Zprávy TV Onion (2008)

Tak rozhodně to byla mnohem lepší parodie, než to, co se v poslední době vyrojilo (Meet The Spartans, Epic Movie apd.) Rozhodně mě dostal zaskočený a nevěřícný pohled moderátora, když na obrazovku napochodoval tučňák s trubkou. Doporučuji nejen fanouškům bojového umění Stevena Seagala :-)

Penelope (2006)

No, rozhodně jsem byl tentokrát v rozpacích, jak hodnotit. Rozhodně to byl zajímavý film, ale zase tak moc mě nenadchnul. Mám rád britskou produkci, a tak nějak začínám mít rád i Christinu Ricci, čemuž hodně přispěla její role v seriálu Ally McBeal. Jinak jsem se jí už od dětství děsil, a prosil jsem boha, aby se už nikdy neusmála (viz Adamsova rodina). :-)

Superpes (2007)

Ale jooo. :-) Film je sice určen pro mladší publikum (což už já nejsem), ale stejně se zde našli momenty, u kterých jsem se prostě neudržel a musel jsem se smát. V českém dabingu pes s hlasem Petra Rychlého asi nebyl stejně dobrý jako orginál, ale i tak doporučuju na sobotní večer.

Iron Man (2008)

Ano, ano, ano. Od "Transformerů" první dobrý sci-fi akčňák, který jsem viděl. A taky jsem si ho patřičně vychutnal. Poslední dobou přemíra komiksových adaptací mě málem od tohoto snímku odradila, ale nakonec jsem byl nadmíru spokojen. Doporučuji, neprohloupíte. :-)

Neuvěřitelný život rockera Coxe (2007)

Parodie, která mi po dlouhé době opravdu přišla komická. V poslední době se vyrojilo několik snímků, které se maskovali za parodie, ale i když jsem věděl co parodují, nevěděl jsem jestli to tvůrci myslí vážně, nebo jestli nebyli zrovna trochu mimo. Walk Hard je parodií na biografie muzikantů, a od začátku až do konce je protkána inteligentními dialogy, a zajímavým humorem. Také jsem si oblíbil ústřední písničku, a hlášku "Zemřel ten nepravej". :-)

Hyperdrive (2006) (seriál)

Skvělý britský seriál, který přináší další várku suchého černého humoru. Tentokráte na palubě britské vesmírné lodě, která se za každou cenu snaží navázat první kontakty s každým druhem, i nedruhem, na který po cestě narazí. :-)

Blonďatá a blonďatější (2007)

Podle mě průměrná komedie o dvou nepříliš chytrých blondýnách, která mě ovšem v průběhu těch 95 minut vůbec nenudila. Rozhodně nečekejte nic, nad čím by jste přemýšleli ještě další týden.

Torchwood (2006) (seriál)

Za první sérii tři hvězdičky, ale dnes, po dokouknutí i té druhé, jsem musel jednu rozhodně přidat. Podle mě měl seriál pomalejší rozjezd, ale rozhodně se to jenom zlepšovalo, a finále (poslední 3 epizody) si mě rozhodně získali pro případnou třetí sérii. Doporučují nejen fanouškům Whoniversa.

Space Precinct (1994) (seriál)

Zajímavý sci-fi seriál, ve kterém pozemšťané vytvoří na vzdálené planetě policii, podobnou té na Zemi. Situace je zde však mnohem komplikovanější, protože zde žije několik druhů, které mají různé schopnosti, takže i zločinu je víc, a jejich rozluštění je mnohem složitější. I na dobu, ve které byl seriál natočen, se mi po trikové stránce zdál ucházející, a některé z epizod mě nadchly i pobavily.

Osiris: Vesmírná kronika (1998) (TV film)

Podle mě velmi dobrá sci-fi, skvělé interiéry i exteriéry, skvělá technologie a podle mě i dobré nápady. Rozhodně bych se nebránil tomu, aby vzniklo nějaké pokračování, ať už ve formě filmu nebo seriálu.