Noční běžec (2015)

Typicka Neesonovka a pre fanusikov tohto herca povinnost. Po uvodnom zoznameni sa s postavami prichadza sled udalosti ktore dostavaju Jimmyho a jeho syna do nezavideniahodnej situacie. Necakajte nic prekvapive,dej plynie priamociaro. Neprinasa nic nove, z Neesonoviek sa mi viac pacili Unknown a originalitou aj Non-stop. Za zmienku stoji kvalitna kamera,ktorej nabehy mi v istych scenach posteklili zaludok.

Fargo (1996)

Velmi specificka kriminalka s jednoduchou zapletkou,ktora sa vyvinie do necakane brutalnych rozmerov alebo Ako jedno zle rozhodnutie vie nastartovat seriu absurdnych udalosti. Co cakat ked si objednate na unos vlastnej zeny hlupeho valibuka a smiesneho, nie nejako specificky ale len tak vo vseobecnosti smiesneho, chlapika. Esteze je nablizku policajtka ako z inej planety,ktora s pokojom anglicana a nechapavym vyrazom vsetko vyriesi.

Kmotr (1972)

Skvela kniha,film ma az tak neoslovil. Na moje prekvapenie som sa pri jeho pozerani celkom nudil. Vela scen,ktore boli napinave v knihe, sa vo filme udiali velmi rychlo a pre mna nezachytili tu atmosferu a napetie,ktore som prezival pri knihe.

Tísňová linka (2013)

Napinavy thriller s tuctovou zapletkou ale obohatenou o originalne prostredie tiesnovej linky 911. Dostavame sa trosku za oponu ako to na takej tiesnovej linke funguje. Filmu to pridava na pritazlivosti. Pozeralo sa mi to vyborne od zaciatku az do konca,musim ale skritizovat uplny zaver,ktory mi prisiel velmi velmi hlupy a nezmyselny. Ale to sa tykalo iba poslednych 2-3 minut,tych predoslych 90 stoji za pozretie.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Na zaciatok musim napisat jedno odporucanie,snad nie je neskoro - Necitajte posledne 2 vety z textu distributora! A teraz k hodnoteniu. Na Archu blaznov som sa velmi tesil,moje ocakavania boli velmi vysoke. Film je tematikou a atmosferou velmi podobny Prekliatemu ostrovu s DiCapriom. No na zaver nenechava priestor na rozsiahle spekulacie - dejova linia je vcelku jednoducha. Pribeh obsahuje prekvapenia a zvraty,no to najvacsie uz bolo prezradene v oficialnom texte distributora. Urobili by lepsie, kebyze tie posledne 2 vety uplne vynechali. Mne len dali dovod ocakavat,ze v tom pribehu bude este nieco extra a prekvapive, na co som cely film cakal. Na konci som sa aj dockal, no nebolo to take nadsenie a ohurenie ako na konci Prekliateho ostrova. Film navodzuje atmosferu tajomna okolo hlavnych postav no aj to tajomno je koniec koncov jednoduche. Mozno jedina vec, o ktorej sa da po filme diskutovat,su liecebne metody dr.Lamba a dr. Salta. A pri ich porovnani uz nie je az tak jednoznacne,kto tu je ten dobry a kto zly. Ked som odchadzal z kina,bol som sklamany no z odstupom casu sa to sklamanie vytratilo a ostava iba pozitivny dojem z filmu a k povodnym 3* pribudla aj stvrta.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Serial,ktoremu som dlho odolaval kedze casu je malo a serii vela. No nakoniec som sa odhodlal a vsekych 5 serii som zhltol za necely mesiac. Na tomto seriali je skvele to, ze je v podstate s kazdou dalsou seriou lepsi a lepsi a nie je to ziadne natahovanie uspechu prvych serii ako to byva vacsinou. Viem si ale predstavit, ze niekoho prva seria moze odradit, kedze dej sa posuva velmi pomaly,Skyler s jej sestrou Marie to akoby cele parodovali (dost mi liezli na nervy),cele je to v prvej serii take zmiesane vazne a komicke,nastastie tvorcovia neskor namixovali skvely pomer vaznosti,akcnosti a komedie. Oplati sa vydrzat a "prezit" s dvojicou Walter a Jessie to vsetko co "podnikanie" v drogovom biznise prinasa. Serial je obohateny mnozstvom skvelych inych postav - Hank, Mike, Saul, Gus, Badger,Skinny Pete ci Todd, nakoniec aj Skyler sa stala sympatickou. Celkovy pribeh mi pripadal akoby to tak mali vymyslene od zaciatku az dokonca cize to vsetko malo hlavu a patu.

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Aj ked sa to nezda,tak Modern Family hovori o velmi vela realnych rodinnych problemoch a situaciach,ktore zivot v rodine prinasa a je jedno ci ste otec, syn, sestra,mama ci nevlastna stara mama. A pritom s lahkostou vycari usmev na tvari a obcas sposobi aj vybuchy smiechu.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film,ktory neziskal Oscara za najlepsi film iba preto, lebo v tom roku kraloval Forrest Gump. Vykupenie z veznice Shawshank nedokazem nepozerat aj ked ho uz x-krat davaju v telke, vzdy ma uputa svojou atmosferou,Andyho nekonecnou dobrotou a genialnostou,priatelstvami,ktore nezavisia na okolnostiach a prostredi,v ktorom vznikaju.,naopak su jedinym sposobom ako to vsetko prezit.

Agenti dementi (2003) odpad!

Po precitani popisu k filmu som si povedal - moze to byt zaujimava komedia o prihluplych agentoch plna situacnej komiky vyplyvajucej z ich demencie. To som ale netusil, ze vo filme budu vsetci dementi. Odporucam sa tomuto filmu zdaleka vyhnut.

Birdman (2014)

Film ma hviezdne herecke obsadenie,najma Michael Keaton mi tam pride ako keby to bola rola sita na neho prihliadnuc na jeho herecku minulost. Cele to bola taka prijemna haluz na zamyslenie (hlavne vnutorne boje hlavnej postavy s jeho minulou slavou),nechyba tomu viac menej prekvapive vyvrcholenie,ktore sa mi takmer podarilo prekuknut. Skvele je vykreslena atmosferu za divadelnou oponou,po skonceni filmu som mal sto chuti ist do divadla.