Volejte Saulovi - Série 6 (2022) (série)

Nuze co dodat, posledni mirne prodlouzena sezona skoncila velkym treskem. Predeslych 5 serii bylo jako staveni domecku z karet, aby v ty posledni Gilligan s Gouldem mirne foukli a vsechno ukoncili. Pribeh Better Call Saul se vicemene ukonci behem 7-8 dilu a pak sledujeme napric nekolika dilu vyusteni zivotnich pribehu zbylych postav. Pusobi to znacne melancholicky, skoro az depresivne, a nezbyva nez znovu uchopit krempu Waltova klobouku a mirne pokynout tvurcum serialu. That's all folks!

Co kdyby...? (2021) (seriál)

Kdyz Disney / Marvel oznamili koncem lonskeho roku svuj plan na nasledujicich nekolik let (Phase 4), tak jsem What if...? okamzite odmitnul jako nezajimavy projekt. Ale jelikoz mam Disney+ a mam to tu pod nosem, tak proc se nepodivat na neco, co nijak nenavazuje na MCU. Uvodni epizoda s Peggy Carterovou se mi libila a serial me zaujal, druha epizoda s Chadwickem Bosemanem jako novym Star-Lordem uz mi tak super neprisla - pusobilo to vic jako politicka agitka nez cokoliv jineho.. resp. proc zrovna on a ne treba Tony Stark, Bucky Barnes nebo Natasha 'black widow'?? Zajimavy pak bylo, ze v nasledujici epizode umirali "nejsilnejsi hrdinove" a Black Panther nikde... jestlipak to v planu bylo, ale kvuli jeho predcasnymu umrti to odmitli jako necitlive? Kazdopadne zbylych 8 epizod se te uvodni vubec nevyrovnalo a byla to vicemene nuda. A tresnicka na zaver: The Watcher (super mega badass spravce multiverse a 'pruvodce' serialem) je cernoch pripominajici kriminalnika George Floyda. Protoze BLM vy bily rasisticky kurvy!

Dave Chappelle: Konečná (2021) (pořad)

Closer nemel kdovijak wow effect jak by se doufalo, jedna vec vsak presto vynikla - zatimco Chappelle otevrene priznal, ze ma problem s belochama, tak se zaroven snazil vykoupit z toho anti-lgbtqwhatnot stereotypu svym pribehem o jeho udajny kamaradce, ktera se pravdepodobne i pod natlakem gay/trans komunity zabila. Kazdy na to muze mit svuj nazor, ale ja mu tu historku a jeho uprimnost veril.

8bitové Vánoce (2021)

Misty i zabavny detsky film o tom, kterak Jake Doyle ziskal svoje prvni Nintendo - zakladni premisa je postavena na lzi, protoze se prvniho Nintenda nakonec divak vubec nedocka. Film se spis mel zabyvat tim, kterak se Jake snazil na Vanoce ziskat Nintendo. Nejnesympatictejsi byl dle ocekavani Neil Patrick Harris, kteryho osobne nemam rad, a (ne)herci deti byly nakonec snesitelny. Film konci neocekavanou dojemnou pointou, ktera byla vlastne fajn.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Objektivne vzato spis na 2*, protoze tam humoru je vlastne pomalu a "hvezdy" Eurovize mam mega u prdele. Ale mam rad Ferrella, kterej zase vypada jako uplnej dement, a jsou tam recky sochy se ztoporenyma pyjema - tak musim tu treti hvezdu prihodit.

Chalífát (2020) (seriál)

Nechci znit jako nejakej tuctovej popirac islamu, ale tyhle veci probirany v serialu Kalifat se deji a neni to jen vymysl ruznych nacionalistu a nepratel muslimu. Moc casto tohle tema zfilmovany neni a kdyz uz, tak to vetsinou konci nejakym americkym kycem, kdy dojde zaporakum dech a vsechno konci happy endem. Tady tomu tak neni a kloboucek Svedskym producentum, ze maji koule na to s timhle jit do sveta. Svedskou produkci vubec neznam, ale vubec to nepusobilo socialne jako ta nase... na postavach divakum zalezi, obcas vidime neprijemne veci a cely to je vlastne celou dobu takovy ponury. Aniz bych chtel spoilovat, tak musim rict, ze v celem serialu mi nakonec zalezelo asi jenom na jediny postave a dobre to s tou postavou nedopadlo. Smutny konec, anebo stastny - viz. Fatima v uvodu posledni epizody?

Láska je slepá (2020) (pořad)

Libi se mi komentar nize "tohle vybrala manzelka" - lze to aplikovat i na nas, jen jeste nejsme svoji... koho bavi vztahovy "reality show" typu Bachelor(ette), The Circle nebo Love at First Flight, tak ten si prijde dozajista na sve. Bandu uspesnych single lidi zavrou do koji a ti se vzajemne seznamuji tim, ze si povidaji pres zed. Pokud v sobe dva lide (HETERO) najdou zalibeni, preskoci seznamovani fyzicke a rovnou se zasnoubi. No a pak uz nasleduje zabava, kterak na sebe sezdane pary reaguji a jestli se opravdu ozeni / provdaji. Co povazuju za hnusny je to, ze se v ramci 30 lidi dalo takhle dohromady 16 (= 8 paru), s cimz produkce poradu nepocitala a tudiz dva pary (nahodne vybrane, systematicky vybrane, nezajimave nevim) uplne odstrihla - vubec nedostali v show prostor, nedostali zadnou dovolenou / byt na seznamovani atd. Totalni podraz. Co povazuji za podobne sokujici je to, ze tahle kokotina ma velmi dobre ratingy a tudiz asi budou nasledovat dalsi rady... PS: Jessica je stara kunda a cernobilymu paru fandim, at jim to vydrzi co nejdyl.

Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge (2020)

Animovana verze Mortal Kombatu s nejakyma novoprvkama, ktery jsou vlastne docela fajn. Animovany fatality a novy pribeh na pozadi Scorpiona me bavili a jedinou malou vytkou je to, ze se mi moc nelibi ta animace hranatych postav. Ale to je jen mala vytka k jinak zabavnymu a netradicnimu animaku.

Můžeme být hrdinové (2020)

Po patnacti dlouhych letech bez Zralocaka a Lavovky prislo pokracovani, ktere je vlastne zabavne, pokud vam je cca 8-10 let. Anebo jste detinsti. Vsichni superhrdinove sveta jsou uneseni mimozemstany a tak pro jejich potomstvo nezbyva nic jineho nez se spolenymi silami pokusit o jejich zachranu. POZOR SPOILER: Nakonec to vsechno dobre dopadne i s malym twistem. KONEC SPOILERU. Je neuveritelne, ze Zralocaka a spol reziruje stejny clovek, ktery rezirovat Sin CIty. Ale hold Rodiguez je trochu 'jiny'