Frajeři ve Vegas (2013)

Výborná sestava a nemyslím že mladý člověk ji nedokáže ocenit, jen je to jedno z těch témat které mi přijde už vyčerpané a podobných filmů mi připadá že jsem viděl už dost. U některých hlášek jsem se zasmál a celkově jsem se celkem pobavil. 65 %

Gravitace (2013)

Sandra Bullock se po vzoru Toma Hankse a jeho Trosečníka vydala taky ztroskotat ale místo opuštěného ostrova rovnou na širý vesmír. Film je to poutavý ale vzhledem ke krátké délce mě začal pomalu otravovat, šlo o přelétávání z jedné vesmírné stanice na druhou, protože nikde není palivo. Po prvních 20m jsem zkrátka čekal víc i s "návratem" Clooneyho to v té scéně bylo jasné že se objeví, styl jakým tam vstoupil, jsem si říkal že přece není možný aby tam takhle vlezl a taky nebylo. Čekal jsem víc. 65%

Osamělý jezdec (2013)

To bylo správně ulítlí, čekal jsem něco "vážného" ve stylu Zorra. Nebo prostě typický Western, ale tento film byl prostě ujetá parodie a mistr Depp ji přivedl svýma ksichtama a troubovstvím k dokonalosti ( navíc ujetej kůň, masožravý zajíci a asi jiný ujeťárny který si teď nevybavím ) Výborně jsem se pobavil 80%

Vlk z Wall Street (2013)

Ve spoustě filmů kritizuju zbytečnou délku, tady to platí tak na půl. Film je sice moc dlouhý , ale těžko říct kterou pasáž vyřadit, je to vyprávění příběhu, který ale nijak negraduje mimo úplného konce. Škoda že větší prostor nedostal McConaghey, jehož postava údajně pracovala s Belfordem i dál a když už mám obsazeného takového herce dám mu větší prostor. Scéna kde si brouká a bouchá si do hrudi se mi vryla do paměti, byla správně ujetá. Ale rozhodně to není špatný film 70% mu patří hlavně ho drží výkon výborného DiCapria, ve scéně kdy leze do Ferárka pod vlivem drogy je boží, celkově hraje výborně, ale nový Titanic to není.

Vetřelec (1979)

První dvacetiminutovka byla šílená, nic se nedělo a scény po celý film byli dost natahované. Během první půlhodinky jsem měl dokonce chuť to vypnout, ale část kdy už věděli v čem že je průser začal mnohem lepší sled událostí a když zabili toho robota čuměl jsem jak péro, to jsem teda nečekal. Vetřelec tam vlastně není vůbec vidět, jen okamžiky ale není to na škodu, neznámé zlo je mnohem lepší, po téhle stránce film nemá chybu. Ale nějak jsem nepobral proč si nechali sestrojit plamenomety když nikdo ho ani jednou na vetřelce nepoužil ani to nezkusili. No už se nedozvíme jestli bych hodnotil lépe před 15 lety. Lepší nadprůměr 60%

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Komedie u které jsem se zasmál jen jednou a to když Walter naboural na kole do lampy. Je to tak utahaný že chvílema šíleně nudí, chvílema jsem zvažoval i odpad, ale pak se tam naskytlo i pár "příjemných" scén. 30%

Spiknutí (1997)

Chvílema to bylo opravdu zajímavý, ale někdy to hrozně nudilo a taky to bylo zbytečně dlouhý, 90-100 minut by filmu slušelo mnohem víc

Čas zabíjet (1996)

Skvělý film ve skvělém obsazení, hlavně Spacey a McConaghey hráli neskutečně. Trochu jsem nečekal ten konec ale vůbec to není vada. 90%.

Zpátky do ringu (2013)

Zuřící býk vs. Rocky Balboa. To čeho se někteří báli, jsem já bral jako fakt a jen doplněk k samotnému filmu a sice že to bude parodie na sérii Rocky. Bylo tomu tak, v některých scénách filmaři těžili z popularity Italského hřebce ( scéna s vajíčkama, hláška o proříznutí oka, scéna na jatkách nebo Rockyho...promiňte Razorovo proslov o tom proč musí v zápase boxovat. Jen Adrian tu nahradila Kim Basinger ) Vůbec mi tam pomrkávání na Rockyho nevadilo spíš mi vždy vytvořil na tváři přihlouplej úsměv a vzpomínku na opakované přehrávání VHSek kde jsem Rockyho v předpubertě měl. De Niro je vynikající herec který zaslouží obdiv všech nejen jeho fandů, ale zdál se mi na vedlejší koleji, i když čas na plátně měli rovnocenně rozprostřený, Stallone ho s Italským hřebcem za zády ( u mě ) zastínil. Je fakt že i postava Razora Sharpa je Rockymu charakterově podobná a De Niro byl pro mě takový "malý záporák" , fandil jsem Slyovi protože ve filmovém boxu toho napáchal mnoho výborného. *SPOILER* Čekal jsem na konci že zápas utnou remízou ale kupodivu vyhrál Razor, Kid se zachoval jako charakter a spravedlnosti bylo učiněno zadost. Trochu mi vadilo že se tam navzájem zvedali a opakovalo se to, když už pomohl Kid na nohy Sharpovi, nemusel to o minutu později opakovat Sharp a zvedat Kida. Ale to byla jen kaňka na jinak skvělém filmu u kterého jsem se skvěle bavil *KONEC SPOILERU* Několikrát jsem se upřímně nasmál, i všechny postavy byli sympatický a přirozený. Hlášky toho dědka Lightinga byli boží. Jsem spokojenej a dávám plnou palbu :)

Mstitel (2009)

Opět zajímavý začátek i když po Stevenovski s neskutečně tupejma dialogama jako vždy, každopádně úvod mě zaujal aby se pak rozjel jinej příběh kde se nic neděje a po polovině je to jedna veeeeeeeeelká a hlavně dloooooooooouhá nudná přestřelka. Taky jsem si všiml hrozně sestříhaných bitek u kterých by kamera snad nejradši koukala uplně jinam.

Časové pásmo bylo změněno