Afrika (2013) (seriál)

toto sa prekonať nedá. Takýto scenár nám vytvorila mater príroda a my sa ku Gai skláname s prosbou o ďalšie večerníčky.V jej podobe sú tieto rozprávky Zeme na dobrú noc naozaj pestronádherné

Agora (2009)

tak z tohto filmu to ide...naozaj, skutočný veľkofilm..najmä, čo sa týka uceleného obrazu podaného ako kamerou, tak príbehom . tie myšlinkey, čo vám pri tom vzadu v hlave naskakujú, to je ono.

Ajťáci (2006) (seriál)

čo dodať? áno, točte , točte,...je nás veľa a dielov tak málo... síce nová séria je definitívne pochovaná, tak aspoň z úcty za plný počet

Amazonka (2000)

Plná podpora Enšpígla, môj skromný mentálny potenciál by nevyprodukoval nič trefnejšie, my sme sa skvele zabavili,a tí,ktorí majú väčšinou v sebe dosť odpadu, sa akosi s jednoduchosťou a relaxom nevedia stotožniť, ale nevadí, aspoň za odvahu , že takýto žáner skúsili ..majú bod.

Americká krása (1999)

1. pozretie nudné, po 3 rokoch dvíham latku ...možno si človek ten lahký náznak opotrebovanosti života ani nechcel pripustiť a buď sa pri filme chce pobaviť, alebo byť šokovaný. tu je treba sa znechutiť a potom pochopiť.Aj tak ma šokuje, ako málo vnútornej sily a koľko ľahostajnosti a povrchnosti sa vykresľuje navonok. Ktovie, možno ani scénaristi ne´hĺbajú, ako von z vnútornej sračky,nahľadajú žiadnu krásu v jednoduchosti a život nenechajú plynúť, lebo v tom balaste sami úspešne zotrvávajú počas písania nekonečných emočne vypätých seriálových scén :-).

Amnestie (2019)

bolo to kurva tak reálne, až mi z detských spomienok na našu slovenskú teľevízku a rodičov tam pracujúcich vstávali vlasy dupkom. Natálka valila ako v reále jej muž bubeník Valihora. neviem prečo by sa mal film hrať na americkú srágorovinu s upraveným strihom a scénami. Len toľko k znudenej populácii, ktorá radšej ocení srajdy typu Grace and Frankie na 80%,až mám dojem, že sa majú všetci príliš pohodlne vo svojej vyšľapanej zóne.

Andělé v Americe (2003) (seriál)

naprosto nič , čo by poukazovalo na kvality vynikajúcej série...akurát výborne zahraná depresívna obsedantná nuda. Toto vám rozhodne na chuti vstávať ráno do práce nepridá, ak tam vôbec niečo pre seba nájdete, tak typickú vetu: vidíš ako sa majú ostatní zle??? scénar rozkreslený dojmom, že ich vlečie parná lokomotíva pred sebou ,žiadne doprava, doľava nie je,vlastne ani tá cesta neexistuje, len koľajnice...

Anděl Páně 2 (2016)

JIrka zas skvele. Prajem ti k novým počinom stolček prestri sa a zdravú chuť si každý deň poobede hodiť šlofíka a pred tým zopár keksíkov a pohár mlieka. a všetko bude zas fajn.

Andor (2022) (seriál)

SLOBODA je číra IDEA. Nastáva spontánne ,nikdy nie na povel.Aj malá vzbura proti krutovláde a paranoji posunie celok dopredu. Existujú celé armády ľudí, ktoré ani netušia že bojujú za našu vec. A pametajte si ti toto. Tyran drží svoju nadvládu tak zúfalo, pretože nie je prirodzená. Pretože ho poháňa strach . tyrania jedného nie je prirodzená, pretože si žiada neustálu starostlivosť , lebo sa stále drobí a štiepi. Autoritárstvo je krehké a útlak je len prejavom strachu . a na to pamätajte . Príde okamih, keď jednotlivé malé šarvátky ,všetky malé chvíle vzdoru a nesúhlasu a jednotlivé výkriky spustia lavínu ostatných a znnova ďalších a prelomia tak hrádzu moci , a krutovláda sa utopí.Jedna jediná kvapka rozhodne. Na to pamätajte. Nevzdávajte sa.    Seriál  by som začala púšťať v Rusku ľuďom ako špeciáln y manifest.

Ant-Man (2015)

čo už my môžeme písať o marwelovkách? je to určené pre top okruh od 12 -90. a to je skvelé. je to komiks preboha POMO, už sa spametaj, a ostatní, čo sa tu hráte na rozbor k předmluvě kanonického spisu Bordwella a Thompsonové Umění filmu.