kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 5.3.2017  18:26
    Masaryk (2016)

Mrazilo mě, protože jsem cítila bezmoc.Bezmoc,která ale není soukromá,bezmoc,kterou pociťuje člověk,který se snaží zachránit celý jeden národ.

• 5.3.2017  18:13

V každém člověku dřímá zlo,které se dostane na povrch za určitých okolností.Ty jsou pak pro každého různé.Ale máme ho v sobě všichni.

• 21.2.2017  21:26
    Bohéma (TV seriál) (2017)

I přes výhrady pro počáteční nejasnost vzhledem k velkému množství postav,hodnotím kladně.Hodnotím odvahu pustit se do kontroverzního období našich dějin.Obdiv zaslouží herecký výkon Vladimíra Javorského a taktéž Michala Dlouhého(který mě velmi překvapil).

• 12.2.2017  19:33

Slovy Miloše Formana: Věřím ti to ! Věřím ti to Casey Afflecku! A to je pro mě ve filmu důležité.Ať už je to jakákoli postava,musí být herecký výkon uvěřitelný.Přidá -li se dobrý scénář a režie, potom je to pro mě zážitek, po kterém se mi udělá v první fázi dobře a v té druhé můžu přemýšlet o tématu, který film otevírá.

• 11.2.2017  16:48
    Okupace (TV seriál) (2015)

Svižné,napínavé.zajímavé a navíc pro náš národ emočně blízké.

• 24.1.2017  21:10
    Jakub lhář (1974)

Film jsem nikdy neviděla a to už jsem na světě nějaký ten pátek.Zřejmě se málo hodil do atmosféry normalizačního procesu.Připojuji se ke všem obdivovatelům herectví Vlastimila Brodského, které zcela určitě přispělo k oskarové nominaci.

• 21.1.2017  16:23

Seriál jsem viděla samozřejmě už hodně dávno,ale dnes jsem si všimla, že jsem jej nehodnotila.A to je moc dobře,protože v kontextu dnešní doby se můj pohled určitě změnil.

• 7.1.2017  17:01
    Uchazeč (2008)

Velké zklamání.Film nedělá čest severským detektivkám,ale spíš se mi jevil jako béčkový americký pokus o thriller.

• 7.1.2017  16:51

Zábava a vizuální zážitek.Ne historický snímek.Film se o to ani nesnaží.Prostě jen zábava.Není třeba v tom hledat něco jiného.Já jsem se bavila.Takových snímků je v našich kinech nepoměrně málo a nevím, že by se snažily o něco jiného,než pobavit.

• 5.1.2017  21:32
    Pustina (TV seriál) (2016)

Už dlouho přemýšlím co napsat a to už samo o sobě je známka toho,že jsem nadšená.Ono už je vlastně všechno co bych chtěla napsat vyjádřeno v ostatních komentářích takže bych se jen opakovala.Prostě pro mne lahůdka.

• 1.1.2017  17:39
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Já nevím,ale neměl by Jirka raději pořád jen režírovat?

• 1.1.2017  17:36

Stále neodolatelní frantíci.

• 4.12.2016  17:21

Nejdřív jsem se musela uklidnit , protože není dobré vyjadřovat své myšlenky v takovém rozpoložení.Teď už nejsem vzteklá,ale je mi smutno,moc smutno.Jsme savci a tudíž každé mládě musí mít v rámci správného vývoje jednu osobu(je to jedno kdo to bude)která tu bude jen pro něj.V přírodě takové mládě savce zahyne.Nemusí o něj pečovat jenom jeho vlastní matka,klidně i zvíře jiného druhu,ale pokud by bylo v nějakém zařízení,kde se střídá pečující osoba ,tak nepřežije. Často mládě zvířete (savce)odchová i člověk,ale opět musí vytvořit tu počáteční pevnou vazbu.U zvířat to tedy příroda zařídila nekompromisně,ale člověk,který je ze všech savců nejbezbranější vymyslel ve své zrůdnosti kojenecké ústavy. A co je nejhorší , nehodlá se jich vzdát.Ačkoliv i ministryně sociálních věcí má na věc(jak sama tvrdí) ten správný názor,tak se nic neděje.Dál budou vyrůstat jedinci,kteří budou mít v dospělosti problémy se svými vztahy k lidem i k okolí,jen proto,že někteří jedinci v tomto státě brání sobecky své posty.FUJ

• 26.11.2016  16:44

V každé společnosti dochází ke vzpouře mladých lidí , kterým se skoro nikdy nelíbí zavedené způsoby žití a mají pocit,že je třeba změnit a nastolit jiný řád.Zpravidla se během času obrousí hrany a stanou se z nich stejní pupkatí tatíci jako byli jejich otcové.70.léta v Německu jsou však mnohem drsnější a radikálnější.

• 19.11.2016  16:05

Velmi mrazivé,asi se mi nebude dobře spát.

• 19.11.2016  16:00

Film se zaměřuje především na vykreslení atmosféry doby a tím pádem i příčin chování obyvatel stalinistického Sovětského svazu.Atmosféry všeobjímajícího strachu z represí jakéhokoli náznaku nesouhlasu s politikou státu. Je pak až s podivem,že si hlavní hrdina zachová špetku soucitu a vlastní vůle.Bohužel druhá polovina filmu se už tak nepovedla.

• 11.10.2016  21:39
    Anthropoid (2016)

Tak poprvé jsem zažila pocit hrdosti a radosti,že se někdo zajímal o naše dějiny.Hrozně mě to dojímalo.První polovina filmu trochu nejistá,ale ta druhá je přímo úžasná!!

• 25.9.2016  18:43

Mel Gibson stárne a neumí se s tím poprat.Tato potřeba ukázat světu,že ještě nepatřím do starého železa,že vypadám chlapsky a tím i sexy, je u mužů tohoto věku velmi častá.Někteří časem a někteří bohužel nikdy dojdou k poznání, že chlapský šmrnc tkví v něčem jiném než mít svaly,rvát se a dobře střílet.Nuda.

• 14.9.2016  21:19

Velmi zajímavý pohled na život herečky jak ho po letech vidí ona sama.Její vlastní pocity s odstupem času,Dokumentů sestavených z faktů je mnoho,ale projekty Heleny Třeštíkové přinášejí vždy osobitý náhled jedince a jsou tím pro mě poutavé a zvláštní.

• 21.8.2016  16:34
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Každá série mě baví víc.Od začátku totiž sledujeme postavy,které jsou nám více nebo méně sympatické a vyvíjejí se.Nejsou to často veskrz kladní hrdinové z dnešního pohledu,ale ve své době a prostředí žijí své životy plné lásky,nenávisti,pomsty či hrdinství.Jsou jen více otevření a své touhy neskrývají.Už teď je mi po nich smutno.

• 6.8.2016  19:13
    Lady Jane (1986)

I přes poměrně dlouhou stopáž filmu se divák nenudí ,režie udrží napětí a celý snímek je pak ucelený příběh,který sledujete aniž budete zívat.Zjistíte, že se vlastně v dějinách mění jen kulisy , ale člověk zústává stejný.Je jedno jaké nosí šaty,stále touží po moci, majetku,slávě.

• 31.7.2016  18:40

Pro mě osobně seriál na letní večery.Uvolňující, nenáročný,zábavný.Ráno se mi jde dobře do práce a mám hezký celý den.

• 16.7.2016  16:54

Hodnocení za to, že jsem úplně neumřela nudou a chvíli jsem čekala (ale fakt jenom chvíli ) co z toho vyleze.Nic.

• 16.7.2016  16:34

Jelikož je horor můj oblíbený žánr,který vyhledávám pro uklidnění,(vím,zní to divně,ale u mě to funguje)tak nemohu sednout na zadek.Řemeslně skvělé,ale chybí nový nápad.

• 18.6.2016  15:19

Film,který ničím nezaujme.Druhý den už nevím o čem byl a až ho budou dávat příště a já se náhodou budu dívat,tak si zcela jistě nevzpomenu, ža jsem ho již viděla.

• 18.6.2016  15:09
    Předtucha (2007)

Pořád čekáte co bude a ono nic.Lákadlem je Sandra Bullock,ale té zřejmě nikdo neprozradil o čem to celé bude.O ničem.

• 4.6.2016  16:17

V šedivém pracovním týdnu něco jako světlo na konci tunelu.Ještě druhý den nálada,která se vyvoláním snímku nedala zkazit.Potřebovala bych to aspoň jednou týdně a bude mi hej!

• 29.5.2016  16:55
    Bělyj tigr (2012)

Velmi příjemná změna po letech válečných filmů s jednoznačným posláním oslavovat sovětského vojáka, který se nikdy ničeho nebojí , nemá žádné pocity a pro svou stranu udělá vše.Je to pro mě zadistiučinění.Podobenství války s fantasy prvky je daleko působivější a děsivější.Hudba Richarda Wagnera pak zážitek umocňuje.

• 21.5.2016  19:05
    Noční host (1961)

Drama,které má na můj vkus příliš černobílé postavy.Tlustý ,arogantní,nafoukaný,zlý západní němec a jeho protipól hodný skromný,chudý,ale hrdý zaměstnanec hotelu,poznamenaný pobytem v koncentračním táboře.Mladá dívka už skoro úplně zkažená,ale s malou nadějí,že jí ta veskrze kladná postava podá pomocnou ruku a tím ji odvede od kapitalistického pozlátka zřejmě na chmelovou brigádu.Patrně se pak přidá k té partě rozveselené mládeže, která je šťastna, že může ve volném čase pomáhat sociialistické vlasti. Přesto všechno herectví Rudolfa Hrušínského mě neustále překvapuje a uchvacuje.

• 7.5.2016  16:39

Dvě hvězdičky za to ,že jsem neusla.Při bdění mě udržela sexy postavička Gerarda Butlera.Zřejmě určeno pro nenáročné americké publikum.