Bohemian Rhapsody (2018)

ÁNO, ÁNO, ÁNO. Ay-yo, ay-yooooo. Erodidododoodo. All right! Freddie je legenda legiend. Som rada, že som vďaka tomuto filmu mohla spoznať aj ostatných členov kapely (Brian May ako cez kopirák). Rami Malek sa vám spočiatku ako Freddie na 100% nepozdáva, lebo Freddie je len jeden. Ku koncu filmu som si však uvedomila, že sa mi zliali do jeho osoby a musím povedať, že bravúrne predvádzal Freddieho pohyby na javisku a celé som mu to zožrala. Koncová scéna je taká veľkolepá, že sa vám chce strápniť v kine a začať tlieskať. Oceňujem aj zahrnutie homosexuálnej problematiky a vtipné scénky. Už teraz viem, že tento film uvidia aj moje deti. 5*

Láska bez bariér (2018)

Pravá romantická komédia s nie až takým sympatickým Franckom Duboscom a okúzľujúcou Alexandrou Lamy, ktorí vytvárajú neopakovateľne príjemnú atmosféru, ktorá sa výborne pozerá a nie je moc preamerikanizovaná hlúposťami. 4*

Střídavá péče (2017)

Musím sa priznať, že na začiatku som to tej žene neverila a možno som aj trošku dúfala, že to zasa nebude prípad muž je najväčší násilník. Aj keď také filmy sa už v dnešnej dobe netočia čo? Film vo mne bohužiaľ nevyvolal to, čo som od neho očakávala a v podstate sa celkom pretiahol. Mladý Julien hral však veľmi dobre. 3*

Pátrání (2018)

Veľmi dobre graficky urobený film, to je vlastne jediné, čo ho vyzdvihuje od ostatných únosových filmov. Dej samotný nebol až taký prekvapivým alebo špeciálny. Za to spracovanie 3,4*

Last Night (2010)

Film, ktorý vykresľuje emócie a neveru veľmi presne a jasne. Dá sa povedať, že Keira vo mne ako v žene vzbudila presne ten istý pocit, keď sa žena tomu bráni ale neubráni. Nie sú tam žiadne také nereálne veci ako, že sa ideš s milencom hneď posexovať, ale skôr ťa to tak k nemu ťahá jak prilepená žuvačka k topánke, že sa neovládneš a pobozkáš ho. Dokonca aj ten vzťah Evy Mendes a Sama Worthington bol realistický svojím pomalým tempom. 3,7*

Musíme si pomáhat (2000)

Veľmi príjemná vojnová česká dráma. Csongor neviem síce, čo akože mal byť za národnosť, lebo čeština ani slovenčina to nebola. To mu nevyšlo. Bolek v dramatickej roli je pre mňa novinka, ale príjemné prekvapenie. 3,6*

Slunce, seno, jahody (1983)

Babička je zábavná, to sa musí uznať. Celkovo som aj poznala tie všetky hlášky z počutia. Ale ako samotný film ma to ako Generáciu Z vôbec nepobavilo (narozdiel od Kurvahošigutntág, ktoré ma veľmi pobavilo po prvý krát aj v roku 2017). 2,5*

Icarus (2017)

Myslím, že toto je viac ako dokument. Skôr by som to nazvala reality check. Veľmi prepracovaný film, z ktorého vám je celkom zle, keď si uvedomíte, čo sa všetko skutočne deje za plénom športu v Rusku, a podľa môjho osobného názoru nielen v Rusku, len im na to len neprišli. Neviem prečo to Rodčenkov nakoniec všetko zverejnil a tak veľmi riskoval, ale veľmi mu ďakujem, nech boli jeho zámery akékoľvek. 4*

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Stred filmu podľa mňa strácal na zaujímavosti a bol trošku pomalší. Rozbeh bol veľmi podarený a Amanda stále spieva ako anjel. Som rada, že nepoužili staré pesničky, ale vybrali z neznámejšieho repertoára. Koniec s Meryl ma dojal (už som myslela, že nedorazí). Andy Garcia je lahodný, ale tú Cher si mohli odpustiť. 3,5*

Taxi 4 (2007)

Akože neviem, čo máte všetci za problém. V porovnaní s dvojkou či trojkou to práveže malo stále rovanký rytmus a Žibér je bohovský stále svojím šialeným spôsobom. Podľa mňa to vôbec nie je na zahodenie, ak ste boli predtým fanúšikom taxi humoru. 3,4*