Plán 9 (1959)

Budu-li vycházet z toho, že to Ed Wood myslel opravdu vážně, tak musím konstatovat, že to působí velmi fušersky. Sice jsou tam občas (asi 2x) zmíněné dobré myšlenky, ale jinak je většina dialogů k smíchu. A vůbec celá zápletka a děj je k smíchu. Celé tohle "k smíchu" je pak ještě doplněno lacinými kulisami. Kdyby tohle někdo natočil, jako jakýsi poloprofesionální pokus, který o sobě ví, že je mimo, tak jej beru a dám tomu klidně 3*. Beru tenhle snímek, jako pěkné doplnění k filmu Ed Wood, který mě taky nikterak nenadchl. Nebudete-li brát Plán 9 vážně, věřím, že se i zasmějete.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Příběh jak z edice Večery pod lampou, který trochu zachraňuje atmosféra Afriky první poloviny 20. století. Nechci film nijak hanit. Pro toho, kdo se v takovýchto romantikách vyžívá, to je určitě super film. Mě zkrátka tohle nesedí. I když mě příběh moc nebavil, tak jeho celkové vyznění je vlastně celkem fajn. Zkrátka není to šálek mého čaje. Slabší 3*.

Nedotknutelní (2011)

Tady přesně to spojení komedia a drama chápu. Zasmál jsem se i jsem byl naměkko. Je to tedy povedený smímek, ale ten pocit, že jsem viděl 5* bombu, jako jsem měl třeba u Uvnitř tančím, se nedostavil. Možná to bylo tím, že se tvůrci snažili vyprávět mnoho věcí na malém prostoru. I když se jim povedlo všechno podstatné dovyprávět, některé epizodky příběhu působí velmi zkratkovitě. Ale rozhodně chápu, že tenhle film rozčeřil poklidné vody evropského filmu, i když očividně tak vysoko nemířil.

Válka, kterou nevidíte (2010)

Julian Assange: "Neměli jsme problém se zveřejněním informací z Británie. Když jsme se dívali na dokumenty spadající pod Zákon o služebním tajemství, uvádí se tam, že porušením zákona je zadržení informací a porušením je zničit ty informace, takže jediný možný závěr je, že musíme ty informace zveřejnit." Rozhodně lépe zvládnuté téma o manipulaci médii v souvislosti s válkami než u War Made Easy: How Presidents & Pundits Keep Spinning Us to Death. Je také více působivý. John Pilger se mnohem více ptá a více konfrontuje s těmi zlými.

Kličko (2011)

Celkem zajímavý dokument, který je občas ozvláštněn napínavými momenty kariery těchto dvou bratrů. Ke konci to zase klasicky sklouzne do chvalozpěvu. Pro zájemce o box super a pro fandy Kličků bezvadné. Pro mne celkem zajímavý dokument s monotóním průběhem a s neřestmi biografických dokumentů.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Myslím, že na tenhle snímek celkem sedí pořekadlo: navrch huj, uvnitř fuj. Z mého laického pohledu je snímek řemeslně zpracován skvěle, avšak příběhově je celkem prázdný. Alespoň trochu napínavý začne být až po hodině a ani potom to není žádná sláva. Já čekal něco fakt dobrodružnýho, ale v tohmhle snímku dobrodružnost plyne jen z nepodstatných epizodek se stážcem nádraží, které kdyby ve snímku nebyly, tak by příběh na své smysluplnosti nikterak netratil, rozuměj jsou ve filmu z hlediska příběhu úplně zbytečné a jen prodlužují stopáž. Ve filmu je na velkofilm k vidění i celkem dost filmových cliché. A samotný Hugouš mi nebyl moc sympatický. Suma sumárum 2* a docela zklamání.

Umělec (2011)

Tak zázrak se nekonal. Dokonce je tenhle snímek horší než jsem čekal. V době moderního filmu točit němý film je podle mě blbost. Očividně jsem jeden z mála co si to myslí. Něco takového by mělo smysl, kdyby jste měli velmi dobrý nosný děj a nebo bezvadně zábavný příběh. Bohužel Artista dle mého nic takového nepřináší. Navíc nápad natočit v dnešní době němý film není nikterak originální, přesto mám pocit, že úspěch tohoto filmu stojí právě na jeho němosti. Jednu hvězdu dávám za to, že to není totální odpad a jednu za toho pejska. Ale celkově zklámání a další potvrzení toho, že jsem buď úplnej mimoň, nebo je většina zdejších uživatelů banda pokrytců.

Vůně kávy (2011) (TV film)

Tohle ja další z těch zbytečných filmů na nedělní prime-time. Kdyby si tvůrci odpustili 10 takovýchto snímků a natočili jeden pořádný film, udělali by pro českou kinematografii mnohem více. Vůbec nechápu, kde se tam měla skrývat ta komedie. Možná v bandě kopáčů v čele se Zdeňkem Srstkou. Za ty dávám tu jednu hvězdu, přestože by bylo velmi snadné dát tomuto dílu odpad.

Nickyho rodina (2011)

"Všechno se dá uskutečnit, když to není vysloveně nemožné, když na to člověk zaměří svou mysl a když je rozhodnutý, že to udělá." Přestože jsem již viděl dokument Síla lidskosti a tudíž jsem věděl, co je to za příběh, musím říct, že je to stále síla. I když se vlastně hodně těch silných okamžiků opakuje, je zde navíc ten přesah, který příběh Nickyho Wintona nastartoval. Škoda jen, že se úplně nakonec trochu zvrhl v agitku. Myslím, že to nebylo nutné. Ten, kdo chce pomáhat, tak toho by měl k tomu vyburcovat samotný příběh a není nutné připojovat žádné odkazy. To pak působí, jako propagační film. Proto snižuju na 4*, ale je to opravdu silný příběh. Sir Nicholas Winton je velmi inspirující osobnost a vlastně jedna z největších osobností, o které jsem kdy slyšel.

Hra (1997)

Vzhledem k nesmyslnému a také málo záživnému průběhu mi bylo brzo jasné, že musí přijít nějaká bombová pointa. Ta nakonec po 110 minutách filmu přišla a super byla. Jenže pak je zas rozředěna dalšími zbytečnými 5 minutami.