• Thriller

Hnědá rodina (2016) (seriál)

Vtipné a zábavné. Dobře jsem se bavila. Malá Lara byla velmi přirozená a sladká k sežrání.

Podezření (2022) (seriál)

Je-li nám někdo nesympatický tak je špatný. Nádherná ukázka davového odsouzení. Ve středověku se často přidalo rovnou lynčování vedoucí ke smrti. Dnes jsme v uvozovkách kultivovanější,ale i tak, takto předem odsouzený člověk má život v troskách. Excelentní výkon Kláry Melíškové.

Devadesátky (2022) (seriál)

Otevřeme - li vrata zoologické zahrady po 40 létech musí jednoznačně nastat chaos. Urvi si co můžeš za každou cenu. Pokřivená morálka komunistické éry. Je to podle vzoru soudruhů z východu a ten zní : vše je důležitější než lidský život.

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Ve druhé sérii jsem se definitivně smířila,že seriál s knižní předlohou nesouzní. Hamlet se také dá předvést v různých provedeních a pořád to bude Hamlet. A když jsem si přečetla,že Andrzeji Sapkowskému se to líbilo včetně hlavní postavy tak proč ne!!

Síla psa (2021)

Lidský,hluboký a citlivý .Tak bych nazvala tento snímek,který svým pomalým tempem vyprávění umožní divákovi,aby si to užil. Aby nasál atmosféru doby a pronikl do problémů postav. Zatím pro mne nejlepší co jsem mohla vidět.

Kaštánek (2021) (seriál)

Dětství,které určuje náš další život. Dětství,období,které již nelze vrátit. Lidstvo se nepoučilo a stále s těmito problémi nedokáže pracovat. Co mě překvapuje,že je to v zemi,která by nám mohla jít příkladem. Přemýšlela jsem proč působí severské seriály tak temně. Protože lidé na severu jsou upřímnější,nehrajou tolik a nepředstírají.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Konečně jsme se dočkali zakončení seriálu. Pro mě opět napínavá podívaná,emoční a scénaristicky zajímavá. Bylo téměř jasné,že některé postavy budeme muset oželet,ale není to pohádka tak k tomu zákonitě musí dojít. Španělé jsou velmi emotivní což je sympatické a lidské. Budou mi chybět.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Příjemně mrazivé a příjemně děsivé. Chytré a překvapivé. Pro nás Evropany je možná trochu nezvyklá mimika ,gesta a prožívání emocí. Po čase jsem si ale zvykla a seriálu to na působivosti vůbec neubralo. Zkrátka a dobře,skvěle jsem se bavila.

Desatero hříchů - Série 2 (2020) (série)

Zima,zima a zase zima.Asi bych hledala taky nějakou neotřelou zábavu a rozhodně by to nebyla ta sekta žijící rádoby bez hříchů. Překvapilo mě , že v takové zemi jsou taky náboženští fanatici.Ale asi jsou všude.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Velmi dobré herecké výkony,velmi uvěřitelné.Některé události kolem politického života a mezinárodních událostí byly pro mně velmi zajímavé.Skutečné pocity členů královské rodiny se asi nikdy nedozvíme,protože někdy se ve svých pocitech člověk sám nevyzná,ale události,které jsou doloženy a reakce členů rodiny jsou nejspíš skutečné.Je zřejmé,že ani lidé žijící v relativním dostatku nemusí být spokojeni.Všichni totiž bez vyjímky toužíme být milováni.