Paralelní světy (2012)

Celkem zajimávý snímek s velice dobrým nápadem, který bohužel nebyl dohtáhnut úplně do konce dle mého očekávání. Film jsem viděl ve 3D a pohledy na oba světy naráz byly opravdu krásné. Film po vizuální stránce je opravdu úžasný. Bohužel trailer mě navnadil na mnohem více. Asi jsem na konci čeka více akce při snaze chytit Adama jakožto vetřelce ve druhém světě a možná mi přišel konec moc pohádkový. Rozhodně, ale ještě nikdo nepřišel s podobným námětem pro film, za to dávám filmu plus. (65%)

Útěk (2012)

Historický snímek o mladé Signe, která po setkání s bandičkou hrdlořezů v čele s „Ingrid Berdal“, která mi do role vůdce banditů absolutně sedla, přichází o celou svou rodinu. Je odvlečena do jejich malého tábora ze kterého posléze utíká a snaží se svým pronásledovatelům utéci. Film mě rozhodně nenudil. Krásná norská příroda, kožené zbroje, sečné zbraně, luky a šípy to je přesně to co mám rád. Jediné co mě trošku zklamalo bylo finální hrdinství mladé herečky. Tomu jsem moc nevěřil, představoval jsem si jiný konec. (75%)

Zombie Apokalypsa (2009)

Největší mínus tohoto filmu je chování herců. Mávání s bouchačkou v ruce a silný řeči od některých gangsterů mi opravdu lezly na nervy. Policistku jsem také vůbec neměl rád, absolutně nesympatická ženská. Dále se mi nelíbilo jak zombie apokalypsa začala - dobrý dobrý a najednou tisíce zombie zrovna u jejich paneláku. Postupný náběh by byl mnohem realistyčtější. Každej zombie schytal nejméně 20 kulek, proč tam aspoň jednou nepadla věta: Stačí kůlka do hlavy. La Horde je hodně Bčkovej snímek o hromádce gangsterů a policistů. Jediné co si z filmu asi zapamatuji bude úžasněj děda se sekyrou v ruce (později s kulometem), který kosí zombie po desítkách. (50%)

Mládeži nepřístupno (2013)

Absolutní nářez. Chtěl jsem vidět nějakou koninu, která nemá hlavu ani patu a splnilo se mi to. Film u kterého vůbec nemusíte přemýšlet, jen nevěřícně vejráte a čekáte co ještě příjde. Řepil jsem se od začátku až do konce. Film mě dostal svojí nepředvídatelností. Série scének, které člověka opravdu rozsekají. Je to hloupé, jednoduché, nechutné, šílené - no prostě bezva filmek na odreagování. Nejvíc mě rozsekala ta reklama s dětmi ve strojích! (70%)

Chained (2012)

„POKUD MĚ OKRADEŠ – YOU GET A BEATING, POKUD SE BUDEŠ SNAŽIT UTÉCT, NEBO NEBUDE DŮM ČISTY - YOU GET A BEATING. POKUD MĚ BUDEŠ NERVOVAT, NEBO LÉZT DO CESTY - A BEATING. OD TEĎ JE TOHLE TVŮJ SVĚT!“ Představte si, že jste 8letý kluk, který byl unesen se svojí matkou sadistickým seriovým vrahem. Jste svědkem její smrti a Vám nezbude nic jiného, než s ním žít. „NEŽÁDAL JSEM SE O TEBE. ALE KDYŽ UŽ TU JSI, VYTĚŽÍM Z TOHO CO NEJVÍC..... JSME TU POUZE TY, JÁ A ONY.“ Stane se z Vás jeho otrok. Budete mu posluhovat, budete nuceni mu pomáhat v jeho zálibě. Časem přejdete do rutiny, den za dnem, stále to samé. Až do chvíle, kdy si Vaš pán uvědomí, že jste vyrostl a že je čas, aby se z Vás stal muž. Aby jste okusili ženu, tak jako Váš pán. Absolutně dokonalé dílo, plné zvrácenosti. Krev Vám bude tuhnout v žilách, při každém jeho návratu domů. Při představě čím vším musí malý Timy projít, mrazí v zádech. Vincent D'Onofrio jako sériový vrah předvedl perfektní výkon. Nejlepší však je závěr filmu, který musí každého absolutně šokovat. Film hodnotím jako naprostou špičku co se týče sériových či masových vrahů. (100%).

Ils (2006)

Velice kvalitní snímek plný strachu. Starý dřevěný dům, ve kterém jakýkoliv pohyb způsobí zapraskání a šramot navodí hutnou atmosféru ihned od začátku. Celkově se mi líbí jak je celý snímek zvukově natočen. Při kvalitním domácím ozvučení si vychutnáte každé mrazivé zaskřípění toho úžasného domu. Ze začátku na diváka působí lehká nevědomost - s čím, nebo s kým mají dva hlavní hrdinové tu čest, což považuji za plus. Závěrečných 20 minut se odehrává v lese a v podzemních chodbách. Zde bych filmu udělil menší mínus, jelikož atmosféra byla mnohem lepší v domě. Celkově hodnotím film velmi kladně, hlavně za super atmosféru. Bohužel nevím proč, ale možná jsem očekával o trošku víc. (80%)

Lovec kořist (2009)

Staré dobré oldschool scifi, kterému rozhodně nevadí dlouhá stopáž. Děj plyne pomalu, ale rozhodně nenudí. Kostýmy a celé zpracování veškerého „scifi vybavení“, které dva hlavní hrdinové používají, vypadá trošku uměle, ale to je právě to co dělá film oldschool. Díky tomu jsem si tento snímek oblíbil. Film dokáže jak chvíli po začátku, tak hlavně v závěru diváka slušně překvapit. Prostředí rozpálené pouště dodává perfektní atmosféru. (70%)

Viděl jsem ďábla (2010)

Agent s neutuchající touhou po pomstě a sériový vrah. Klasický děj, který byl už mockrát natočen. Jenomže ono to tak není. Když jsem pochopil, co má Byeong-heon Lee v plánu, jakým způsobem chce svoji pomstu vykonat, byl jsem velice překvapen. Ani chvíli jsem se nenudil a užíval si brutální jízdu s názvem POMSTA. Nejvíce jsem se bavil při pohledu na zprvu nechápajícího Min-sik Choia (sériového vraha), který byl agentovým chováním celkem vykolejenej. Parádní thriller se zdrcujícím závěrem. (90%)

Žalm 21 (2010)

Věřím, že film bude většinou diváků zavrhován. Je pravda, že začátek mě moc nebavil. Film začíná lehce nabírat váhu s postupným odhalováním děje. Co se týče hororových scén, nemohu snímek úplně zavrhnout, několik scén bylo celkem povedených. Líbí se mi ale téma, o kterém film pojednává. Církev. Pedofílie a církev je celkem ožehavé téma jak nyní, tak v celé historii církve. Když slyším, nebo vidím něco takového ihned se mi otevírá kudla v kapse. Z tohoto a mnoha jiných důvodů absolutně souhlasím s finální filmovou myšlenkou, že člověk věřící v boha nemusí (nepotřebuje) věřit v církev. (40%)

REC (2007)

Absolutní pecka v tomto subžánru. Nejlepší „handycam movie“, které jsem kdy viděl. 80 minut plné strachu a běhání mrazu po zádech. Prostředí, ve kterém se děj odehrává, bylo zvolené velmi dobře. Velký, bohužel uzavřený dům krásně přidává na atmosféře díky klasické ozvěně na chodbách (film sledovat rozhodně s titulky). Atmosféru můžete krájet po celou dobu stopáže. Film ani v jednom momentě neztratil na realističnosti. Zombie, na kterých film pevně stojí, svou roli předvedli bravurně a rozhodně Vás nenechají chladného. Perfektní španělské dílo. (100%)