Divoké historky (2014)

Jako milovník pesimismu a černýho humoru jsem se u téhle Španělské povídkové parády místy opravdu hodně bavil.Soubor šesti více či méně dobře vypointovaných povídek, které se s hlavními hrdiny opravdu neserou.Škoda jen, že si nadstandartní začátek neudrží svoje výtečné tempo.První povídka v letadle je absloutní scénáristický námrd, který mě navnadil jako prase 5*.Druhá povídka o bývalém mafiánovi který kandiduje na starostu je správně depresivní, špinavá a mrtě atmosferická, škoda, že neumřeli všichni.5*.Třetí povídka je úplně na stejný úrovni, typickej křupan vs. nagelovanej boháč na život a na smrt, ale už tady poprvé máte menší závan předvídatelnosti a konec bych si uměl představit lepší, 4*.Čtvrtá povídka o demoličním dělníkovi začala výtečně, jenže místo toho, aby se s tim ten pásek opravdu nesral a řádně mu mrdlo v kouli, stane se vlastně hrdinou a už mi to do toho konceptu pesimismu nesedělo a konec mě rozesmál (měl mít určitě jiný učel) 3*.Pátá povídka je jednoznačně nejhorší, od první do poslední minuty jsem přesně věděl co se bude dít i jak to skončí a jen díky parádní dialogové výměně skvělých herců dám 3*.Poslední, šestá povídka je typická španělská mega svatba, přesně ten styl, kdy je svatba už spíš disco párty a vy uprostřed akce zjistíte, že z těch petiset lidí znáte asi dvacet.Jinak opět předvídatelné jako prase a i když se to místy zvrtne v hutný masakr, měl být dozajista o hodně větší a konec mě opět moc nepotěšil, navíc ta nevěsta byla fakt hnusná (spoiler, tu kolegyni bych taky píchal, kdybych měl doma retardovaného mývala).No v každým případě je Relatos Salvajes docela svěžím vánkem v jinak totálně z amerikanizované Španělské produkci posledních čtyř let.Na začátku měli tvůrci mnohem víc odvahy, cynismu a překvapení, které se jim v posledních třech povídkách lehce rozdrobilo, ale i tak se jedná o nadprůměrný dílko.75%.

Dobrou, mámo (2014)

Další psychologický mega blábol.Nemám rád tenhle žánr i když se občas objeví nějaká příjemná vyjímka (The Babadook), ale jinak je to vesměs to samé.Od první minuty průhledná pointa že bych blil, k čemu hodinu a půl sledovat nudný a nezáživný brak, který se snaží bejt strašně tajemňoučkej, ale je to předvídatelný jak postarší pán v béžovém baloňáku u dětskýho hřiště.Navíc se tam více či méně nic neděje a hlavně se tam vůbec nemluví, po noční mě to před chvilkou dokonale uspávalo.Musim se smát nad zdejšími komentáří jako ''nemohl jsem dýchat'' a ''to bylo úžasný'', pane bože, zoufalci.Jeden z mála s mozkem je Isherwood, kterej to napsal dokonale.Směšné, průhledné a závěrečná explotace zcela mimo mísu.Sice to mělo občas prima scénu, hudba taky výtečná, ale jinak mě doslova zase jenom nasralo.30%.Tyhle průhledný sračky si strčte do prdele!!!!

Domácí vězení (2014)

Příjemná blbina s hodně sympatickou hlavní hrdinkou.Začátek sliboval ale větší porci vtipu, stopáž je zbytečně přepálená a ta matka je šileně iritující kráva.Hororová stránka funguje trochu líp, místy je to dost našlapaný a ta scénka s medvídkem, tak z tý sem se málem posral.Pointa je sice nepředvídatelná, ale čekal jsem asi trochu něco jinýho.Na jeden večer to určitě zabaví, ale pocitu, že to mělo navíc se po skončení filmu nezbavíte.55%.

Dominik Hašek - Zrozen k chytání (2014) (TV film)

Každý malý kluk co miluje hokej chtěl být jako Dominik Hašek.Obdivuju co dokázal, po zlatu z Olympiády přestoupit a hned vyhrát Stanley cup, skončit, vrátit se a hned vyhrát titul s Pardubicema, tomu chlapovi se v kariéře povedlo úplně všechno, na co sáhnul a jednoznačně byl nejlepším golmanem planety.Není to sice takový sympaťák, jako Jarda Jágr a jako člověka ho nijak zvlášť nemusim, např. působí dost sebestředně a nechápu je povrchní postoj k exibicím, ale to nemění nic na tom, že jako sportovce ho velice uznávám.Příjemný dokument.90%.

Doupě (2014)

Uuuuffff, sterilní kastrát největší francouzké akční pecky století v americkém hábitu.Je mi líto, že poslední film Paula Walkera je zrovna taková mizerná kopie, modleme se, že se tvůrcům FAF 7 povedlo důstonější rozloučení s touhle filmovou legendou.To, co ve Francii působilo svěže, neotřepaně, mělo to šmrnc a neskutečný náboj a akční sekvence z níchž se tají dech, to v americe vypadá jako vykleštený vřed bez ducha.Pár scén je pozměněných, ale jinak jde v celku o přesnou kopii originálu.Paul Walker se k takovému stroji jakým je David Belle zoufale nehodí, je unylý a toporný a jejich akční souboje působili jako když se dva malí klucí perou ve školce o krabičku Pokémonů.Akční sekvence tragicky sestříhané, souboje nemají vůbec žádnou šťávu a jejich choreografie je směšná.Walker prostě není Cyril Raffaelli a bylo to znát doslova na každém kroku.Navíc scénář, který byl i u originálu dosti chatrný, ale schoval se za kadenci nářezové akce a vypiplaného vizuálu budoucnosti Paříže, tady je vše tak okleštěné a vykastrované, že všechny ty strašné píčoviny ve scénáři vás bijí do očí a když na konci udělají z hlavního padoucha matku Terezu, chtělo se mi doslova zvracet.Špinavý a brutální originál vystřídala americká toporná uhlazenost.Jako by někdo vzal Okrsek 13 a ufiknul mu koule.Jediné pozitivum které na tom vidím je fakt, že se David Belle snad konečně dostal do širšího podvědomí amerických režisérů, protože takových jako jen on je zatraceně málo a scéna, kdy Walker nestači Belleovi a propadne k němu stropem.Jinak opravdu zoufalé a 2* jsou jasně pouze z uctý k památce Walkera.Sterilní a hlavně zbytečný kastrát dokonalého originálu.30%.

Doupě vlků (2014)

Náhodou super béčko, které si jasně místy dělá prdel z Twajlajtu.Upíři totiž šukaj až po svatbě, ale Vlkodlaci si jednou prohoděj dvě věty, zjistěj, že jsou čistokrevný, projdou se v poli a už ve stodole na slámě šukaj jako králíci.Hlavní hrdina byl sice enormně nesympatický gay s debilním účesem, ale jeho protějšek byl kurevsky sexy, Momoa je naprosto skvělej, efekty výborný, krve jak z vola, akce dost a Stephen McHattie je prostě nejcharismatější ''neznámý'' herec na světě.Co na tom, že scénář je tuna předvídatelných klišé (spoiler: že je adoptovanej mi došlo asi po dvou minutách :D ) , že hlavní hrdina je bůzna, že je to celé roztomile nablblé, když se to kurva jasně nebere vůbec vážně.Pro mě jasně super oddychovka, která si sama ze sebe umí udělat srandu, jenže vy to asi nevidíte.Mnohem lepší, než letošní další ptákovina Wolfcop.Za mě teda 59ˇ.

Dovolená za trest (2014)

Sandler se po sérii hrozivých přešlapů vrátil k mírnějšímu a hlavně inteligentnějšímu humoru a prospělo to všem, jak jemu, tak divákům. Co na tom, že vlastně brutálně vykradl Krok za Krokem a udělal z afriky idylickou krásnou zemičku pro rodinou dovolenou, když mu to celé fungovalo dobře.Klišé střídá klišé a jede si to ve vyšlapaném stereotypu romantické komedie, kdy se musí zase všechno podělat, aby nakonec vše dobře dopadlo, ale ubíhalo to v pohodě a u některých hlášek sem se málem posral smíchem.Sandler má nejlepší roky za sebou, ale když si sem tam vzpomene, že umí hláškovat a né se jen pitvořit a převlékat za ženskou, možná nás ještě pár povedených komedií na nedělní večer čeká.70%.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Když sem poprvé v loni viděl trailer, tak sem se málem pochcal smíchy, v duchu jsem si řikal, že to bude zase Twajlajt mrdka pro slečinky a podobný kastrát, jako Já, Frankenstein no Já, debil to sem se spletl.Kdyby nebyl scénář místy opravdu dost hloupý a nenechal postavy jednat celou stopáž nelogicky, chvilkama až idiotsky, mohla to být hodně velká pecka, ale to už asi k těm Hollywoodským béčkům prostě patří, protože přeci béčko ze svatýho lesa s inteligentním scénářem je vlastně Oscarové áčko...že?Atmosféra byla výborná, Evans zaválel a role mu sedla mnohem líp než jeho zbytečný lučištník v Hobbitovi.Nejvíc ze všeho mě bavil příběh, další pohled na Dráculovu legendu mě prostě chytil hlavně po týhle stránce a i přes menší rozpočet, jsem si užil parádní hororový scény a efekty mě přišly úplně v pohodě, takže pindání na tohle téma beru jako zhýčkanost pod nánosy bahna Transformers atp.nový Drácula je prostě typický béčko, který u mě splnilo účel jako např. Van Helsing a podobný filmy.I tyhle béčka se musej umět a musej se dělat s nadhledem a zábavně a to se Garymu Shorovi povedlo parádně.Jak už jsem četl někde podemnou (nebo nademnou co já vim), snesl bych pokračování.70%.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Jak Tarantino nikdy nepřekoná svůj stín Pulp Fiction, tak Anderson nikdy nepřekoná svého fenomenálního Mechanika.Eliza Graves je podobná jako vejce vejci Tajemnému ostrovu, akorát je řízlá puncem takové větší béčkovosti a přímočarosti.Děj je sice hned od prvních minut dost předvídatelný, ale to vše Anderson na konci rozbije zase tou svojí skrytou pointou, kterou prostě 90% diváku nemá šanci rozlousknout a zase si hraje s divákem podobně jako v Mechanikovi.Příběh i atmosféra jsou moc dobré a herecké výkony jsou fenomenální, Ben Kingsley je doslova bůh a Jim Sturgess, leč je jeho postava dosti naivní válí.Bohužel je to celé místy dosti naivní a ke konci tomu mírně začne docházet dech, ale od Andersona jsem dostal to, co jsem čekal, příjemně mrazivý mystery thriller který má sve nepopiratelné kvality, ale do geniálnosti mu chybí geniálnost režiséra, která zůstala v roce 2004 uvězněná v Mechanikovi.70%.

Erotico 2 (2014)

Nebýt Madison Ivy, nebylo o co stát, kromě ní je zbytek ''hereček'' plejáda neatraktivních fuchtlí, které potkáte na rohu káždého průměrného baru.Rádoby umělecké scény mě spíš rozesmívali.Bohužel ani ta Madison už není co bývala.Momentálně jednoznačně nejlepší tvář pornoprůmyslu, která totálně odrovná všechny konkurentky svojí dokonalou postavou, která je i ve světe modelingu top 1.Bohužel i ona neodolala a ještě o číslo zvětšila už tak dost zvětšené poprsí a v tomhle filmu je to porvé, co už to není vůbec sexy a to je dost veliká škoda.Každý, kdo je její fanoušek si může do deníčku zapsat Madiso Ivy, best porn actress 2010-2013, tedy období její nejdokonalejší postavy.Teď už o novinky nemám zájem.