhněte...skoro všichni zařvou jelikož příšera je žravá a navíc asi nesmrtelná. Fakt to co vydržela bylo neuvěřitelné ale buhužel spíš k smíchu než k obdivu avšak její skákání z moře na ropnou plošinu ukazuje že měla fakt dobrou fyzičku...ale znáte to...stačí jeden vrták a vše je jinak. Doporučuje 7 vrtáků z 10.

Alenka v říši divů (2010)

Tak to písneme odborně : Vizuálně super, avšak příběh lehce kolísá, hlavně díky...už Vás to nudí? Prima tak se mi to povedlo každopádně u tohoto snímku nudu nezažijete. Naše malá Alenka se nestačí divit co všechno v Říši objeví, nebo potká. Zlá královna s hlavou jako polorozšláplej květák na ní má pifku a jediný kdo pomůže je pár zvířátek a Kloboučník, ze kterého jde strach pokaždé když hodí šílenej kukuč a usměje se...sakra odkud ho jen znám...týýý jo Johnny fakt to seš Ty? Bych Tě skoro nepoznal kámo, no ale Tvé hraní poznám, to bys nebyl Ty, aby sis neukradl zase celej film pro sebe, cooo? Prostě Tim Burton + Johnny Depp = bezva film. Tahle rovnice nikdy nezklame.

Ať vejde ten pravý (2010)

Americký remake to většinou znamená dvě možnosti. Buď totální průšvih nebo totální nářez. Tento snímek díky bohu patří do té druhé skupiny a já byl ze snímku nadšený asi jako ten kluk z těch bonbonů a potom z té upírky, co jí měl za novou sousedku. Že Chloe bude hrát dobře, to mě nepřekvapilo, ale že i ten kluk bude takhle dobrej no to jsem nečekal. Málokdy se vidí film , který táhnou herecké výkony dětí, ale tady je to bez debat. Sídliště kde Owen bydlí je krásně ponuré a on i Abby, jako dva ztroskotanci, tam skvěle zapadají. Bavilo mě sledovat jejich prohlubující se lásku (no co, nová doba, na věk se nečumí) . Aby to nebyla slaďárna tak během filmu je několik hezky zpracovaných mordů (odkrvení v lese, průchod atd atd) a celý snímek má tak krásně depresivní atmosféru, že jsem musel jásat. Scéna kdy chce Owen ztvrdit přátelství krví to nemělo chybu...Mazec a pro mě jasné vítězství remakeu nad originálem. Doporučuji všem milovníkům upírského žánru.

Bengálský tygr (2010)

Kelly je neuvěřitelná dívka protože hádám, že musela mít tak 100x nutkání svého brášku tygříkovi naservírovat a v klidu odkráčet pryč směrem vysoká...místo toho malému autistovi neustále zachraňuje krk a k tomu tygrovi znepříjemňuje život jak jen to jde. Té holce nešlo nefandit takhle nesobeckého tvora člověk fakt nepotká...Jinak scéna s rourou je asi nejlepší a film celkově má dobrou atmosféru, dobré scény a je tak o 2* lepší než jsem vůbec čekal, takže děkuji uživatelce AMYNKA za doporučení a jsem rád, že jsem se nechal ukecat. Na oplátku čekám že si zítra pustí co jsem pro změnu doporučil já a bude alespoň tak spokojená jako má maličkost. PS : To že je tygr pravej a ne 100% DIGITAL, dodalo filmu pořádné grády a Briana je taková třešeň na dortu. Spokojenost.

Bonin: Dálniční vrah (2010)

Jak někdo natočí horor podle skutečného sériového vrahounka můžete se skoro jistě spolehnout že to bude blbost. Dahmer, Gacy, Bundy i teď Bonin jsou nudné filmy beze špetky napětí či nedej bože atmosféry. Bonin samotnej je pravému Boninovi celkem podobnej a snaží se tvářit šíleně atd. Nemohu si pomoci ale více než nemilosrdného vraha mi připomínal Monty Jacka z Rychlé roty a celej film jsem čekal kdy začne mluvit o sýru. Možná by to bylo i zábavnější než dialogy, které budu vypouštět. Vraždy jsou nudné a nejvíc hororová scéna je zrzavej čaroděj ve slipech. To byl opravdu hororovej zážitek.

Cesta do pekel (2010)

Některé filmy co zde jsou v černých číslech mám fakt rád. Třeba to jsou blbiny ale zábavné. Takže k filmu : Chlast je svinstvo. Při jeho vysoké spotřebě se dostavuje nutnost močení a když se chlapík díky odskočení si stane svědkem rituální vraždy je na malér zaděláno. Kanibalističtí motorkáři, které vede Miguel Ferrer a kteří jsou tak trochu nesmrtelní, někteří více jiní méně, si ho všimnou a rozhodnou se mu dát lekci za šmírování. Chlapík prchá ke své partě, takže naše kanibaly okázale pozve na hostinu o více chodech. Ti se nenechají pobízet a masakr začíná. Jenže kanibalové nepočítali s novým kamarádem skupiny přátel. Odvážným prodejcem nožů, který je tuhý jak zimní mrazy. Jo jasně zní to divně, ale pořád se něco děje a já se dobře bavil už díky zjištění, že kalhotky Katharine Isabelle voní jako jablečný koláč nebo díky scénám kdy motorkáři nahánějí karavan či finálnímu masakru v kostele kde se ke slovu dostane i motorová pila.