Iron Man 2 (2010)

Kvalitativně srovnatelné s prvním dílem. Robert Downey JR. hraje narcistického, nafoukaného snoba velmi přesvědčivě. U Iron Mana je zvláštní že všichni vědí kdo se pod maskou skrývá. Mickey Rourke byl jako záporák výborný

Captain America: První Avenger (2011)

Během prvních 45 minut jsem si myslel že mě film posadí na zadek, opravdu zajímavý vývoj tohoto superhrdiny, je vám podáván do detailů příběh hlavní postavy, ale 2 hodiny je v tomto případě příšerně dlouhá, plno hluchých míst v druhé polovině filmu což sakra uškodilo. I ten záporák mi přišel dost kýčovitý bez nápadu. první hodina 95% potom ubírám bodíky za druhou hodinu která fakt rapidně ztrácí.

Pot a krev (2013)

Podivnost!!! Jiné slovo mě skutečně nenapadá. Je to dost špatná komedie, i když párkrát jsem se i pousmál, je to dost divné drama, je to hloupá gangsterka, i když jisté prvky tam jsou. Film je to prostě podivný, při tak skvělém obsazení je to s podivem. The Rock, Mark Wahlberg, Ed Harris, Tony Shalhoub. Poprvé jsem myslel že půjde o nějaký nejspíš sportovní film, ani se tam toho moc nedělo. Oceňuju na konci dané skutečné fotky ale ta šílená stopáž.... Bylo to prostě divný.

Jack a obři (2013)

Když jsem si poprvé někde všiml že točí tento film hned jsem věděl že ho jednou zkouknu, na rozdíl od jiných fantasy, tohle mělo tak nějak už z názvu něco do sebe. A bylo jasné že bude vycházet z Jacka a Fazolky ( Nevím jak se jmenuje původní pohádka ) Dnešní doba dává tvůrcům filmů do ruky nepřeberné množství vizuálních efektů a umějí toho využít. Kdysi jsem viděl Jack a fazolka animovaný snad z roku 79?? Má to s tím i něco společného, jen těch obrů je podstatně víc, ne jen jeden Tulipán. Příběh je poutavý, pro mladší část publika jistě i místy děsivý. Moc hezká pohádka. Ewan McCregor zahrál výborně svou roli sympatického velitele stráží.

Rychle a zběsile 6 (2013)

The Rock a Vin Diesel : skvělá dvojka! A pokud opravdu do sedmičky přibude Statham, bude to nářez. V tomhle díle se autama jezdí více než v předchozím, chvílema už mě to štvalo honilo se honilo moc dlouho, no nevadí. Bylo to až zbytečně moc přehnaný a z čeho vyvázli hrdinové bez škrábance by i Supermana aspoň zapotilo. Ale jako celek funguje dobře, jako akční film. Rockův agent Hobbs je neskutečně sympatická postava a pokud vznikne film pouze o něm jak se plánuje, bude jen dobře. Dobrý zvrat na konci a při záverečné honičce byla ta runway nekonečná :-D toť mé postřehy.

Turnaj zabijáků (2009)

Po začátku, který mě uvrhl v očekávání zajímavého akčního kousku, mě začal dost nudit ani nevím čím, prostě se tam nic moc nedělo, děj byl i dost předvídatelný. Na film jsem narazil díky Scottu Adkinsovi a kvůli němu jsem si ho také pustil, leč přišlo zklamání protože jeho potenciál byl nevyužitý, hrál tam všeho všudy 5 minut a ukázal jednu bitku s Kelly Hu. Kopírováno od Zabij nebo budeš zabit s Austinem.

Práskač (2013)

Výborný The Rock Výborný film, s The Rockem kde se nesvléká a neukazuje svaly, typický thriller žádný akčňák. Dwayne zahrál majitele stavební firmy, otce, velmi přesvědčivě. Smrtelného, žádný John Matrix, jednou dostane na hubu, podruhé se málem podělá když na něj zamíří. Obyčejný chlap si ukousne příliš velké sousto na to aby ho přežil bez úhony ale pro záchranu syna udělá cokoli. Žádná přehnaná slátanina u mě zabodova. 80% jak vyšitých, čekal jsem akční nálož, dostal reálný film bez přehnaných scén.

Kouzelníci (2013)

Nemůžeš dělat kouzelnickou dvojici sám !!! :-D Očekával jsem Carreyovskou klasiku, ale Jim tu jen paběrkuje. Hlavní "hvězda" je tu Steve Carrell, který hraje snad jednu roli pořád dokola, pořád stejně čumí stejně se tváří stejně mluví, jenom se změní jméno postavy a hadry co má na sobě. Nejsem na něj vysazený, ale už mi to tak přijde. Pár dobrých frků, u kterých jsem se nasmál, typických právě pro Carrella. Jinak popravdě nic moc! Jim Carrey/Steve Grey : Nesympatická, hnusná, sobecká, krutá postava, takže vlasně výborný výkon Jima protože takový měl být. Navíc krásná Olivia Wilde, ta ženská se mi film od filmu líbí víc a víc. Lepší průměr, méňe by si film asi nezasloužil, párkrát jsem se fakt docela nasmál.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Kreslený Dexter , proč ne??? pro Fandy jako jsem já naprostá povinnost, miniseriálek kde má díl asi osm minut, jedině krátká stopáž škodí. Dexter je tu brutální ,vůbec ne ten sympaťák kterého známe ze seriálu. Doplňuje to příběh co bylo před známými hranými epizodami . Výborný dabing Michaela C. Halla, který má užasný hlas

Bez dechu (2011)

Novodobější akční snímek s dnes populárním Lautnerem ( hlavně u puberťaček ) zajímavý námět, některé dobré bitky, ale většinou tragické herecké výkony, nejhorší byl ten jejich černej kamarád, s jedním tupým výrazem vydržel všechny scény ve filmu. Jako jednohubka obstojné, ale nijak mě to neuchvátilo.