nonick1

nonick1

Česko

0 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 7
  • 14.10.2019  17:05

  Scéna s blechou spíše připomínala hon na myš... :-) Ale nejhůře dopadl Stavební úřad v Sušici. Tak brali tam úředníci ty úplatky nebo ne?

  • 8.10.2019  19:53
  Lajna - Estrogen (S02E03) (epizoda) (2019)
  ***

  Zatím nejpovedenější díl série - ovšem v předchozí Lajně by patřil pouze k slabšímu průměru...

  • 7.10.2019  14:53

  Jeden z dílů série Mission impossible má podtitul: Národ grázlů. Celé sérii Policie Modrava by slušel podtitul: Národ pitomců, protože ten, kdo pustí do světa takový paskvil, nutně musí mít diváky za pitomce. Jeden příklad za všechny: pachatel tří znásilnění si schová ustřižené vlasy obětí coby fetiš - do skříně své manželky. To je hňup, co?

  • 4.10.2019  10:53

  Další "jalový" díl, ve kterém se (opět) nic zvláštního nestalo - pokud nepočítáme další holou řiť v záběru. Jedna hvězda za sisyfoskou zarputilost, se kterou Přibáňovci donekonečna opravují neopravitelné...

  • 1.10.2019  16:06
  Lajna - Asistent (S02E02) (epizoda) (2019)
  *

  Nebýt Langmajera excelujícího ve slávistické šatně, tak to je snad na vhození pomyslného ručníku do ringu... Jedna hvězda za Langmajera excelujícího ve slávistické šatně.

  • 26.9.2019  14:55

  Žlutý cirkus se rozhodl – navzdory nebo natruc(?) celosvětovému poselství pomatené švédské autistky – zanechat tentokrát svou nepřehlédnutelnou uhlíkovou stopu na trase Indie - Nová Ves pod Pleší, kde v místní autoopravně obě bakelitová monstra druhdy hibernují po dobu, než se Danu Přibáňovi podaří sehnat peníze na jeho další taškařici. Po předchozím zaneřádění zbytku světa čmoudícími východoněmeckými dvoutakty už ostatně na zeměkouli nezbývá mnoho míst, která by se s jejich výfukovými zplodinami důvěrně neseznámila, snad s výjimkou Antarktidy. Obvykle značně nesourodá parta byla tentokrát ochuzena o oba Poláky, a tak vydržet svéráz šéfova dirigování se daří pouze čím dál objemnějšímu a zarostlejšímu Marku Slobodníkovi a také Vojtěchu Duchoslavovi, který hned po svatebnímu obřadu dal své těhotné manželce vale, přičemž na své indické anabázi poněkud zkorigoval svou předchozí vizáž přemoudřelého Aborigince, ohryzávajícího spolu s ostatními členy výpravy v australské buši klokaní ocasy... První dva díly byly vlastně zbytečné – až od třetího dílu se polský Maluch (s českou posádkou), česká Jawa (se slovenským jezdcem) a obě BB* s Danem v čele vydávají na cestu. A je to v podstatě nuda, potvrzující předpoklad, že s posádkou, narychlo doplněnou dvěma nováčky, bez patřičně prostořekých a všeho schopných Poláků, se bude víceméně jednat o One man show letitého trabantového guru Dana. A jelikož ani čtvrtý díl (kromě několika holých a jedné podebrané řitě) nepřinesl nic nového, zbytek seriálu rád oželím. Ta jedna hvězda je za téměř sisyfoskou zarputilost, se kterou Přibáňovci dokáží donekonečna opravovat neopravitelné... *(bakelitové bestie)

  • 24.9.2019  16:01
  Lajna - Pacient (S02E01) (epizoda) (2019)
  *

  Kdepak, ani náhodou! Zatímco první lajna měla nekompromisní tah na bránu, v druhé lajně to vypadá, že se někdo snaží chytře rozehrát. Možná by pomohlo, kdyby trenér seřval místo hráčů filmaře, kdoví... Jedna hvězda za zásluhy - s ohledem na to, že předchozí Lajnu natočil stejný tým.

  • 17.9.2019  13:55
  To se ví (TV pořad) (2019)
  odpad!

  Trapný veřejnoprávní pokus se třemi hosty a Halinou, která už se dnes nevejde ani do širokoúhlé TV s úhlopříčkou 150 cm. Odkrývání falešných zpráv, dezinformací? Tak to ať začnou u sebe - v České televizi, kde reportér v hlavním zpravodajství v "přímém přenosu" hovoří (a dokonce hned třikrát) o premiérovi jako o bývalém(???) premiérovi. A ve studiu nikdo ani nehne brvou...přestože jde o fake news jako Brno. O fake záběrech z bombardování Sýrie (ve skutečnosti noční útok na Luhansk) nemluvě...

  • 6.9.2019  11:01

  Přes skvělý vizuál nedoporučuji naletět na oficiální text distributora o hravé a vášnivé milostné romanci, který zamlčuje to nejpodstatnější: v tomto nepříliš záživném filmu hlavní hrdinka po celou dobu umírá na rakovinu. Takže tetelit se navečer s přítelkyní u TV očekáváním romantického filmového zážitku může přinést veliké zklamání. Dvě hvězdy za kameru.

  • 4.9.2019  11:42
  Vulkán (2018)
  *****

  Vše je ztraceno... Nebýt tohoto, už jednou použitého filmového názvu, mohl se tento film jmenovat stejně. Na Ukrajině se neztratil jen Lukas, ztratili se i všichni ostatní z mise OBSE, ztratilo se jejich auto, zmizely chátrající domy, ztratila se voda, ztratil se řád. V nastolené vládě nevypočitatelného chaosu ve ztracené zemi nelze žít, lze jen přežívat. Při pohledu na ukrajinskou dívku, zoufale se snažící naučit pár anglických frází a dát té okolní beznaději vale, člověka maně napadne onen vtípek: optimista se učí anglicky, pesimista se učí čínsky a realista se učí střílet... Zdá se, že dystopická budoucnost se začíná nebezpečně přibližovat současnosti - a tento pozoruhodný film je toho nemilosrdným důkazem.

  • 28.8.2019  18:08

  Obdivuhodný autorský počin Petra Zelenky, který je kromě režie podepsán i pod námětem a scénářem. Po všech stránkách neobyčejný film, neotřelým námětem počínaje a strukturou filmu konče. Film se vznáší nad ostatními, granty postrkovanými výpotky současné české kinematografie, jako Duch nad Údolím suchých kostí, a nebýt poněkud komplikované pasáže s vysvětlováním historických souvislostí "mnichovské zrady", bylo by to s přehledem na pět hvězd. Mimochodem!: nejvíce onoho příslovečného másla na hlavě neměla a nemá Francie, ale Anglie.

  • 26.8.2019  15:21

  Síla tohoto filmu tkví především v jeho autenticitě, se kterou ukazuje podobně bezútěšný život, jako v novodobém westernu "Za každou cenu". Sen o American Way Of Life končí a do nového rána se ve SKUTEČNÉM, nikoliv filmovém, fialovém motelu Magic Castle Inn probouzí (kromě omylem sem zabloudivších a zaskočených turistů), jeho stálí obyvatelé - tedy alespoň ti, kterým se podařilo zaplatit nájemné na další týden. Dny zarámované do permanentního rachotu přistávajících a startujících vrtulníků pro movité návštěvníky Disneylandu, musí nějak přetlouci obklopeni všudypřítomným kýčem, směrovkami k trpaslíkům a opuštěnými chátrajícími domy s růžovými fasádami. Prostředí, připomínající ze všeho nejvíce kulisy nějakého dystopického filmu, je bohužel smutnou floridskou realitou, ze které se (excelentně zahraná!) malá Moonee - a nejen ona - nemá nejmenší šanci sama vymanit. Nad každým obyvatelem motelu visí damoklův meč okamžitého vystěhování a jen díky rychlovce s kunčoftem má máma s Moonee dalších pár dní kde bydlet... Chtělo by se parafrázovat filmovou hlášku: dávám tomuhle systému rok, maximálně dva. Ale ono to asi potrvá o něco déle...

  • 22.8.2019  18:32
  Susotázs (2018)
  *****

  Vtipný, originální. A lahůdkový jako ten chlebíček s lososem :-)

  • 22.8.2019  18:20
  Tour de doping (TV film) (2017)
  *****

  Jeden z té hrstky filmů, u kterých člověk přestane řičet smíchy až po závěrečných titulcích. Murrayi Millerovi se podařilo napsat ještě lepší scénář, než k předchozí tenisové taškařici Sedm dní v pekle. A kdo rád Monty Python nebo Borata a jeho "dokumentaristiku", rozhodně by si tuto ve všech směrech šílenou cyklistickou anabázi neměl nechat ujít.

  • 15.8.2019  19:15

  Zábavný film, kráčející ve viditelných stopách toho nejlepšího z balkánské kinematografie - Slobodanem Šijanem počínaje a Emirem Kusturicou konče. Originální tragikomický příběh, jdoucí až k samotným kořenům vřelých soudružských polibků, skvělá kamera, herecké výkony i režie. Při srovnání se současnou českou kinematografií, beznadějně se potácející v uzavřeném kruhu spřízněných dotací, grantů a vzájemného udělování cen, je dobře patrné, jak daleko už tenhle vlak našim hvězdám, opilecky dovádějícím v karlovarských vřídlech, ujel.

  • 15.8.2019  19:02

  Propána! Zavřete už ty chodby času, odkud se místo slibovaných situačních gagů, dialogů a hlášek valí pouze čím dál větší smrad...

  • 1.8.2019  11:49
  Bony a klid (1987)
  ***

  Bony a klid aneb jak nastavit zrcadlo nešvarům socialismu či zprotivit skvělou muziku od FGTH. Inu, doba se změnila, tehdy se stály fronty na džíny, dnes na kotlíkové dotace, ale o tom už se filmy netočí, protože z bývalých veksláků jsou velký kápa, který místo bonů protáčejí dotační miliardy a plácají se po ramenou nejen se soudci.

  • 29.7.2019  15:32

  Každý z nás je občas Donem Quijotem, marně zápasícím s větrnými mlýny, tak jako je tomu v tomto Imagináriu Terryho Gilliama, natočeném na motivy Cervantesova románu - ve fantaskním světě ne nepodobném světu úchvatné Jelizy-Rose z (na CSFD nedoceněného) Tidelandu. Režie, herecké výkony, scénář, kamera i hudba - to vše jako celek lahodí všem divákovým smyslům. Snad se dočkáme i zfilmování Marquézova románu Sto roků samoty - a kdo jiný by mohl tento román převést do filmové podoby, než Mistr Gilliam?

  • 22.7.2019  14:01
  Deadpool 2 (2018)
  odpad!

  Podle rádoby "tarantinovských" scén soudě, měli scénáristé zřejmě hodně neradostné dětství... Na jedné straně infantilní komiks plný infantilních hlášek - a na straně druhé "erkový" rating kvůli samoúčelně explicitnímu násilí. To je jako kdyby si Tlapková patrola přibalila do své výbavy ještě katanu a pár skalpelů... Za mě tedy skutečně ne e - a to mám komiksy celkem v oblibě, včetně předchozího Deadpoola.

  • 5.7.2019  17:46
  Zmizení (2013)
  *****

  Prisoners (Vězni) jsou mnohovrstvou filmovou alegorií důsledků vzpoury člověka proti Bohu, zakomponovanou do napínavého detektivního thrilleru. Spoiler!: Film začíná působivou scénou zastřelení jelena, doprovázenou slovy modlitby. Hřích je spáchán... Boží přikázání NEZABIJEŠ! porušeno... Členové druhé rodiny se nevědomky stávají „spolupachateli“ - na jejich stole na Den díkůvzdání neleží tradiční krocan, ale maso ze zastřeleného jelena... A jelen je podle legendy úhlavním nepřítelem hada, kterého porazí – podobně jako Ježíš Kristus porazí hada–ďábla. Ostatně, had se ve filmu později objeví také. A nebude sám... Český název „Zmizení“ je poněkud zavádějící, protože o ono zmizení ve filmu až tak nejde: jde tu především o zachycení osobních dramat jednotlivých aktérů a o způsob, jakým na tuto situaci reagují. Otec unesené dcery coby samozvaný detektiv spoléhá na víru..., policejní detektiv - svobodný zednář - zase na rozum... a obě cesty vedou k domnělému viníkovi, který je - jak se ukáže - sám obětí... Labyrint zkoumání, tápání a pátrání nakonec vede k osobě zcela bez citu, empatií či víry v Boha, o kterou přišla v důsledku ztráty svých nejbližších. Viník? Oběť? Zřejmě obojí - za situace, kdy se láska přetaví v nenávist a touhu tuto nenávist vůči Bohu zasít do co největšího počtu srdcí, se nelze divit způsobu, jakým sejde z tohoto světa. No a k těm labyrintům, prostupujícím celým filmem: všichni jsme vlastně vězni ve svých vlastních labyrintech, a teprve, až jimi v životě úspěšně projdeme na konec, můžeme odejít. Přitom je dobré pozorně naslouchat, protože Boží hlas v tom rámusu kolem může být sotva slyšitelný – tak jako ona červená píšťalka, znamenající naději a život.

  • 20.6.2019  16:51

  Pod celou sérií je bohužel podepsán stejný scénárista a režisér v jedné osobě - a u trojky už je opravdu hodně znát, že se vařilo z vody. Co je platná špičková animace, když místy jen začíná suplovat realitu - je nakonec úplně jedno, jestli je moře ještě animované nebo už reálné - a málo platné, film postrádá nejen humor či napětí, ale vlastně jakýkoliv příběh, který by jen neopakoval schéma z předchozích dílů, takže přes všechno to dračí hemžení a high-end animaci se divák začne nudit. Bezradný scénárista si navíc bezostyšně vypůjčuje z jiných filmů: Mravencem Z počínaje, přes Pána prstenů až k Avatarovi. Film je kupodivu i dosti temný a místy drsný, takže bych byl hodně na rozpacích, jestli na něj odpoledne vzít děti - po setmění by totiž měly zaděláno na opravdové noční běsy...

  • 15.5.2019  16:01
  Eurovision Song Contest 2019 (TV pořad) (2019)
  odpad!

  Tato "hudební kravina roku" ze soudku obskurní evropské (?) TV zábavy nabízející divákům vousaté zpěvačky - tentokrát z Izraele (?) a s Australskou (?) účastí - opět nezklamala. Už už to vypadalo, že tu islandskou šestici zoufalců, myslících, že umělé hřeby jsou známkou punku, nikdo nepřekoná, ale pomyslnou Zlatou slinu nakonec s přehledem získalo jakési turecké netáhlo s vizáží J.X. Doležala, "zpívající" bůhvíproč za San Marino. Tedy zpívající...někdo, kdo text téměř jen odříká, navíc zcela mimo nápěv, si těžko může říkat zpěvák. Mno a jelikož Island i San Marino postoupily do finále (sic!), bude tam mít ta naše partička teenagerů od Jezera hrochů o zábavu postaráno.

  • 8.5.2019  12:13
  Humr (2015)
  **

  Humr...kočka...kunda...poník...humr...králíčci...kunda...zase humr...a nejnověji hejno kačen. Točit filmy o emocích, ve kterých ale emoce divák postrádá, to je poměrně častý režijní zádrhel, jen doufám, že Yorgos Latimeros se svými precizními robofilmy (© nonick1), které si svou formou i obsahem začínají být dost podobné, nedopadne jako Woodoo Alien, má k tomu celkem našlápnuto. A nejde jen o to, že osud jeho filmových hrdinů je divákovi víceméně lhostejný.

  • 8.5.2019  10:48
  Favoritka (2018)
  ***

  Otázka: Je to vizuálně precizní, odehrává se to v izolovaném prostředí a musí tam být nějaká zvířátka, tanec a slovo kunda. Co je to? Film Yorgose Lanthimose. Mimochodem, mou favoritkou tohoto filmu je jednoznačně Emma Stone.

  • 27.4.2019  12:57
  Paddington 2 (2017)
  ****

  Medvídek z nejtemnějšího Peru podruhé... Opět jde o zábavný, milý, vizuálně zajímavý, vtipný i dojemný rodinný film. A kdo ani v tomto dílu nerozpozná podprahovou masáž ve stylu pomozme-odlišným-hledajícím-nový-domov-a-potřebujícím-pomoc, ať dá klidně těch hvězdiček pět.

  • 27.4.2019  12:55
  Paddington (2014)
  ****

  Takhle nějak si představuji rodinný film - zábavný, milý, vizuálně zajímavý, vtipný i dojemný. A kdo v něm neucítí drobnou marmeládovo-multi-kulti pachuť tolerance odlišnosti, ať dá klidně za pět.

  • 7.4.2019  13:51
  Birdman (2014)
  *****

  Mistr režie se vydal po neprošlapané a klikaté cestě, do jejíchž serpentin se za ním jen tak někdo vydat nedokáže a natočil jeden z oscarových milníků novodobé kinematografie, který se právem zařadí mezi "povinnou četbu" na filmových akademiích. Iňárritu si určitě byl vědom peripetií s dílem spjatých, když vědomě vstoupil na tenký led originality, odvahy, kreativity, tvůrčí svobody a vytrvalosti, čehož je celý film důkazem, přestože - řečeno coenovskými slovy Buda Grossmana: "Moc peněz z toho nekouká..." Protože - co si budeme namlouvat - blockbusterem tento film být nechce, tak jako jeho hlavní hrdina nechce být dalším Birdmanem/Batmanem. Každopádně jde o režijní jakož i kameramanský majstrštyk a doslova herecký koncert Michaela Keatona a Edwarda Nortona, kterým zdatně sekundují všichni ostatní. Jak vyplývá z excelentních bonusů (to bývá u Iňárrituových filmů už samozřejmostí) neobvyklý způsob natáčení musel všechny zúčastněné stát neuvěřitelnou spoustu sil. Ale výsledek bezesporu stojí za to.

  • 5.4.2019  17:39

  Obdivuhodně nezáživný snímek svou CGI sterilností ze všeho nejvíce připomíná dlouhou, rozpočtově téměř neomezenou televizní reklamu (viz https://www.youtube.com/watch?v=TLOM-zGf-6I), kompletně natočenou před zeleným plátnem, která však tápe v řekl bych "věčně spielbergovské" otázce, jaké cílové skupině je vlastně určena? Ben Kingsley, to je sázka na "dospěláckou" jistotu - ale hlavní dětská role? Okatý Hugo-Butterfield nepatří do stejné ligy jako Jeliza-Rose z Krajiny přílivu nebo Hailee Steinfeld z Opravdové kuráže a jeho klukovský představitel, bohužel, tuhle "kládu" sám neutáhne. Co jsou platní Oskaři za vizuál a kameru, když po chvíli divák začne zívat a boj mezi spánkem a nezáživností děje přetrvá až do konce..? Příměr navoněná zdechlina by byl zřejmě příliš příkrým odsudkem, ale nablýskaná nuda, myslím, vystihuje tento film nejlépe. Škoda, na víc, než na průměr to vážně není.

  • 31.3.2019  17:39

  Jak básníci čekají na zázrak a on ne a ne přijít - a když, tak s Křížem po funuse. Připomíná to čekání na Godota, který také nepřišel a s absurdním dramatem má toto "dílo" společnou i absurditu jednání postav či dějové linky (dá-li se vůbec o něčem takovém hovořit). Scénář příšerný, herecké "výkony" příšerné, kamera příšerná, režie příšerná. Další zcela zbytečný film, skz naskrz prošpikovaný product placementem, natočený snad jen proto, aby ta ekipa neumětelů měla na příští splátku hypotéky.

  • 27.3.2019  18:41
  Amarcord (1973)
  *****

  Kvintesence italského / evropského filmu má jméno...Amarcord. A všichni ti Tornatoreové...Sorrentinové,,, Kusturicové... či Menzelové... ať přiznaně či nechtěně - Felliniho už pouze napodobují.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7