• Thriller

Joker (2019)

Často tančím jako Phoeniixův Joker tak nevím co to má znamenat.Naše myšlenkové pochody jsou totiž nevyzpytatelné.Myslím,že všichni máme v sobě své temné stránky a pokud se k nim přidá sled nepříznivých událostí navíc mající zrod v dětství,problém je na světě.No a k tomu všemu geniální herecký výkon na hranici možností je skvělá podívaná na světě!!

Nabarvené ptáče (2019)

Nejsem odborníkem filmového umění a tak nebudu psát o tom co film má a co by měl mít,ale o tom jak na mě působí. Sednu si v kině(samozřejmě pokud nesleduji doma) a nenechávám se ničím rušit.Nikdy nepojídám chroupající pochutiny což ruší nejen mě,ale také ty ostatní.A pak to přijde.Buď mě film pohltí tak, že ať je třeba dlouhý 3 hodiny nemyslím na nic jiného.To samozřejmě nenastane u každého filmu,ale jen u vybraných.Nabarvené ptáče u mě navíc a to je zajímavé vyvolalo asociace na různé situace v mém životě.A to myslím především vyprávění mé babičky.

La casa de papel (Antena 3 version) - Season 2 (2017) (série)

Ano souhalsím,že druhá řada je nelogická,konec je kýčovitý,ale přesto jsem se bavila a to královsky.A o to přece jde.Nic jsem nečekala až na to jak to dopadne.Během první řady si člověk utvoří vztah ke všem ,kteří prožívají svou akci století s náležitou španělskou vášnivostí.Což se nám studeným českým čumákům(mám i část maďarské krve po babičce) zdá být někdy přes čáru.ale podle sebe soudím tebe.To ať si někteří uvědomí.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Těšila jsem se na každý díl a protože během léta mám mnoho jiných zájmů tak jsem si ten čas musela urychleně najít,protože mě to tak přitáhlo k sobě.Miluju dobré horory a dobré psychologické příběhy a toto spojení mě uchvátilo.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Nádherná scenérie,kterou postavy seriálu nevnímají jako něco zvláštního,protože v ní žijí a je pro všední.Pro nás Evropany je takový pohled z terasy domu či bytu kde bydlíme pouze pohledem dovolenkovým.Tedy pro většinu z běžné populace.Přesto,že žijí pro nás v dovolenkové atmosféře mají své trápení všedních dní.Je to asi stejné na celém světě.Jsme prostě komplikované bytosti.Kromě ženských výkonů mě zaujal Alexandr S.,který byl velmi autentický.

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Silné, napínavé,plné zvratů a opět se skvělou hudbou.A Cillian Murphy opět sladký!!!!!!!!!!

Černobyl (2019) (seriál)

Pro mě osobně připomenutí systému v jakém jsme žili.Nepřemýšlej ,nepátrej a plň co se ti řekne.Nemáš žádné informace a tak si myslíš,že je to vcelku normální.Ve skrytu duše víš,že to normální není,ale protože si žiješ svůj život,své lásky,starosti tak nad tím nepřemýšlíš a plníš co se ti řekne.Po prvním dílu mi bylo fyzicky špatně.Už jsem zapomněla jaké to bylo žít v totalitě.Asi to už dnes nikdo nepochopí.Nikdo nebyl u nás potrestán za zamlčování faktů.A stačilo aspoň gesto dobré vůle jako v Polsku kde se podával obyvatelstvu jod.

Za sklem - Série 2 (2017) (série)

Druhá řada opět příjemně akční až na poslední 2 díly,které nějak ztrácely tempo.

Za sklem (2016) (seriál)

Dobře jsem se bavila a to bylo mé očekávání.Myslím,že filmová nadsázka nutná v každé kriminálce nebude tak velkou nadsázkou.Bohužel nemám iluze.že skutečnost je lepší.Z takového podhoubí plného hnusu jakým bylo období budování komunismu nemohlo vzejít nic dobrého.

Za sklem - Série 1 (2016) (série)

Chtěla jsem se podívat na něco oddychového a nakonec mě to tak zaujalo,že jsem to vzala útokem.Napínavé s dobrým tempem a zajímavými zvraty.Navíc jako bonus podívaná na pěkné chlapácké tělo.Jen pořád přemýšlím,proč největšího hajzla hraje čech?