• Thriller

Sorjonen - Série 3 (2019) (série)

Po třetí řadě už umím tři slova finsky. Dala bych i další,ale myslím , že by to již nešlo. A tak ahoj zvláštní detektive! Bude mi smutno !

Sorjonen - Série 1 (2016) (série)

Severský styl, ale trochu občas chybí logika, trochu moc rozvláčnosti,prostě už jsem viděla lepší ! Přesto mé vysoké hodnocení ovlivnila seversky zvláštní hlavní postava. A taky ,že děj je nepředvídatelný.

Služka (2021) (seriál)

Všichni děláme v životě chyby. Další generace vždy opakuje ty samé, protože každý si musí své místo na světě vybojovat! Příroda to tak chce! Zřejmě bychom bez boje a s ním spojeného stresu zdegenerovali. Líbil se mi náhled do sociálního systému v USA. Možná by měli nahlédnout všichni, abychom u nás tolik nenadávali!

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Ve druhé sérii jsem se definitivně smířila,že seriál s knižní předlohou nesouzní. Hamlet se také dá předvést v různých provedeních a pořád to bude Hamlet. A když jsem si přečetla,že Andrzeji Sapkowskému se to líbilo včetně hlavní postavy tak proč ne!!

Arcane (2021) (seriál)

Není to můj šálek kávy,ale jinak šlo to.

Síla psa (2021)

Lidský,hluboký a citlivý .Tak bych nazvala tento snímek,který svým pomalým tempem vyprávění umožní divákovi,aby si to užil. Aby nasál atmosféru doby a pronikl do problémů postav. Zatím pro mne nejlepší co jsem mohla vidět.

Kaštánek (2021) (seriál)

Dětství,které určuje náš další život. Dětství,období,které již nelze vrátit. Lidstvo se nepoučilo a stále s těmito problémi nedokáže pracovat. Co mě překvapuje,že je to v zemi,která by nám mohla jít příkladem. Přemýšlela jsem proč působí severské seriály tak temně. Protože lidé na severu jsou upřímnější,nehrajou tolik a nepředstírají.

Clona (2014) (seriál)

Zcela průměrný krimi seriál. Mám ráda herectví Kryštofa Hádka a tak jsem se soustředila na něj a děj okolo byla jen kulisa.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Konečně jsme se dočkali zakončení seriálu. Pro mě opět napínavá podívaná,emoční a scénaristicky zajímavá. Bylo téměř jasné,že některé postavy budeme muset oželet,ale není to pohádka tak k tomu zákonitě musí dojít. Španělé jsou velmi emotivní což je sympatické a lidské. Budou mi chybět.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím (2021) (seriál)

Jako pohádka se mi seriál nejevil. Kdoví,co nás ještě v budoucnu čeká! Hybridi s vlastnostmi zvířat to bude možná ještě slabý odvar. Příroda rozhodně neřekla své poslední slovo! Ruce- rozestupy - roušky!