• Thriller

Bratři (2023)

Myslím,že filmů z obludných padesátých let je ještě dle mého názoru málo. A tak bohužel dnešní mladí lidé netuší jak může zrůdnost všemocné vládnoucí strany vypadat v praxi. Aspoň malá náplast na rány ,které tehdejší režim uštědřil lidem, kteří měli jiný názor.

Vůle (2023)

Nikdo z nás neví jak se zachová v extrémních situacích v extrémní době. Nikdo. Film nikoho nesoudí jen ukazuje jak těžké je se rozhodnout, když vás někdo tlačí do rohu.

Griselda (2024) (seriál)

Film o nelehkém postavení ženy ve světě drogového byznysu. Obdivuhodná vytrvalost v odhodlání se prosadit za každou cenu a to doslova. Seriál má velmi svižné tempo a napětí,které vás nenechá v klidu.

Sněžné bratrstvo (2023)

Silné téma o přežití v krajních podmínkách. Máte pocit,že tam jste a máte hlad a je vám zima. Bojím se,že dnešní stejně staří jedinci by už nepřežili. Když by nešly mobily a nebyl by návod tak spánembohem. Ale třeba by nás překvapili.

Francouzská revoluce (2020) (seriál)

Líbilo se mi spojení historického prostředí s hororem. Myslím,si,že lidstvo je skutečně nakaženo nějakou chorobou,protože se často chová jako bez rozumu a racionálního uvažování. Jen jestli je aspoň jeden lékař,který má zájem hledat lék.

Forst (2024) (seriál)

Kriminálka severského typu,temná,zimou podpořené chladné vztahy.které rozmrznou jen ve vyhrocených situacích. Bavilo mě to až do konce,který jsem úplně nepochopila a to jsem si jej několikrát pouštěla.

Berlín (2023) (seriál)

Já mám ty španělské kluky ráda. Vyzařuje z nich to španělské slunce,romantické srdce a to zahřeje zvláště když je venku hnusně,že by psa nevyhnal. Takže za mě dobrý.

Příšera ze starého Soulu (2023) (seriál)

Romantika,láska,napětí ,násilí,pomsta,nespravedlnost,bezmoc. To vše v jednom seriálu,který je tak trochu Sci-Fi,ale taky pravdivým děsivým svědectvím válečných zvěrstev.

Snadný prachy (2021) (seriál)

Ve filmové podobě nedojde tak často k natahování děje. Seriál ale splnil svou hlavní roli, bavit a nenudit.

Betlémské světlo (2022)

Určitě to není oskarový Kolja,ale já jsem se bavila. Myslím,že to není jen o vzpomínání a rekapitulaci Svěrákových filmů,ale především o jeho soukromých pocitech pracovních a rodinných a toho si velmi cením. Nahlédnutí do tvůrcova života mě bavilo i dojímalo.