pavcas

fanynka filmu a cestování

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 5.5.2019  19:42
    Skleněný (2019)

S filmy M. Night Shyamalana se to má tak. Jednou jste nadšený dokonalým příběhem a pointou ( Šestý smysl), podruhý si říkáte, že to bylo celkem dobrý (Vyvolený), potřetí už i nejste jistý jestli se Vám to líbí nebo je to blbost (Znamení) a pak to jde do pekla od "Vesnice" až po " Zániku země". Když to s ním vzdáte, tak natočí "Rozpolcený" což hlavně díky výkonu James McAvoye byla pecka, no a pak to zase totálně zazdí tímhle filmem. To byla tak nesourodá kravina, která nedržela pohromadě , že by člověk brečel. Takže nevím na čem jede a proč to vždycky vysadí, ale tipuju že za pár dalších sra*ek zase vytvoří nějakou pecku. Akorát je otázka, jestli mu ještě nějakej áčkovej herec kejvne na možnost, že se totálně znemožní.

• 2.2.2019  21:45

Bradley Cooper je "sexy as hell" i vorvanej a v deliriu, to jsme jaksi věděli už od dob Pařby ve Vegas. Lady Gaga je o něco míň ošklivá v civilu než na podiu v hovězí kůži a překvapení ... umí hrát. Bradley je dobrej režisér a zpívá jak bůh.Sexy country bůh. Ústřední písnička úžasná, klobouk dolů. Gaga je z Coopera úplně hotová a podle mně lituje, že už je zadanej a nemůže ho za vlasy odtáhnout do svý jeskyně. Tolik fakta. Na Oscara ten film fakt není, ale na pohodovej sobotní večer to stačí.

• 16.5.2018  22:45
    Safe (TV seriál) (2018)

Zapomeňte na Dextera! Michael C. Hall je zpět v plné parádě v týhle napínavý miniserii od Netflixu, tentokrát v roli starostlivého otce, který se jednoho dne probudí a zjistí že jeho náctiletá dcera, která před 2 lety přišla o matku (jeho manželku) nejen že nespala doma,ale doslova se po ní slehla zem a poslední místo kde byla viděna byla divoká párty se spolužáky, na kterou ani netušil, že šla. Samozřejmě zburcuje policii,ale zároveň pátrá na vlastní pěst, aby zjistil, že svou dceru poslední měsíce ani pořádně neznal a čím víc jejích tajemství odkrývá, tím víc na povrch vyplouvají i tajemství ostatních lidí v sousedství. Protože řekněme si to na rovinu, každý něco skrývá a v tomhle případě to budou nejen mrtvoly v mrazáku. A místo, kde se všichni cítili v bezpečí a vzájemně se znali a viděli si pomalu do talíře najednou tak bezpečně nevypadá. Vlastně vůbec.

• 4.3.2018  11:12

Zkrocená Hora zasazená do prostředí italského venkova je sympatický nezávislý snímek, se kterým jsem měla jen dva problémy. Hlavní hrdinové se k sobě nehodili věkově, Elie (kterého hrál výborný Timothée Chalamet) je prostě moc velké ucho ( v reálu 22 let a vypadá a hraje 17 letého) na to, aby bylo uvěřitelné že se do něj zamiluje Oliver ( Armie Hammer v reálu 31 let), aniž by to zavánělo pedofílií. Zahrané je to dobře, natočené citlivě,ale prostě si říkáte, že to je moc a úplně to nevyznívá reálně. Druhej problém jsem měla se scénářem, buď někdo hodně stříhal nebo pořádně nedomyslel jednotlivý scény. Minimálně 2x jsem si říkala, proč se Elie chová jak se chová, například se z ničeho nic urazí a vy nevíte proč, protože tomu nepředcházela scéna, která by jeho chování vysvětlovala. Dokonce jsem chvílema měla pocit, jako bych si na minutu klimbla a tudíž mi nenavazovaly jednotlivý pasáže. Jako možný by to i bylo, protože první půlku se ani nic moc neděje. Asi toho chci po nezávislým filmu moc,ale když už je kolem toho tolik povyku, tak je taky fér říct, že prostě scénář byl místama nedotaženej a ne úplně logickej. To nic nemění na tom,že poslední minuty filmu jsem strávila s kapesníkem v ruce a myslím na to ještě druhý den, takže kvůli hercům a emocionálnímu prožitku za 4*.

• 14.12.2017  21:34

Viděla jsem pouze tento díl a to v O2 areně se symfonickým orchestrem. Musím konstatovat, že ačkoli jsem velký fanoušek fantasy a jiných podobně laděných sérií, z nichž nejlepší na světě je GoT a měla jsem povědomí vo co go, větší blbost než tohle jsem nikdy neviděla, doufám, že nikdy neuvidím a jsem ráda, že další díly šly a půjdou mimo mě.

• 7.12.2017  21:53

Přesně můj typ romantické komedie, milá, zábavná, odpočinková, sympatický lidi. Čerstvě rozvedená Alice ( roztomilá Reese Witherspoon) se na oslavě svých 40 tin seznámí se třemi mladíky, kteří se právě pokoušejí společně prorazit v Hollywoodu. Jeden jako režisér, druhý herec a třetí scénárista, co právě natočili krátký film, který zaujal pár důležitých lidí. Po afterparty u Alice, kdy se jeden krasavec probudí v její posteli padne nabídka, aby na chvíli zůstali bydlet v jejím zahradním domku pro hosty a protože jejich cesta za slávou teprve začíná a všichni mají hluboko do kapsy, nadšeně souhlasí. Brzy zjistí, že mají s Alicí jako dcerou zesnulého známého režiséra mnoho společných témat a všichni si užívají společných chvil, ačkoli je od sebe dělí víc jak 10 let. Brzy se zapojí do každodenních aktivit s jejími dcerami a pohodovou matkou, ovšem idylka končí ve chvíli, kdy přijíždí bývalý manžel,aby zjistil, proč jeho ex vzala pod svou střechu 3 cizí mlaďochy, jaký maj úmysly a jestli je nějaká šance, tuhle rodinu zachránit a získat zpátky Alice srdce. Jako pohodovej film to byl, neurazil:-)

• 26.11.2017  19:53

Herecký výkony slušný, hlavně představitel malýho Edy byl kouzelnej, ale příběh jako takovej nic moc, pár vtipných míst, jinak nuda. Nebyly to úplně vyhozený peníze za kino,ale od Svěráků jsme zvyklý na víc.

• 24.10.2017  20:56

Tak pro 1. díl 8. řady mám tři vysvětlení. 1) první díl natočilo 5 různejch režisérů, který k tomu dostali 5 různejch scénářů a pojali to každej po svým bez předešlý domluvy 2) byl to klip složenej z dílů celý 8. řady, přičemž největší schizofrenie byl kmet Rick 3) někdo se zbláznil..ale jsem si celkem jistá, že já to nebyla......

• 18.10.2017  21:09
    Sněhulák (2017)

Sněhulák je dost rozporuplný film. Na jedné straně charismatický a jako vždy výborný Michael Fassbender v roli Haryho Hola, jehož detektiv je ožralá troska tak akorát,aby bylo ještě pořád uvěřitelný, že se ze dne na den vzchopí a vyřeší nějaký případ. Myslím, že jeho ztvárnění oblíbeného detektiva z knižní předlohy nikoho neurazilo.Má sympatickou kolegyni a norské exteriéry a padající sníh dodá filmu přesně tu ponurou severskou atmosféru, kterou detektivky Jo nesba mají. Jenže první půlka filmu je dost utahaná, děj né úplně souvislej, chvílema nevíte kdo je kdo a jestli má ta která postava vlastně vůbec nějakej význam (no některý nemaj prostě!) a to už jste jednou nohou skoro z kina. Díky bohu se druhá půlka trochu rozjela v nějakou větší akci,ale 2h byly zbytečně moc, respektive dalo se v nich říct daleko víc a ne všechno prostě dávalo smysl a to fakt nesnáším. Pamatuju si,že knížka se mi hrozně líbila, i když jsem si nepamatovala rozuzlení,ale na 4* to fakt není,ani za umolousanýho i když pořád sexy Fassbendera a nějak jsem odcházela z kina s pocitem, že vlastně nevím, jaký přesně měl vrah motivy. No nic, jdu si přečíst znova knížku,ale nepotěšili mně jakože vůbec a to tenhle žánr miluju. A jako pochopila jsem že Hary skončil bez prstu a vůbec mu to nekrvácelo? Jo a ještě jak tu všichni odkazují na Wind river, tak to mně teda nebavilo podobně, takže možná zasněžený pláně a nedostatek akce nejsou nic pro mně.

• 11.10.2017  13:27

Zásadním problémem tohoto filmu je nulová chemie mezi Kate Winslet a Idrisem Elbou. On je sexy nemluvnej doktor s bolavým tajemstvím, ona odkvetlá kopretina, která nezapře svoji povahu novinářky a při první příležitosti se v jeho soukromí začne vrtat. Dohromady to prostě nefunguje a při jejich milostný scéně asi trpěli všichni i s režisérem, jinak by si nemuseli vypomáhat trapenejma prostřihama do společnejch scén, první pohledy atd. Chemie nula prostě. Příběh jako takovej by nebyl špatnej, snaha o přežití v horách po pádu letadla skýtala jistej potenciál, kdy se ale tak urputně tlačilo na pilu, že jsem se o osud hlavních hrdinů nedonutila bát. Navíc každá dramatická scéna která přišla byla v zápětí rychle vystřídaná nudou, dlouhejma dialogama o ničem a bylo to tak nějak prostě uměle poslepovaný dohromady a Kate byla radši pro jistotu čtvrtku filmu v bezvědomí. Konec radši komentovat nebudu, i když poslední část filmu mně paradoxně začala i trochu bavit, především ve chvílích kdy ty dva nebyli pohromadě a začaly na povrch vyplouvat přece jen trochu uvěřitelný emoce. Každopádně myslím si, že se to dalo udělat mnohem líp, protože jestli jsou oba dva zmiňovaný v něčem dobrý, tak v hereckým projevu. No tady to nepomohlo.

• 2.10.2017  13:35
    The Sinner (TV seriál) (2017)

Jesicca Biel je manželka a matka malého chlapce, které změní celý dosud bezúhoný život jediný den na pláži. Během chvíle je obviněna z vraždy, ke které se také přizná, nemá ale nejmenší tušení, proč udělala to co udělala. Detektiv (Bill Pullman), který je pověřen vyšetřováním případu by sice mohl vše rychle uzavřít, má doznání, má očité svědky, má mrtvolu, co ale nemá je motiv a ten mu nedá spát. Ačkoli to ze začátku vypadá, že příběh jede podle jasné šablony..fanaticky náboženská rodina, drogy, možná nějaké to zneužití, v druhé polovině zjistíte, že vše je jinak, že se sice Jess její život už jednou pod rukama zhroutil, ne ale z důvodů, jak je to ze začátku naznačováno.

• 29.9.2017  10:55

Elisabeth Sloane je lobbistka a kromě toho, že je pekelně chytrá, hezká a má jazyk ostrý jak břitva, je fakt dobrá v tom co dělá. Možná i jedna z nejlepších.Taky je to pěkná mrcha, co má místo srdce kus ledu, slovo děkuji nezná, v noci nespí, bere prášky na úzkost a na sex si najímá eskort, protože na normální život nemá čas. Když se jednoho dne rozhodne, že pomůže malé nezávislé lobbistické firmě prosadit zákon omezující držení zbraní, rozehraje tím největší hru svojí kariéry, kdy proti sobě poštve nebezpečného protivníka v podobě konkurenční velké firmy, navíc bývalého zaměstnavatele, který se chová jak ukřivděný milenec a o to je nebezpečnější. Ve strhujícím závěru hraje vabank takovým způsobem, že vám spadne brada až pod sedačku, pokud tam už tak od druhé půlky nehledáte svoje IQ,abyste to všechno pobrali. Že je Jessica Chastain dobrá herečka, to jsem věděla už od filmu 30 minut po půlnoci, ale že budu bez dechu sledovat drama o lobbingu a myslet na to ještě druhý den, to mně teda ani ve snu nenapadlo.

• 28.9.2017  13:36
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Seriál, kterej mně chytnul za srdce jako už žádnej dlouho ne, to je Cizinka. Když jsem začínala číst knížku, kde se hlavní hrdinka Claire, bývalá zdravotní sestra, zcela náhodou na svých opožděných líbánkách ve Skotsku "propadne" z roku 1945 na stejné místo,ale o 200 let zpátky, říkala jsem si WTF, jak tohle bude fungovat? O pár stránek dál jsem byla chycená, zamilovaná do hlavních postav, zamilovaná do příběhu, zamilovaná do líčení skotské vysočiny a místních poměrů. Nepamatuju si, kdy naposled se povedlo vybrat tak dokonale přesnou ústřední dvojici, kdy všechno co tak fungovalo v knížce, funguje ještě o 100% líp v televizi, stejně tak jako se povedlo absolutně dokonale vykreslit dobu, ve které se děj odehrává a najít úžasné a dechberoucí lokace ať už ve Skotsku nebo jinde, pařížská část se natáčela i v Praze. Caitriona Balfe přinesla do postavy Claire přesně tu správnou dávku ženskosti, moudrosti a zároveň odvahy a paličatosti jako knižní Claire a Sam Heughan jako Jamie kromě toho že je sexy jak blázen, je neskutečně čistá duše, statečné srdce a silný charakter a v některých scénách předvádí nejen oni opravdu neuvěřitelné herecké výkony, až se vám srdce chce rozskočit na milion kousků..... Chemie mezi nimi je neuvěřitelná a je to opravdu krásný příběh lásky a odvahy, kterou nerozdělí ani několik století.... 1.serie 110%, 2. serie 90% a aktuálně běží 3.serie, která zatím vypadá víc než dobře.

• 13.8.2017  11:36
    Poldark (TV seriál) (2015)

Nudná limonáda s charismatickým hlavním hrdinou, kterýmu ale jeho lásku k služce nemůže nikdo věřit, chemie nefunguje, je to nezáživný, místama až nudný, bez náboje a pořádnýho příběhu. Pokud chcete vidět třeskutou chemii, skvělý dialogy a 100% uvěřitelný herce, koukněte se na Outlander (Cizinka). To je příběh, ktrerý má absolutně všechno, co Poldark postrádá + ještě charismatičtějšího hlavního hrdinu a ústřední dvojici, kvůli který nebudete v noci moct usnout.:-)

• 8.7.2017  15:48

Zkombinujte charisma a herecké umění Charlieho "přesvědčivého" Hunnama, výbornou režii Guye Ritchieho, dechberoucí práci s kamerou a legendu o Exalibru a vyjde vám parádní jízda, proložená vtipnejma dialogama, pronesenýma správnejma lidma ve správnej čas, u který se budete bavit od začátku až do konce. Asi jen Guy Ritchie umí natočit historickou podívanou na téma král Artuš tak moderně a svěže, že si párkrát řeknete ježiš tohle mně fakt baví! Jeho rukopis poznáte od začátku, neváhá přetočit děj zpátky přesně ve chvíli kdy si řeknete tohle jsem nepobral, nepárá se s dlouhým vysvětlováním, hodí tam pár rychlých flashbacků i pohledů do budoucnosti, co by bylo kdyby, bere to zkratkou, ale na konci vás má přesně tam kde chtěl....A Charlie Hunnam jako král Artuš...to je sexy kapitola sama o sobě..

• 8.5.2017  17:14
    47 metrů (2017)

Od podobných žraločích filmů už moc nečekám,ale tohle se mi líbilo víc než Mělčiny a to především kvůli realistickému ztvárnění žraloků a jednoduchému námětu využitému na maximum. I když jsem závěrečnou pointu v posledních minutách čekala, stejně ve mně film vyvolal ten správnej tísnivej pocit a při představě, že bych se v takový utržený kleci v hlubinách obklíčených žraloky ocitla já, mně obcházela úzkost. Navíc pokud nejste stejně jako hlavní hrdinky na takový ponory do hloubky zvyklá, nevíte ani pořádně jak se nasazuje kyslíková bomba a předtím jste si zkusila tak maximálně šnorchlovat v 5metrech, tak situace kdy jste najednou 47 metrů pod hladinou a máte kyslík asi tak ještě na 20 min je doslova infarktová. Jediný co mi vadilo, že se autoři nezabývali trochu víc i tím, co se dělo na povrchu v rybářský lodi, myslím,že by to filmu dodalo ještě na větší autenticitě. Jedno je jasný, letos k moři nepojedu.

• 30.4.2017  11:25
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Když mi Netflix jednoho dne naservíroval tenhle novej seriál, blesklo mi hlavou, že jsem o tom někde slyšela,ale že vlastně nevím, jestli se chci dívat na trápení nějakejch puberťáků na střední škole. Po prvních dílech jsem měla jasno, že chci, protože důvody sebevraždy hlavní hrdinky Hannah Barker, které pomalu rozplétá další z hlavních postav sympaťák Clay Jensen pomocí audiokazet, které před svou smrtí nahrála a poslala několika vybraným lidem vám prostě nedovolí nepustit si další díl. Hannah je dívka, do které byste neřekli, že by mohla být obětí šikany, je hezká, chytrá, má kolem sebe plno přátel a milující rodinu. Aspoň tak to teda vypadá. Jenže v průběhu vyprávění zjistíte, že z jejího úhlu pohledu vlastně nemá nikoho, kdo by se o ni opravdu zajímal a podal jí pomocnou ruku, když to nejvíc potřebuje, že každý lehkomyslně vyslovený vtípek nebo poznámka může bodat jako nůž a že to co z počátku vypadá jako zoufalý krok nevyrovnané puberťačky má vlastně daleko hlubší a reálnější důvody, které by srazily na kolena i mnohem silnějšího jedince, natož jednu osamělou holku.. A tak na pozadí blížící se tragédie, o které víte že přijde už od 1.dílu sledujete, jak do sebe pomalu zapadají všechny střípky mozaiky, zjišťujete že všechny činy mohou mít nedozírné následky a že někdy opravdu stačí maličkost, která vás skopne do propasti, ať už je to špatné načasování, nevyslovená touha anebo nešťastná souhra okolností. Postupně taky zjistíte, že Hannah není jedinou obětí a že díky svému odkazu a následnému vyšetřování roztočí kolečka dalších událostí a strhne lavinu, kdy vyjde najevo, že nikdo není bez viny, ani největší klaďas příběhu a její tajná láska Clay. A tohle všechno dohromady namixuje koktejl, ze kterého chvílema mrazí a chvílema bolí u srdce a ano chvílema si říkáte,že tohle mohla udělat nebo vyřešit jinak, ale zároveň víte, že tyhle věci se bohužel dějou a někdy je snadný jim zabránit. Stačí jen jediný..starat se víc o ty, na kterých vám záleží, protože zítra může být pozdě..pro ně i pro vás.

• 29.1.2017  10:10
    Příchozí (2016)

Letos už druhé scifi, které mně nalákalo bombastickým trailerem, hereckým obsazením a vysokým hodnocením a které mně opět zklamalo na plné čáře. Zatímco Pasažéři byla předvídatelná a místy nudná limonáda, Příchozí slibovali vyšší psychologický rozměr aby nakonec naservírovali setkání s mimozemskou civilizací takovým způsobem, že to pochopíte jen pokud jste matematický expert kombinovaný s pychologem a během filmu se naučíte jazyk heptapodů a u toho koukáte do vysvětlujícíh poznámek u scénáře. Nebudu asi první, komu to připomínalo Interstellar s tím rozdílem, že tam to člověk při druhým shlédnutí nějak dal dohromady a taky tam daleko víc všechno fungovalo. Když jsem na konci setřela slzu z oka, nebyla jsem si jistá, jestli pláču nad sebou a výškou svého IQ nebo nad tím, že můj oblíbenej žánr už asi nikdo nedokáže natočit tak,aby ho koncový divák aspoń trochu pochopil a měl z toho radost.

• 15.1.2017  14:14
    La La Land (2016)

Tak jsem si potvrdila, že muzikály stále nemám ráda, ačkoli tvůrci vykřikovali, že tohle je film přesně pro moji skupinu a navíc místopřežně přísahám, že díky La la Landu už na žádný muzikál do kina v životě ani nepůjdu, i kdyby tam hrál Ryan s Jamiem Dornanem, Bradley Cooperem a Jakem Gylenhallem dohromady. . Hudební čísla podle mně celkovému příběhu spíš ubližovala než naopak, děj se neuvěřitelně táhnul a nebýt charismatu Ryana Goslinga, po dlouhé době jsem odešla z kina. Takhle jsem to přetrpěla do konce a můžu říct, že to byl jeden z nejnudnějších a zřejmě nejpřeceňovanějších filmů, které jsem s ním viděla a můžu vám říct, že celý kino hmatatelně trpělo se mnou. ..Určitě to režisér Damien Chazelle myslel s kouzlem starého Holywoodu dobře, ale tohle se mu nepovedlo. Jednu hvězdičku navrch dávám za pěvecké a taneční výkony obou hlavních protafonistů a druhou za Ryanovo klavírní vystoupení, ale těch 7 zlatých Globů nechápu...

• 2.1.2017  12:43
    The OA (TV seriál) (2016)

Musím říct, že mně tohle mysteriozní drama z dílny Netflix celkem posadilo na zadek, připomínalo mi Stranger things, ale o level lepší. Ze začátku to vypadá jako klasika a trochu nuda, mladá žena se ztratila, zčista jasna se po 7 letech našla a teď se dozvíme co se stalo. Jenže příběh Prairie Johnson je přeci jen trochu jiný, což pochopíte už v prvním díle v nemocnici při setkání s rodiči, které nejdřív nepoznává. Prairie má šrámy nejen na duši, ale i na těle a v sobě ukrývá jedno velký tajemství, které se z nějakého důvodu rozhodne sdílet s pěti dalšími outsidery z města. Postupem času vás její neskutečný příběh natolik vtáhne do děje, že mu odpustíte místy trochu přestřelenou scifi zápletku a na konci si nebudete jistí, jestli se jí to všechno jenom nezdálo. A když mluvím o velmi realisticky natočeném finále, tak to mi šel vážně mráz po zádech. Doufám, že bude druhá serie, chtěla bych vědět víc, protože vlastně pořád nevím nic, ale ještě dlouho o tom budu přemýšlet....Může být nějaký život po životě?

• 7.11.2016  13:32
    The Fall - Série 3 (série) (2016)

Každá serie The Fall byla jiná a něčím vyjímečná, ale všechny měly společného jmenovatele..brilantní herectví hlavních postav, skvostnou režii, plíživě gradované napětí a výborný scénář. V třetí serii se tvůrci soustředili na postupné odkrývání Spectorovy minulosti a pohnutého dětsví, přičemž na nás vyskočilo ještě několik kostlivců ze skříně a tato řada nemá ani nouzi o další napínavé scény nejen mezi Stellou a Paulem a z některých mi zase spadla brada pod stůl. Už je to sice jiný úhel pohledu na celý příběh, ale o nic nudnější. Nedalo se to natahovat donekonečna a to je mi na Fall asi nejsympatičtější. Nesnaží se z nabyté popularity vytřískat co nejvíc, Allan Cubitt měl v hlavě od začátku jasnou vizi jak postava Spectora dopadne a podle mně se mu podařilo vytvořit jednoho z nejtemnějších a zároveň strašidelně nejsympatičtějších seriových vrahů současného " televizního plátna". Protože u čeho jiného než u The Fall si budete přát, aby postava s tak temnou a pokroucenou duší unikla spravedlnosti......A hlavní zásluhu na tom má samozřejmě Jamie Dornan, který možná ani sám nevěděl, co v něm je a jak výborně to umí dostat ven.

• 11.10.2016  13:15

Nízkorozpočtový snímek z produkce stanice Netlix byl natočen podle skutečných událostí. Ukazuje příběh jednotky irských vojenských paniců, v čele s Patem Quinlanem ( přesvědčivý Jamie Dornan), kteří jsou v době studené války vysláni pod záštitou OSN do Afriky a mají po místním vojenským převratu jedinej úkol, udržet mír v místě zvaným Jadotville. Z mírový mise se ve finále vyklube boj o holej život, když se vlivem zákulisních taktik, boje o moc a další tajné zpackané operace OSN na místě stanou obětními beránky, od kterých všichni dají ruce pryč a nechají je napospas osudu. Skupinka 150 nováčků, kteří nikdy nezažili skutečnou válku a vyděsí je i had v trávě je tak postavena před rozhodnutí, jestli tváří v tvář obrovské přesile najatých žoldáků budou kapitulovat nebo bojovat do poslední vystřelené kulky a zemřou jako hrdinové. Paradoxně tato operace aniž bych prozrazovala závěr, byla zametena pod koberec, jako by se nikdy nestala a mluvilo se o nich jako o zbabělcích irské armády. Uznání se dočkali až po letech v roce 2005, kdy byli irskou vládou konečně oceněni. Musím říct, že ačkoli podobné filmy nejsou mým šálkem kávy, větší část filmu jsem si hodně užila, i když by neškodil trochu propracovanějsí scénář a místy i víc napětí. Každopádně to nesklouzlo k žádnému velkému patosu, Jamie mně rozhodně potěšil a ty 4* si ten film zaslouží.

• 18.8.2016  12:27

Na tenhle film jsem se dost těšila, protože "jednička" s Willem byla, co si budem povídat, filmová lahůdka, na kterou se i po 20 letech ráda kouknu. Dvojka je taky lahůdka, ovšem na opačný straně divákova spectra. Je to zmatená, bezobsažná, nudná a nelogická slátanina, kterou se pár starých známých a několik nováčků snaží zachránit rádobyvtipnými hláškami ve stylu jedničky. Ovšem když dva dělají totéž, není to vždycky totéž, takže to co bylo vtipný u Willa Smitha nefunguje u jeho no name syna ani u mladýho Hemswortha, kterej mi jinak moc nevadí, protože se na něj aspoň dobře kouká. Abych u takovýho blockbusteru chvílema nevěděla, která bije, proč tohohle dědka co byl 20 let v komatu pustěj ještě s holým zadkem rovnou k prozkoumání mimozemský mašiny a všem to přijde normální, nebo proč Bill Pulman jako bývalý prezident přepne v milisekundě ze senilního dědy, kterej neví kde má nočník na svý starý dobrý já a vystřihne motivační proslov, kterej by rovnou mohla vysílat CNN, to mi hlava nebere. Akce je zmatená, chování postav nelogický, patos místama připomínající grotesku, prostě katastrofa v megalomanským stylu.

• 29.7.2016  21:45
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Po The Fall a Lutherovi další výbornej 6 dílnej seriál z líhně BBC, ty tam snad na to poslední dobou maj nějakej patent nebo co. Tom Hiddleston se předvede v roli šarmantního nočního recepčního, bývalýho vojáka,kterej se téměř přes noc, ne úplně z vlastní vůle, přetaví v britskýho špiona, aby pomstil smrt přítelkyně a když to přeženu, zachránil svět před zločincem, skvěle zahraným starým dobrým Hughem Lauriem. Z toho důvodu se musí infiltrovat k němu do rodiny, získat si jeho důvěru, což není zrovna jednoduchý, protože Hugh je stejně nedůvěřivej mrzout, jak byste od něj čekali a pokusit se zjistit jeho ďábelský plány. Je to chytlavý od samýho začátku, je to hra na kočku a na myš, u který chvílema nevíte, kdo vyhraje, což je samozřejmě v pořádku a u který tak nějak začínáte chápat ty zvěsti o novým Bondovi. Protože Hiddleston, dámy a pánové, má přesně ten správnej britskej šmrnc, charisma, tah na bránu a schopnost udržet vás v napětí, aby dostal povolení zabíjet. Jo a ten oblek mu taky dost sedí na těch správnejch místech. Takže pokud máte volný odpoledne nebo večer, doporučuju si nic jinýho neplánovat, protože od tohohle se odchází fakt těžko.

• 23.7.2016  23:00

Wow, tak já čekala horor, ono to bylo nakonec spíš scifi, klobouk dolů teda, bavila jsem se celou dobu a v závěru mi trochu spadla brada pod sedačku a musela jsem to rozdejchat.. Si tak jako nabouráte, probudíte se v bunkru s magorem co vám tvrdí, že je konec světa a že díky němu jste přežila a když si začnete myslet, že máte fakt štěstí, tak.....Příjemný překvapení, dobrý herecký výkony...a tak jako zajímalo by mně co bylo dál, i když pár momentů bylo mimo mísu hlavně v závěru, zas na druhou stranu to bylo rychlý, že ani nebyl čas moc přemejšlet nad detailama...No když nic nečekáte a dostanete plnou palbu je to super..

• 21.7.2016  12:55
    Ave, Caesar! (2016)

Pokud tenhle film nabitej hvězdama nevypnete po prvních 10 minutách a přistoupíte na Coenovic hru, brát všechno s nadsázkou, dostanete celkem vtipnej nášup na hraně parodie, kterýmu kraluje výbornej Josh Brolin. Je to praštěný, ale celkem vtipný a Channing Tatum v kostýmu tančícího námořníka je takovej milej bonus navíc.

• 20.7.2016  17:49

Kombinace toho nejblbějšího scénáře, zápletky a hereckých výkonů, které nezachránilo ani hvězdný obsazení. Nechápu jak na tohle Michael Fassbender nebo Henry Cavill mohli kejvnout, možná si přečetli jen jméno režiséra a zbytek neřešili. Děsná slátanina a to jsem toho viděla hodně...

• 11.7.2016  19:34

Emilia Clarke ( Daenerys ve Hře o Trůny) v roli Louisy jako holka s nejnakažlivějším úsměvem a nejhorším vkusem na světě a Sam Claflin jako Will s psíma očima a chlapeckým šarmem, to je téměř dokonalá ústřední dvojice. Tedy byla by dokonalá, kdyby Will nebyl po bouračce ochrnutý od prsou dolů a na vozíku a Louisu nenajala jeho rodina jako ošetřovatelku v naději, že její nakažlivý úsměv a pozitivní přístup k životu i přes nulové zkušenosti zažene jeho myšlenky na sebevraždu. Pokud čekáte ubrečený depresivní příběh, tlačící na pilu emocí, nedočkáte se, paradoxně vám spíš nažene v několika momentech úsměv do tváře. Nicméně ty kapesníky na konci budete přece jen potřebovat.

• 9.7.2016  19:35

Do půlky hodně zajímavý, mysteriozní, nevíte co si myslet ale baví vás to. Tři lidi se shodou okolností sejdou uprosřed pustiny v prázdný chatě, všichni zabloudili,ale ani jeden z nich neví kde přesně je a co jsou ostatní zač, nemaj co jíst, co pít a všechny cesty vedou zpátky do chaty. Jeden slušňák jak vystřiženej z romantickýho filmu, jedna zlobivá holka, která ostatní vytáčí na první dobrou a jedna dámička v lodičkách, která je tak hodná až to mlátí dveřma, ale potřebujou se navzájem, takže spolupracujou. Ošem ke konci na vás tvůrci nahrnou tak zamotaný vysvětlení kdo je kdo a co je spojuje, že byste se potřebovali kouknout na konec ještě 4x, abyste to pořádně pochopili a spojili si všechny proměnný,ale nechce se Vám.. Každopádně díky tý první slušný a dobře zahraný půlce to stejně stálo za to.

• 10.5.2016  12:24
    Teorie tygra (2016)

Nejsem zrovna fanda českých filmů, takže si pečlivě vybírám, na kterej z nich půjdu do kina a Teorie tygra mi nasevírovala všechno to, co u jiných tuzemských snímků poslední dobou postrádám. Tedy nadhled, vtipné momenty, při kterých se směje celé kino, dobře rozehraný příběh a charismatické herce v čele s Bartoškou, kterej vypadá výborně v každý fázi svýho života, ale charisma mu snad v poslední době ještě někdo připumpoval. Chvíle, kdy Vilhemka stíhá svýho manžela s "napíchlou" navigací, patří k tomu v dobrým slova smyslu nejšílenějšímu co jsem od ní v poslední době viděla a skoro mi bylo líto jejího Vojty Dyka, jak byla jako semetrika uvěřitelná. Chvílema jsem si sice říkala, jestli by takovouhle šikanu někdo (kdo vypadá jako Jiří Havelka) opravdu dobrovolně snesl a jestli by reálná postava kterou hrál Bartoška ve jménu vlastní svobody a klidu zašel tak daleko, ale vidět to ve filmu bylo fakt k popukání. Tohle se povedlo.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8