Jih proti Severu (1939)

Nikdy v životě bych nevěřil, že mě bude bavit čtyřhodinový film z třicátých let. Tohle je tak neuvěřitelně výborně natočený. Opravdu umělecké dílo. Kdo nad zkouknutím přemýšlí, tak okamžitě pustit!

Dracula (1931)

Jako chápu hodnocení, v dnešní době je to prostě nuda. Ale dřív? Ty lidi z toho museli být opravdu paf. Však atmosféra je skvělá, dokonce mi ani vůbec nevadilo to, že to neobsahuje hudbu.

Zjizvená tvář (1932)

No fakt se vůbec nedivím, že to bavilo samotného Al Capona. Takovou pořádnou střílečku jsem nečekal. Paráda!

Le Mans '66 (2019)

Naprosto překrásně nablýskaná auta, kvalitní režie, dechberoucí zvuk, jenom ten konec byl už moc natáhlej. Jinak to nemělo chybu, ale nejlepší film o závodění to není. 9.5/10

Králíček Jojo (2019)

Komedií o náckách je strašně málo, což je hrozná škoda. Nasmál jsem se výtečně. První polovina je naprosto výborná. Jak si furt dělají srandu z Heil Hitler, nebo když se děti učí nacistické praktiky, je to fakt super. Měl by to vidět každý. Protože není nadto se taky jednou podívat na něco vtipného, i když je to o zlu. Přál jsem si, ať tenhle film nikdy neskončí. Trošku mi vadilo, že z Áďi dělali až moc velkého idiota, ale chápu záměr. 9/10

Rambo: Poslední krev (2019)

Na Ramba málo akce a má to strašný klišé příběh. Jeho známou unesou a on jí chce zachránit. Na jednu stranu je to naštěstí trochu jinak než u ostatních podobných filmů, za to palec nahoru. Jinak je to fakt průměrák, možná i kapičko hůř. Nejsou tu ani žádné drsné scénky. Zachraňuje to konec, který je aspoň brutálnější a krvavější. Díky bohu, že má být další díl, protože tohle rozloučení je spíš jenom další Rambo film. 4.5/10

Terminátor: Temný osud (2019)

Teda tak byl fakt nářez! Po minulém strašném díle jsem se bál nejhoršího, ale tohle se povedlo. Především díky návratu Sarah Connor, která totálně všechny zastínila. Už to není ta ubrečená ženská v blázinci. Teďka je to drsňačka se vším všudy a každou její hlášku jí budete pěkně žrát. Ona je ten největší důvod, proč je tenhle díl super. Potom jsou tady parádní souboje. Je to přesně takové, co od téhle „série“ čekáte. Možná ještě brutálnější. Trochu jsem se obával, že nový záporák Terminátor nebude po vzhledové stránce vypadat nebezpečně a hrozivě. A jako co si budeme povídat, hororového herce ze dvojky rozhodně nepřekonal, ale tenhle mexikánec není špatný. Ty jeho rychlé pohyby a nové schopnosti jsou super. Hlavně jeho černá kostra, to je opravdu dostačující dark. Jo a ta vylepšená ženská bez koz nakonec taky neurazila. Ovšem pak je tu Árný, který prostě chybět nesmí. Jenomže jeho příběh mi přišel už moc zbytečně lidský, ale asi to v tu chvíli bylo rozumné. Celkově děj filmu to kazí nejvíc. Pointa zachránit tu svlečnu mi nepřišla vůbec dobrá, spíš klišé. Je to škoda, protože být skvělého nového a promyšleného příběhu, bylo by to super, ale takhle to má fakt velký mínus. 7.5/10

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Pro teenagery je to určitě fajn, ale mě to přišlo takové nezajímavé. Prostě je páreček na útěku a mezitím se stane jedna věc, ale jinak skoro žádné překvapení přitom nejsou. Občas jsem se zasmál to jo, jenomže ten příběh mi přijde chudý. Nebo aspoň v první sérii, druhá mě bavila o něco víc. Jestli do toho půjdete, počítejte s tím, že na nějaký dechberoucí děj můžete zapomenout. Tady jde o něco jiného. Trochu mě to zklamalo v tom, že klučina na začátku seriálu vypadá jako nějaký psycho zabiják (takový mladý Dexter :D), ale tak to bohužel vůbec není. Je jenom divný stejně jako holčina. Což je na jednu stranu super, mám takové chování rád, ale víc by se mi líbilo, kdyby byl James opravdu zabiják a Alyssa jenom „divná“. Nebo ona není divná, je jenom prostě naštvaná na celý svět a tohle jí budete žrát dokonale. To jejich chování je perfektní a vy jim to chcete přát ve všech směrech. Jak on jenom přikyvuje a ona skoro za každou větou řekne jeho jméno, to se mi hrozně zalíbilo. Jak jsem na začátku psal, že příběh je o ničem, tak dialogy to fakt zachraňují na plné čáře a o tom to je. Po první sérii jsem se na druhou netěšil, teďka se na třetí těším celkem dost.

Dexter (2006) (seriál)

Parádní detektivní seriál, kde blood guy vyšetřuje vraždy, které sám páchá. Je to takový batman pro dospělé. Musím ale říct, že pokud se na to někdo chystá, tak je to fakt běh na dlouhou trať. Sleduje se to opravdu výborně, je to dokonalý a Dextera si zaručeně zamilujete, nejenom jeho. Dokonce se u toho i nespočetněkrát zasmějete. Díky Deb jsem se naučil plno nových anglických sprosťáren a Masuka je ten nejlepší komediant na světě. Je tady tolik komentářů, že napíšu hlavně ty mínusy. Jak už jsem zmínil, je to vážně hodně dlouhý seriál. Po několika řadách už mě to začalo štvát. Protože se to moc nerozvíjí. Dalo by se říct, že každá série je o jiném vrahovi. Na takový ty osobnější zajímavější věci si budete muset vždy počkat. Taky pokud do seriálu půjdete, musíte stoprocentně počítat s tím, že je v tom strašně moc náhod. Bez náhodných událostí by ty příběhy bohužel nefungovaly. Potom jsem se strašně těšil na nějaké pořádné rvačky. V seriálu je zmíněno, že Dexter umí nějaká šílená bojová umění, no ale nedočkáme se skoro ničeho. Pak jsem si všiml, že se tak od páté série hodně věcí začíná opakovat (a to nemyslím stůl a místo pro oběti, to je pokaždé super). No a závěr? Hodně špatný, nebo spíš příšerně divný. „Upustil jsi někdy krabici mléka a rozteklo se po kuchyni? Pěkný bordel, že? V těle je šest krabic krve.“ 8.5/10

Dva papežové (2019)

Určitě to bude bavit i diváka, který není absolutně náboženský typ. Je to opravdu výborně natočený. Až jsem se divil, kolik tam bylo humoru. To je fakticky s těmihle lidmi taková sranda? 9/10