kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 31.8.2019  16:47

Těšila jsem se na každý díl a protože během léta mám mnoho jiných zájmů tak jsem si ten čas musela urychleně najít,protože mě to tak přitáhlo k sobě.Miluju dobré horory a dobré psychologické příběhy a toto spojení mě uchvátilo.

• 31.8.2019  16:37
    Žena (2017)

Glenn Close ve své excelentní roli.Nevím jestli existují opravdu muži tohoto kalibru.Zřejmě ano a jenom nevíme a nebo se spíš nedovíme podrobnosti.V dnešní době mě napadá jestli Francii nevelí paní prezidentová.Samozřejmě tajně.

• 17.8.2019  17:20
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nádherná scenérie,kterou postavy seriálu nevnímají jako něco zvláštního,protože v ní žijí a je pro všední.Pro nás Evropany je takový pohled z terasy domu či bytu kde bydlíme pouze pohledem dovolenkovým.Tedy pro většinu z běžné populace.Přesto,že žijí pro nás v dovolenkové atmosféře mají své trápení všedních dní.Je to asi stejné na celém světě.Jsme prostě komplikované bytosti.Kromě ženských výkonů mě zaujal Alexandr S.,který byl velmi autentický.

• 28.7.2019  14:42
    Doktorka Fosterová (TV seriál) (2015)

Pro mě trochu bez logiky věci.Nějak překombinované.Asi nejsem tento typ ženy,která pro jedno zklamání ztrácí chuť k životu a další náplní se jí stane touha se pomstít.Asi bych šla dál.Život je na to moc krátký.

• 28.7.2019  14:38

Je velmi těžké zbavit se závislosti a protože každý člověk není vybaven tak silnou vůlí,kterou by dokázal jen pomocí psychologie stav věci změnit tak jsem sledovala jak může současná medicína těmto lidem pomoct. A světe div se! Nijak. Už před 15 lety jsem četla studie o pozitivních účincích vlivu LSD po vedením odborníků na změnu myšlení závislých jedinců potažmo alkoholiků.Ale nějak není zájem dotáhnout věci do zdárného konce.Protože našemu státu současná spotřeba alkoholu velmi vyhovuje.

• 7.7.2019  15:37

Silné, napínavé,plné zvratů a opět se skvělou hudbou.A Cillian Murphy opět sladký!!!!!!!!!!

• 7.7.2019  15:34

Vztahy mezi rodiči a dětmi jsou ty nejsložitější vztahy vůbec.Jsou pro nás velmi důležité a předurčují naše další vztahy během života.Z těchto modelů většinou bohužel i bohudík vycházíme a dle mého názoru jsou za ně odpovědní především rodiče.Dítě je v tomto vztahu to méně zkušené stvoření a má co dělat s vlastní přeměnou v dospěláka.

• 7.7.2019  15:28
    Fúsi (2015)

Film o tom ,že i zklamání k našemu životu nezbytně patří a posune nás dál.

• 22.6.2019  16:19
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Pro mě osobně připomenutí systému v jakém jsme žili.Nepřemýšlej ,nepátrej a plň co se ti řekne.Nemáš žádné informace a tak si myslíš,že je to vcelku normální.Ve skrytu duše víš,že to normální není,ale protože si žiješ svůj život,své lásky,starosti tak nad tím nepřemýšlíš a plníš co se ti řekne.Po prvním dílu mi bylo fyzicky špatně.Už jsem zapomněla jaké to bylo žít v totalitě.Asi to už dnes nikdo nepochopí.Nikdo nebyl u nás potrestán za zamlčování faktů.A stačilo aspoň gesto dobré vůle jako v Polsku kde se podával obyvatelstvu jod.

• 2.6.2019  14:42
    Klec (TV film) (2019)

Herecký koncert Kryštofa Hádka a Jiřiny Bohdalové.

• 2.6.2019  14:39
    Shetland (TV seriál) (2013)

Velmi příjemné detektivní pohlazení. Sonda do života lidí žijících ve specifickém prostředí.Žijí trochu jinak než lidé ve velkých městech,ale přesto mají stejné probémy s mezilidskými vztahy,láskou ,touhou po majetku.

• 18.5.2019  17:36
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Trochu překombinovaný konec,ale když já Kláru Melíškovou miluju.

• 12.5.2019  17:35
    Šedá zóna (2001)

Film se nesnaží prvoplánově dojmout silnými scénami a to se mi líbilo.Ono to téma je samo o sobě dost silné.Nikdo z nás dopředu neví jak se zachová v extrémních situacích a jak to říká postava z filmu, co je schopen udělat pro záchranu svého života.Jestli dokáže být hrdinou či zbabělcem.Tito lidé nejsou hodni odsouzení,ale odsouzen má být režim,který lidi k takovým činům nutí.

• 12.5.2019  17:23
    Trhlina (2019)

Bohužel mě v kině rušila dvojice ,která si během filmu neustále sdělovala své dojmy.Dost rušivé,jelikož se ráda bojím a potřebuji k tomu klid.Celkově se film zbytečně táhne,ale pochvala za hudbu ,zvukové efekty a napětí.

• 4.5.2019  17:32
    Za sklem - Série 2 (série) (2017)

Druhá řada opět příjemně akční až na poslední 2 díly,které nějak ztrácely tempo.

• 4.5.2019  17:30
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Dobře jsem se bavila a to bylo mé očekávání.Myslím,že filmová nadsázka nutná v každé kriminálce nebude tak velkou nadsázkou.Bohužel nemám iluze.že skutečnost je lepší.Z takového podhoubí plného hnusu jakým bylo období budování komunismu nemohlo vzejít nic dobrého.

• 27.4.2019  17:32
    Za sklem - Série 1 (série) (2016)

Chtěla jsem se podívat na něco oddychového a nakonec mě to tak zaujalo,že jsem to vzala útokem.Napínavé s dobrým tempem a zajímavými zvraty.Navíc jako bonus podívaná na pěkné chlapácké tělo.Jen pořád přemýšlím,proč největšího hajzla hraje čech?

• 27.4.2019  17:24

Historie ,kterou mám ráda byla lidem mé generace zkreslována. A to tak natolik výrazně,že události kolem druhé světové války jsme díky neuvěřitelnému množství propagandistických filmů vnímali jako těžko uvěřitelné až směšné.Mělo to přesně opačný účinek.Postupně se proto snažím dozvědět co nejvíce dostupných seriozních informací a také pochopit myšlení lidí,kteří tyto události prožívali.Myslím si,že to co ve filmu vypadá jako patos je jen výchova,která v tehdejším Sovětském Svazu byla všeobecně známa.Na druhé straně být zajat bylo pro stranu a vládu totožné se zradou. Zkrátka stalinistická výchova nutila lidi upřednostňovat komunistické ideály před cenou života.Proto nakonec za cenu nesmírných obětí na životech,který pro Stalina nic neznamenaly válku vyhráli.Doufám,že jestli existuje peklo tak tam Stalin trpí. Díky za typ Sarkasticovi.

• 13.4.2019  16:13
    Tlumočník (2018)

Moje poklona panu Menzelovi za herecký výkon a druhá panu Šulíkovi,který má odvahu pouštět se do témat,které jsou dodnes ožehavé.A dle mého názoru umění má sloužit nejenom jako zábava,ale především k tomu,aby člověk občas nad něčím také přemýšlel.Téma viny rodičů a následkú pro jejich děti je totiž stále aktuální.No a o udavačství z chamtivosti a nenávisti ani nemluvě.Nevím jestli se lidstvo někdy konečně poučí a změní,ale vím,že filmové umění k tomu přispívá.

• 23.3.2019  19:27
    Klér (2018)

No,klobouk dolů! Pustit se v katolickém Polsku do takového počinu.Já osobně nemám katolickou církev ráda a přesto si myslím,že i v ní jsou lidé poctiví.Ale její nadřazený postoj se bohužel jaksi táhne již staletí.

• 17.3.2019  16:31

Já prostě musím hodnotit vysoko přesto,že má film drobné nedostatky.Protože Javiera Bardema strašně miluju a to snad každý pochopí.

• 9.3.2019  15:49
    Babylon Berlín (TV seriál) (2017)

Velmi příjemná,zábavná a napínavá záležitost.Pocit autentického prostředí,hudby,chování a reakce lidí.Od začátku až do konce nenechá diváka vydechnout.Spojení krimi,historie a psychologie v krásně namíchaném koktejlu.

• 3.3.2019  18:59
    Favoritka (2018)

Brilantní příklad,že se člověk,potažmo ženy nemění.Úchvatné herecké výkony.Mám ráda historické snímky tak nějak z jiného úhlu.

• 23.2.2019  17:56

Vigo Mortensen opět potvrdil,že je mužem stovek odlišných tváří! Tentokrát se odlišnost týká také celé osobnosti.prostě proměna se vším všudy v typického Itala,žijícího v Americe šedesátých let.Vskutku oskarový výkon.

• 23.2.2019  17:42

Není to komedie k popukání,ale život není komedie k popukání.Občas se zasmějete,občas pousmějete a mezitím i pláčete.Je však důležité ,kde a s kým jsme ve startu a také jak jsme vybaveni geneticky.Máme v té oblasti chalupu a už jako dítě jsem si všimla jak odlišný může život být.A to samozřejmě nemyslím jen hmotné statky.Ale především způsob myšlení,nastavení hodnot a všudypřítomný alkohol.

• 12.2.2019  19:30
    Hmyz (2018)

Myslím,že pan Čapek by byl nadšený! Běžný divák asi nechápe,ale umělecké vyjádření pana Švankmajera mě nadchlo.Také skvělý výběr herců a animace,které korespondují se znepokojivým světem.

• 2.2.2019  18:13
    Hastrman (2018)

Knihu jsem nečetla a tak na mě film působil bez zaujatosti a vlastní vytvořené představě.Podobenství dobra a zla.Vynikající herecký výkon Karla Dobrého.Člověk ve zvířeti a zvíře v člověku.Jenomže nemusí to být právě hastrman,protože každý z nás má v sobě své zvíře.

• 27.1.2019  19:28
    Hotel Sacher (TV film) (2016)

Mám ráda dobové filmy,ale tento byl nějak zvláště nedobový.Nemyslím tím kostýmy,nábytek,kočáry,ale chování lidí bylo jaksi příliš dnešní.Škoda.A to jsem zkousla německé herce.No,ale když ten leden je tak depresívní.Stejně mi nakonec zvedne náladu dobrý horor.No ale kde vzít a nekrást.

• 13.1.2019  11:32
    Jan Palach (2018)

Dle mého názoru nejlepší film minulého roku.Momenty ze života studenta, které ukazují co mělo vliv na myšlení studenta,který se očividně lišil od svých vrstevníků.Pro mě věrohodně vykreslený obraz doby.Nikdy se nedozvíme co se Janu Palachovi skutečně honilo hlavou, ale já jsem usoudila,že bojoval také se svou vnitřní svobodou a ta pak souvisela se svobodou celého národa.

• 12.1.2019  17:41
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Severský detektivní seriál.který je na rozdíl od ostatních tak nějak více barevný.Není tak vizuálně ponurý,ovšem svým obsahem syrovosti a otevřenosti se od většiny podobných neodklání.Mám osobně velmi ráda tento styl.Jsou to krajiny nedotčené katolickým puritánstvím a to je mi velmi blízké.Zatracená Bílá hora.