Kanal

Kanal

okres Žďár nad Sázavou

• 15.2.2015  11:59
    Mistři hrůzy (TV seriál) (2005)

01-01 Incident on and off a mountain road: Pravděpodobně vzdálený bratranec z Adamsovic rodiny, který honí baby po lese a poté jim sloupovou vrtačkou provrtává oči. Naše hrdinka, je však z jiného těsta a jen tak si díru do hlavy nenechá provrtat. Bohužel, jsem jí ty zálesácké dovednosti vůbec nevěřil. Celkem úsměvný hixploitation horůrek.60% /// 01-02 Dreams In The Witch House: Začalo to jako taková pohádka o čarodějnici, ale postupem času z toho vznikl celkem slušně temný atmosférou nabitý příběh. Jeden z těch lepších dílů. 70% /// 01-03 Dance of the dead: Děj zasazen do postapokalyptického světa, který je zbídačený 3. světovou válkou. Místní klubík nabízí velmi zvláštní druh zábavy. Nic extra. 40% /// 01-04 Jenifer: Sexy zrůdička Jennifer. Velmi náročná společnice, která má ráda čerstvé maso. Velmi silná epizoda. 80% /// 01-05 Chocolate: Na tuhle epizodu se mi ani nechce psát komentář. Nebavilo mě to. 20% /// 01-06 Homecoming: Kdybych mohl mít jediné přání. Přál bych si, aby už v žádném filmu zombie nemluvili a hlavně aby nechtěli volit. Sice zajímavá myšlenka, ale šíleným a laciným způsobem podaná. Opět nebavilo. 25% /// 01-07 Deer woman: Velmi zdařilá detektivní epizoda o záhadných úmrtích. Tělo je vždy nalezeno, jaksi v rozmašírovaném stavu a nikdo zprvu nedokáže vysvětlit jak a čím nebo kým byla oběť zabita. Jediné zklamání celé epizody bylo, že záhadná Deer woman (Cinthia Moura) se ukázala až v závěru, protože více sexy indiánku s tak krásným poprsím jsem snad ještě neviděl. 70% /// 01-08 Cigarette burn: John Carpenter! Právě proto jsem byl velice zvědav na tuto epizodu. Jeho poslední, průměrné snímky neměly takový ohlas u diváků a tak jsem nevěděl co očekávat. Nakonec nám John bravurně dokázal, že je stále pánem hororu. Velmi tajemný, pozvolna gradující příběh o hledání zakázaného filmu “La Fin Absolue Du Monde“. Samotný hlavní představitel velmi rychle pochopí, že se nejedná jen o nějaký film. Čím více je blíže svému cíli – nalezení filmu, tím více je filmem pohlcen. „JSTE POZNAMENANÝ. TAKHLE MOCNÝ LA FIN ABSOLUE DU MONDE JE!“ Nejlepší epizoda 90% /// 01-09 The Fair Haired Child: Hororová epizoda s dobrou atmosférou. Pasáž ve sklepě s temným stvořením je povedená. Závěr moc pohádkový. 65% /// 01-10 Sick Girl Lesby a brouci. 50% /// 01-11 Pick me up: Dva sériový vrazi a stejná kořist. Celkem dobrá myšlenka. 60% /// 01-12 Haeckel´s Tale: Nekrofilní Leela Savasta byla boží. 50% /// 01-13 Imprint Bohužel přes všechny ohlasy Imprint nesplnil mé očekávání. Tak nějak jsem čekal Japonský děs do morku kosti. Bohužel se nedostavil. Billy Drago mi moc nesedí (je to hroznej ksycht  ) a jeho role mi ve chvílích kdy oplakával Komomu moc neseděla. Na druhou stranu příběh zasazený do Japonského nevěstince a celé vyprávění bylo zajímavé a hodnotím velmi kladně. Škoda jen, že příběh nebyl prostě, víc děsivější. 70% /// 02-01 The damned thing Druhá série začala opravdu slabým a nesmyslným příběhem. Jakási tajemná sílá ovlivňující chování lidí, která pochází z…(nebudu prozrazovat), ale až to zjistíte, tak vás trefí. Ten bubák nakonec katastrofa. Opravdu parádní scéna je ale ve zpovědnici, ten policajt si to fakt zasloužil. 30% /// 02-02 Family Celkem příjemná podívaná s dobrým závěrem. Nic hororového. Příběh o sériovém vrahovi, který ze svých obětí dělá své členy rodiny. Občas, je ale třeba nějakého toho člena obměnit. 55% /// 02-05 Pro Life: Volovina. Více jsem prozatím neviděl....

• 19.8.2013  20:02

Pár čekající dítě se nastěhuje do nového domu. Manželka je posedlá ďáblem. Toť vše. Je to ptákovina :) ale musím přiznat, že jsem se několikrát opravdu zasmál. Bavil jsem se u opravování lampy. Nechtěný skoro-spolubydlící Frinell je v pohodě, paní Nussbaumová je psycho, policajti sou pěkně cáklí a dvojka knězů, kteří se snaží zabránit, aby zlo pohltilo svět tomu dávaj na prdel s cígem v hubě. Nejlepší scéna je při hodování sandwichů. Závěrečná bitka v ložnici je zase trapas. V průběhu filmu jsem několikrát měnil názor na ohodnocení, ale díky požírací scéně v bistru dávám nakonec 3 hvězdy.

• 2.5.2013  09:10
    Slimák (2006)

Bezvadný Béčko s obřím slimákem z kosmu a jeho malinkatejma kamarádama, kteří Vás promění na zombie slimáky poté, co Vám vlezou do huby. Super jízda plná krve se spoustou laciných hlášek a velkou spotřebou jakéhokoli masa. (70%)

• 29.4.2013  21:10

Když jsem si pouštěl Storm Warning nečekal jsem, že budu až natolik překvapen. Čekal jsem hodně solidní hixploitation a nakonec jsem dostal naprosto perfektní Hixploitation podívanou. Film si mě získal už od prvních záběrů a to ani nevím proč. Snad poprvé jsem neviděl hlavní protagonisty - oběti, celé zmučené, rozřezané, špinavé a hlavně od hlavy až k patě od krve. Občas mne nudí, jak absolutně ztrýzněná obět sebere poslední síly zabije své pronásledovatele a přežije. Oba hlavní hrdinové (velmi sympatičtí) si celkem bravurně poradí s bandičkou šílených buranů ze zapadákova. Strašně jsem jim po celou dobu fandil! Úžasnej snímek okořeněnej špetkou gore scén, který si nemůže nikdo nechat ujít! (95%)

• 29.4.2013  19:06
    Mama (2013)

Malá Lilly a Victorie, poté co je vlastní otec zanechal v lese, jsou nalezeny po pěti letech v jedné z chatrčí v lesích. Nikdo nechápe, jak mohli takovou dobu přežít jen tak sami bez pomoci. Strýček Lucas obě dívky adoptuje a za pomoci své přítelkyně se snaží dívky začlenit do normálního života. Co se asi tak může stát v lese s malými opuštěnými dětmi po pěti letech? Trochu zvlčí. První setkání s dětmi bylo naprosto fascinující a mrzelo mne, že záběrů na vlčí děti nebylo více. Ihned z kraje filmu jsme bez otálení seznámeni i s matkou, což považuji za plus. Nevím, proč bych měl čekat až do poloviny filmu. Perfektní vizuální zpracování. Velice originální myšlenka celého filmu. Zbožňoval jsem malou Lilly za její oddanost své matce a za její zvířecí chování. V každém setkání s mamou (kromě závěru) bylo zaručeno leknutí nebo mrazení v zádech. Možná mi jen přišlo, že v závěru nemusela být Mama tak často vidět, film ztratil na strašidelné atmosféře. Melodramatický konec mě celkem překvapil. Zprvu jsem si říkal, že tím u mě film ztratí na hodnocení, protože podobné závěry nemám v oblibě. Ale myslím, že film svým nápadem a parádní atmosférou překryje zbylé zakončení. (90%)

• 29.4.2013  17:33
    Chaos (2005)

Absolut EXPLOITATION! Jednoduché a nesmírně syrové. Násilné scény nahánějí hrůzu do morku kosti. Tenhle film mě dostal! (90%)

• 8.4.2013  18:23

Celkem slušná oddechovka s dobrým nápadem. Krásná ukázka toho, čeho je člověk kvůli penězům schopen a jak sám sebe dokáže změnit. Lehce pohádkový příběh nasáklý černým humorem a neskonalou tohou obouch protagonistů po penězích. Prostě úsměvná jednohubka na večer. (60%)

• 26.2.2013  18:23
    Bronson (2008)

Absolutně úžasný TOM HARDY v roli absolutně nepředvídatelného vězně Charlese Bronsona v neobvyklém životopisném snímku o nejznámějším a nejnásilnějším vězni Velké Británie. Hudba parádně provází a navozuje humorný pohled na násili a veškeré šílenosti, které tento snímek nabízí. Charles Bronson Vás překvapí a dostane opravdu v každé scéně. Velice jsem se pobavil při návštěvě v klenotnictví: DON´T FUKCING MOVE.....or kill them......DON´T FUKCING MOVE.....don´t call the police 10 minutes.......15 minutes. Happy Christmas. (100%)

• 26.2.2013  17:45

Po vizuální stránce celkem zdařilé dílo. Musím pochválit zpracování emzáků, jejich technologie mě opravdu zaujala. Dále hudbu a Brooklyn Decker :) Bohužel nesnáším amerikanismus a ten Vám při sledování poleze z obrazovky. Největší trapas je nástup důchodců do akce. (40%)

• 25.2.2013  21:47

Příběh o novinářích, kteří se vydávají přímo do jádra bojového konfliktu mezi Gruzií a Ruskem. Velice surový pohled na válečný konflikt. Nejvíce surová scéna, při které mrazilo - úvodní Írák s novináři v autě. (55%)

• 25.2.2013  21:25

Celkem zajimávý snímek s velice dobrým nápadem, který bohužel nebyl dohtáhnut úplně do konce dle mého očekávání. Film jsem viděl ve 3D a pohledy na oba světy naráz byly opravdu krásné. Film po vizuální stránce je opravdu úžasný. Bohužel trailer mě navnadil na mnohem více. Asi jsem na konci čeka více akce při snaze chytit Adama jakožto vetřelce ve druhém světě a možná mi přišel konec moc pohádkový. Rozhodně, ale ještě nikdo nepřišel s podobným námětem pro film, za to dávám filmu plus. (65%)

• 25.2.2013  21:15
    Útěk (2012)

Historický snímek o mladé Signe, která po setkání s bandičkou hrdlořezů v čele s „Ingrid Berdal“, která mi do role vůdce banditů absolutně sedla, přichází o celou svou rodinu. Je odvlečena do jejich malého tábora ze kterého posléze utíká a snaží se svým pronásledovatelům utéci. Film mě rozhodně nenudil. Krásná norská příroda, kožené zbroje, sečné zbraně, luky a šípy to je přesně to co mám rád. Jediné co mě trošku zklamalo bylo finální hrdinství mladé herečky. Tomu jsem moc nevěřil, představoval jsem si jiný konec. (75%)

• 5.2.2013  20:23

Největší mínus tohoto filmu je chování herců. Mávání s bouchačkou v ruce a silný řeči od některých gangsterů mi opravdu lezly na nervy. Policistku jsem také vůbec neměl rád, absolutně nesympatická ženská. Dále se mi nelíbilo jak zombie apokalypsa začala - dobrý dobrý a najednou tisíce zombie zrovna u jejich paneláku. Postupný náběh by byl mnohem realistyčtější. Každej zombie schytal nejméně 20 kulek, proč tam aspoň jednou nepadla věta: Stačí kůlka do hlavy. La Horde je hodně Bčkovej snímek o hromádce gangsterů a policistů. Jediné co si z filmu asi zapamatuji bude úžasněj děda se sekyrou v ruce (později s kulometem), který kosí zombie po desítkách. (50%)

• 3.2.2013  20:39

Absolutní nářez. Chtěl jsem vidět nějakou koninu, která nemá hlavu ani patu a splnilo se mi to. Film u kterého vůbec nemusíte přemýšlet, jen nevěřícně vejráte a čekáte co ještě příjde. Řepil jsem se od začátku až do konce. Film mě dostal svojí nepředvídatelností. Série scének, které člověka opravdu rozsekají. Je to hloupé, jednoduché, nechutné, šílené - no prostě bezva filmek na odreagování. Nejvíc mě rozsekala ta reklama s dětmi ve strojích! (70%)

• 2.2.2013  17:18
    Chained (2012)

„POKUD MĚ OKRADEŠ – YOU GET A BEATING, POKUD SE BUDEŠ SNAŽIT UTÉCT, NEBO NEBUDE DŮM ČISTY - YOU GET A BEATING. POKUD MĚ BUDEŠ NERVOVAT, NEBO LÉZT DO CESTY - A BEATING. OD TEĎ JE TOHLE TVŮJ SVĚT!“ Představte si, že jste 8letý kluk, který byl unesen se svojí matkou sadistickým seriovým vrahem. Jste svědkem její smrti a Vám nezbude nic jiného, než s ním žít. „NEŽÁDAL JSEM SE O TEBE. ALE KDYŽ UŽ TU JSI, VYTĚŽÍM Z TOHO CO NEJVÍC..... JSME TU POUZE TY, JÁ A ONY.“ Stane se z Vás jeho otrok. Budete mu posluhovat, budete nuceni mu pomáhat v jeho zálibě. Časem přejdete do rutiny, den za dnem, stále to samé. Až do chvíle, kdy si Vaš pán uvědomí, že jste vyrostl a že je čas, aby se z Vás stal muž. Aby jste okusili ženu, tak jako Váš pán. Absolutně dokonalé dílo, plné zvrácenosti. Krev Vám bude tuhnout v žilách, při každém jeho návratu domů. Při představě čím vším musí malý Timy projít, mrazí v zádech. Vincent D'Onofrio jako sériový vrah předvedl perfektní výkon. Nejlepší však je závěr filmu, který musí každého absolutně šokovat. Film hodnotím jako naprostou špičku co se týče sériových či masových vrahů. (100%).

• 2.2.2013  15:30
    Ils (2006)

Velice kvalitní snímek plný strachu. Starý dřevěný dům, ve kterém jakýkoliv pohyb způsobí zapraskání a šramot navodí hutnou atmosféru ihned od začátku. Celkově se mi líbí jak je celý snímek zvukově natočen. Při kvalitním domácím ozvučení si vychutnáte každé mrazivé zaskřípění toho úžasného domu. Ze začátku na diváka působí lehká nevědomost - s čím, nebo s kým mají dva hlavní hrdinové tu čest, což považuji za plus. Závěrečných 20 minut se odehrává v lese a v podzemních chodbách. Zde bych filmu udělil menší mínus, jelikož atmosféra byla mnohem lepší v domě. Celkově hodnotím film velmi kladně, hlavně za super atmosféru. Bohužel nevím proč, ale možná jsem očekával o trošku víc. (80%)

• 2.2.2013  15:02

Staré dobré oldschool scifi, kterému rozhodně nevadí dlouhá stopáž. Děj plyne pomalu, ale rozhodně nenudí. Kostýmy a celé zpracování veškerého „scifi vybavení“, které dva hlavní hrdinové používají, vypadá trošku uměle, ale to je právě to co dělá film oldschool. Díky tomu jsem si tento snímek oblíbil. Film dokáže jak chvíli po začátku, tak hlavně v závěru diváka slušně překvapit. Prostředí rozpálené pouště dodává perfektní atmosféru. (70%)

• 2.2.2013  15:00

Agent s neutuchající touhou po pomstě a sériový vrah. Klasický děj, který byl už mockrát natočen. Jenomže ono to tak není. Když jsem pochopil, co má Byeong-heon Lee v plánu, jakým způsobem chce svoji pomstu vykonat, byl jsem velice překvapen. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval si brutální jízdu s názvem POMSTA. Nejvíce jsem se bavil při pohledu na zprvu nechápajícího Min-sik Choia (sériového vraha), který byl agentovým chováním celkem vykolejenej. Parádní thriller se zdrcujícím závěrem. (90%)

• 2.2.2013  14:57
    Psalm 21 (2009)

Věřím, že film bude většinou diváků zavrhován. Je pravda, že začátek mě moc nebavil. Film začíná lehce nabírat váhu s postupným odhalováním děje. Co se týče hororových scén, nemohu snímek úplně zavrhnout, několik scén bylo celkem povedených. Líbí se mi ale téma, o kterém film pojednává. Církev. Pedofílie a církev je celkem ožehavé téma jak nyní, tak v celé historii církve. Když slyším, nebo vidím něco takového ihned se mi otevírá kudla v kapse. Z tohoto a mnoha jiných důvodů absolutně souhlasím s finální filmovou myšlenkou, že člověk věřící v boha nemusí (nepotřebuje) věřit v církev. (40%)

• 2.2.2013  14:55
    REC (2007)

Absolutní pecka v tomto subžánru. Nejlepší „handycam movie“, které jsem kdy viděl. 80 minut plné strachu a běhání mrazu po zádech. Prostředí, ve kterém se děj odehrává, bylo zvolené velmi dobře. Velký, bohužel uzavřený dům krásně přidává na atmosféře díky klasické ozvěně na chodbách (film sledovat rozhodně s titulky). Atmosféru můžete krájet po celou dobu stopáže. Film ani v jednom momentě neztratil na realističnosti. Zombie, na kterých film pevně stojí, svou roli předvedli bravurně a rozhodně Vás nenechají chladného. Perfektní španělské dílo. (100%)

• 2.2.2013  14:54
    Sinister (2012)

První vteřiny filmu dostanou každého. Záběr ze staré pásky na skupinku lidí s pytlem na hlavě pod velkým stromem nenechá jen tak někoho chladný. Každý ihned pochopí, že skupinku lidí pod stromem nečeká nic dobrého. Při nalezení černé krabice s hromadou dalších pásek si budete říkat, jaké další ohavnosti mohou skrývat. První polovinu filmu musím ohodnotit pěti hvězdami. Atmosféra se dá krájet možná i více jak do poloviny filmu a ty pásky s vraždami mě opravdu dostali svojí brutálností. Při přehrávání pásek mi pokaždé běhal mráz po zádech. Bohužel jsem utrpěl menší zklamání, když se na scéně objevily děti. Film lehce ztratil na atmosféře, přestal pro mě být realistický. Všechno však zachraňoval děsivý Bughuul. Sinister je opravdu parádní kousek, na který jsem se šíleně těšil a z kina odcházel na míru spokojen. (89%)