• Thriller

Bílý tygr (2021)

Nastínění všech indických problémů.Nevzdělanost,kastovní systém,korupce,chudoba.Dočetla jsem se ,že bojovník za svobodu Gandí nechtěl kastovní systém zrušit,dle mého názoru by nastal chaos.Lidé zde tak žijí po staletí a zrušení jediných jistot by jim zřejmě rozvrátilo život.Taky vím, že Hinduisté věří,že svůj úděl musí přijmout,aby se v příštím životě dostali někam jinam a měli se lépe.Film sám o sobě je i se svým pomalým tempem přitažlivý a zajímavý.Poslední scéna je mrazivá tak, že jsem si ji pustila ještě jednou

Bod varu (2021)

Pohled do náročného světa gastronomie na jeden zátah. Dobrý počin. Každý v tu chvíli pocítí tíhu nekončícího frmolu. A bod varu se nevyhnutelně blíží.

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Druhý díl se mi líbil víc než první pro jeho větší barvitost.Navíc je mi taková Božena Němcová velmi sympatická.Plně chápu rozpoložení 22 - leté holky,která má již v tomto věku 4 děti a v podstatě nic nezažila natož užila.

Divadlo ve filmu: Maryša (2021) (divadelní záznam)

Stále aktuální téma. Přijmout rozhodnutí,které se nám nelíbí a vyhovět. Popírat vlastní pocity a žít podle představ jiných. Nikdy to nedopadá dobře. Nemusí to být tak vyhrocené jako u Maryši,ale popírat své city a ubližovat sobě je taky tragédie. Je to tak živé,že není třeba dokonalých kulis. S kamerou jsou pak emoce ještě výraznější a bližší.

Dívčí škola Al Rawabi (2021) (seriál)

Drsný závěr ve světě, který uctívá přehnanou prudérnost u dospívajících dívek,které touží po lásce. Nezdravé ovzduší bez opačného pohlaví a opět frustrace z rodinného prostředí, které vede k projevům šikany jako prostředku k vybití vlastní potlačené nespokojenosti.

Dívka z Osla (2021) (seriál)

Napínavé od začátku do konce. Námět již často zpracovaný,ale přesto trochu jiný. Utajený vztah,který vše zkomplikuje jako ostatně vždycky v životě. Je těžké pochopit,že se svět vůbec nemění. Věčná nenávist,nesnášenlivost a netolerance. Asi to skončí jen se zánikem života na téhle planetě. Třeba je náš život jen jakýmsi pokusem kam až to lidstvo dotáhne.

Duna (2021)

Není to úplně můj šálek kávy,přesto plná spokojenost.Vizuální stránka přinášející pocit,že ten písek je snad všude,hudba,která evokuje temné pocity a překvapivě i herecké výkony.Obdivuji předlohu,knihu,která ukazuje,že skutečně se člověk nemění a jen jiné kulisy připomínají,že se čas posouvá.

Ferry (2021)

Vynikající výběr herce pro hlavní postavu. Ani krásný,ani příliš sympatický,ale přesto se přistihnete,že mu fandíte  a cítíte ,že by měl mít i trochu lidského štěstí.

Film roku (2021)

Penelope Cruz je úžasná a dokáže nejenom dobře hrát,ale taky si dělat legraci z uměleckého světa ve kterém se pohybuje. Krásně jí sekunduje Antonio Banderas a Oscar Martínez.

Had (2021) (seriál)

Obdivuhodný zápal pracovníka nizozemské ambasády, který vydržel bojovat s byrokracií a nečinností policie v Bangkoku. Asi bych to už dávno vzdala. Nádherné exteriéry Nepálu, Indie,Thajska. Jsem taky člověk v podstatě důvěřivý a věřící především v lidské dobro,takže bych určitě v těch letech při cestování dopadla špatně. Překvapující není,že existují vrazi bez skrupulí a citu,ale ambasády v jednotlivých zemích. Žila jsem v domnění,že jsou v dané zemi nápomocni svým krajanům.