Kristy (2014)

Takovýhle Home invasion mám rád, nebo vůbec tenhle revenge styl.Povedený béčko s nijak výjmečným scénářem, který je hodně podobný nedávno vydanému dvd hororu The Den, za to ale s výbornými nápady a skvělým gradováním děje.Hlavní hrdinka je inteligentní a i přes počáteční šok a strach jedná racionálně, nechová se jako kráva a její pomsta a vychcanost mi připoměla hlavního hrdinu z podobně výtečné The Collection.Je prostě super, když se konečně najdou tvůrci, kteří ve Slasherech a Home invasion filmech nenapíší postavám debilní chování a divák se dočká výtečné odplaty.Takový filmy miluju a je jich jako šafránu, sám bych chtěl něco podobného natočit.Takový ten ''spravedlivý'' survival.Hlavní hrdinka byla příjemná a happy (dokud nezačal masakr :D) a potom je už kosila ve stylu MacGyvera normálně, příběh ušel, atmoška taky.Jeden z těch hodně povedených dvd hororů s naprosto famózním soundtrackem, Blackburn má budoucnoust.70%.

Krutý a výjimečný (2014)

Nenápadný a zcela jistě úplně zapomenutý film z nekonečného počtu variací na pekelný očistec. Herci jsou dobří a jak už to u mini produkcí bývá, nejsou to hvězdy z Venice Beach, ale normální lidé s opravdovým hereckým umem, takže hlavní hrdina je otylý strýc od vedle, což mě ale osobně nějak nevadí. Napětí moc nefunguje a celé to na mě působilo jako epizoda z televizního seriálu. Ale rozkrývání oné skryté pravdy osudu hlavního hrdiny mělo dobrou pointu, lepší než celkový konec příběhu a výsledný dojem. Dobrý film, ale zapomenutelný.60%.

Krvavý Bangkok (2014)

Jednoznačně nejlepší film Dolpha Lundgrena od dob jeho posledního dobrého filmu a to Času pomsty, který je úctyhodných 22 let starý, ano tak dlouho Dolfíkovi trvalo, než natočil snesitelný film, když nepočítáte jeho pár cameo zajímavostí či pár skvělých sérek v nesnesitelně nadblité trilogii težce Postradatelných.Tenhle obří švéd dopadl ze série 4 hvězdných akčních béčkařů nejhůře.Van Damme se vrátil solidně a jeho poslední práce se dají považovat za úspěch a to včetně výtečného JCVD, kterým dokázal, že i jako jediný z těhle béčkových dřeváků umí prostě hrát, škoda jen, že se taky nevrátí do Thajska a pořád točí v Rumunsku s nějakym Barnabášem průměrný thrillery.Čak Rorýs radějí pověsil svoje koule na hřebík a třetí největší béčkový mocipán Steven ''prasopes'' Seagal je tak hluboko uvnitř prdele, že ani tuna gutalaxu už ho nikdy nemůže vytáhnout a když už občas vystrčí ten svůj prasečí xicht z prdele, už vždycky bude totálně od hoven.Dolph ale pořád ze všech těhle legend dopadl opravdu nejhůř, co film to vypnutí po dvaceti minutách v křeči připomínající epileptický záchvat malomocného, Skin Trade vypadá vizuálně úplně přesně jako béčka z devadesátejch a konečně někdo pochopil, jakou cestou se vydat.Thajsko je ta správná cesta a já pevně věřím, že Dolph konečně nakopl trochu tenhle žánr zase tam, kde by měl být a že se toho snad chytí i Van Damme.Pořád je ale hodně co zlepšovat, akce sice ujde a od půlky už jsou konečně kontaktní souboje opravdu skvělý a Bílej Jay, Lundík i prodejce hamburgerů z Václaváku předvádí skvělý mače, ale režisér je špatnej, neumí vůbec vymyslet strhující ani zajímavou přestřelku, hudební podkres je děsnej a scénář lehčí než ta nejlevnější kurva z Perlovky.Všeho všudy jsem se spíš bavil a i když to má pořád much jako sraček, příště stačí sehnat opravdu lepšího režiséra a snad se občas dočkáme dobrého akčního dvd béčka, na kterých jsme my, otylý skorotřicátnící vyrůstali.60%.

Labyrint: Útěk (2014)

Sci-fi puberťáci prostě frčej.Tábor dospívajícíh bukvic uprostřed ohromného labyrintu plného podivných pavouků trápí několik věcí.Za prvé netušej, proč je tam kdo hodil, za druhé si na nic nepamatujou, za třetí netušej, jak projít labyrintem a za čtvrté nevědí, proč se musejí navzájem laskat bez podpory nějaké té sexy prcinky (to je teda vlastně spíš moje otázka).Dlouho jsem neviděl tak dobře odvedenou práci s mladejma hercema, režisér perfektně buduje napětí a já se fakt ani minutu nenudil, v bludišti se dočkáte dokonce i náznaků hororvý atmosféry a dokonce se po hodince dočkáte i slušný prcinky, která neskutečně vypadá jak Katty Perry (ano i proto bylo mé vzrušení hned několika násobné).Bohužel jakmile se začali vysvětlovat otázky, nechápal jsem toho čím dál víc.Hlavní smysl vám unikne a vlastně ta otázka proč přesně jako, zůstane tak nějak buď do dvojky, nebo je schována v knížce, jenže tu já bych neotevřel ani kdyby mi na hajzlu došel toaleťák a tak jsem tak trochu smutnej, že to předchozí napětí a budovaní atmosféry vyšlo trochu naprázdno i když finále opravdu navnadilo na druhý díl.Taky vám neunikne taková jako trochu debilita, že si za tři roky z těch stovek stromů nesprsknout žebrík a nevodkráčej po vrchu do prdele.Na druhou stránku, po obrovském zklamání Hunger Games s pořadovým číslem tři tu máme našlápnuto na opravdu povedenou sci-fi trilogii o mladých pro mladé.Fajn oddychovka.70%:

Late Phases (2014)

Nick Damici má sice charisma jako hrom a jeho nevrlý dědek je super, jenže 95 minut zoufalé nudy prostě neutáhne.První útok vlkodlaka je skvělej a já se tešil na pořádnou vlkodlačí řezničinu a on je to dramatický příběh válečného veterána, kde se 80 minut mluví a na konci se objeví skupnka mentálně retardovanejch něčeho, protože to se ani vlkodlakem nazvat nedá.Když už se film vlekl jako dvanáctka po kalbě v práci čekal jsem fakt nějakej nářez a ono přišlo mizerné vystřílení pěti plyšových hraček z Dráčika.Po vlkodlacích z Underworldu a dokonce i z komedie Lobos de Arga nemohl ty vyšklebený hyeny Bogliano snad myslet vážně.Nebudu skrývat obrovské, ale obrovské zklamání!30%.

LEGO® příběh (2014)

Předpokládám, že v angličtině by mě film sednul daleko víc, i přesto že nepovažuji český dabing za nepodařený, možná naopak.Jenže přeci jen mám pocit, že díky českému překladateli mi unikla spousta hlášek, které celkovému příběhu musejí jednoznačně přidat.Mnohem víc by mě v některých scénách seděli hlášky jako prdel, nebo hovno, jenže přeci jen to je film pro děti, tudíž se takových slov nedočkáme a to ani ve scénách, které si o to vyloženě říkají.On je to totiž takový humor pro dospělé skovaný za příběh pro děti.Žádné dítě mladší 10 let se u toho nemůže bavit.Takových odkazů na jiné filmy, postavy či politické události...to nemůže pobrat všechno najednou ani ten nejzkušenější dospělý divák.Film sice překypuje nápady a má ůžasný vizuál a vlastně i tempo, jenže spousta vtipů mi přišla strašně nedotažená, nebo křečovitá a já se nemohl donutit se smát, protože bylo vidět, že scénář to od diváka snad automaticky čeká a úsměvných scén je víc než těch opravdu kulervoucích, za to ale když nějaká je, udusíte se popcornem.Nebýt silného emočního prvku na konci a finální pointy, která co si budem povídat film o třídu zvedne, byl bych na hezkých 3*, ale ten konec mě rozsekal a když si vzpomenu na tu hlášku s dolby surround, vytlačim slabších 70% a 4*, i přesto, že to bylo dobré, ale rozhodně né úplně božííí ;)

Leprechaun: Origins (2014)

Nenáročná blbina o třech zábavných scénách, která má s původním filmem, ve kterém zabíjel a rozesmíval démonický Warwick Davis (snad ze šesti dílů jsem fanouškem prvních tří) společný pouze název, Irsko a zlato.Člověk už jen tápe, proč se neustále točí takové kraviny na jedno brdo, se stokrát viděným klišé a tupostí postav.Nejvíc mě asi pobavilo utíkání před monstrem, které bylo sice dobře udělané a režisér nám ho 80% stopáže neukáže, čímž vykouzlil něco jako atmosféru, ale dalo se zabít asi tisíckrát.Téhle vybíjené, která má téměř pohádkový nádech sice nechyběli dvě sexy roštěnky, obě ovšem oblečené až hamba a celkové obsazení bylo fajn.Typický, nablblý dvd monster/slasher, který mě nějakou záhadou moc nesral.Konec byl ovšem opět mrtě "nečekaný".Proč se tyhle filmy pořád točí, mi bude asi navždy záhadou.Scéna se sekerou ovšem dokonalá, 42% úplně vystihuje všechno.

Let Me Help You (2014) (amatérský film)

To co my narvali do tří minut, rozvlekl J*A*S*M do patnácti.Největší rozdíl je asi v tom, že jeho počin působí vizuálně mnohem profesionálněji s lepším střihem a skvělou kamerou.Čemu se mi amatéři nevyhnem (pokud nemáme šťastnou ruku, či talentované přátele) je herecký ansámbl, který zde předvádí jak to přesně vypadat nemá.Dialogy tlučou do uší, je to strašně strojený a neuvěřitelný (mám stejný problém).Atmosféru to má, hudební podkres na výbornou.Nápad neoriginální, (Kuba má nakoukáno).Příběh mě nezaujal, ale provedení a technická stránka ano.Čekám zde plno "inteligentních" komentářů, např. Serešmor může opět slečně doporučit novou digestoř či sporák, však to je přeci na tom filmu mooc důležité.Verbala asi někdo drbal na ceckách, jinak si jeho triplstárku neumím vysvětlit.V poho Kubo, val dál, hlavně přes festivaly, tady ten mor nevnímej, jejich názor (vulgární píčování do stratosfér a primitivní urážky) je ve světě amatérskýho filmu prakticky k ničemu, ne vlastně zcela k ničemu ;) 49%, slabší trojka, příště zamakejte na hereckým projevu a bude to super.

Let Us Prey (2014)

Hned ze začátku mě navnadily super titulky a výtečná hudba, která navíc film provázela celou stopáž.Tajemný cizinec jehož příchod nevěstí nic dobrého uměl dobře znepokojit a Liam Cunningham jako by z oka vypadl Jeanu Renovi.Policejní stanice plná magorů a to včetně lokálního sboru bude pykat za své hříchy, nic nového, nic převratného ale je to pěkně úchylný a finální masakr pobavil.Nebýt toho idiotského polibku, možná bych dal i o hvězdu navíc.Podařená jednohubka, O'Malley určitě stojí za sledování do budoucna.60%.

Lucy (2014)

Akční film o stvoření vesmíru, buď mrdá mě, nebo definitivně mrdlo Bessona. Jestli čekáte stupidní akční výplach, kterých má tenhle pravidelný uživatel LSD na svědomí desítky, jste na špatném místě.Lucy je fascinujícím a vizuálně naprosto vypiplaným halucinogením výtvorem, který se snad ani nedá pořádně zaškatulkovat.Někde jsem četl, že je to mix Matrixu, typického Bessonova akčního výplachu, Malickova Stromu života a 2001: Vesmírné Odyssey a ono to tak vážně bude. Film, který spoustě lidem připadne strašně stupidní a ono když si to tak uvědomíte, scénář je vážně hodně blbej, jenže já na tu hru přistoupil a užil jsem si jeden né z nejlepších, ale nejzajímavějších filmů posledních let a Scarlett je mega sexy, dokonce i jako hypermoderní počítač buhehehe.Já chci stejnej fet co bere Luc.89%.