Lovci pokladů (1999) (seriál)

Tahle kombinace Lary Croft Indiana Jones a Walker Texas Ranger si na nic nehraje a svého času to byla skvělá podívaná. Dokonce i dabing je na slušné úrovni, ve srovnání s telenovelami a cypovinami jako Ženatý se závazky to byl příjemný televizní seriál. Logiky bych v tom příliš nehledal, díly jsou celkem na jedno brdo, ale jako oddychovka poslouží dobře a pár dílů možná ještě najdu na VHS

Past na rodiče (1998)

Asi jedna z nejlepších a nejvtipnějších rodinných komedií vůbec. Děj je nenucený, není přitažený za vlasy, přes to diváka vtáhne a ten se královsky baví a ještě se jen tak mimochodem podívá do dvou odlišných částí světa. Klobouk dolů před malou Lindsay Lohan, která svou dvojroli zahrála opravdu bravurně.

Taxi (1998)

Zábavná šílenost, kde zapomenete na nedokonalosti v ději nebo efektech a prostě se vezete šílenou rychlostí spletitými francouzskými uličkami. Tohle je prostě zážitková rodinná komedie, ne kinematografický masterpiece.

Con Air (1997)

Zajímavý námět, výborné zpracování. Konec filmu byl už takový zbytečný, ale průběh byla zajímavá akce.

Kostka (1997)

Cením nápad, originalitu, mysterióznost. Je to velmi netradiční koncept, který vám trochu zavaří mozkové buňky. Časem, ale děj začne být dost repetitivní a pomalu mi začne být jedno, co za další nástrahu se tam skrývá. Konec mne taky zklamal, takový hmm...

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Neskutečná paráda, děj vymyšlený samotným mistrem. Film nadchnul, pobavil i vedl k zamyšlení, protože dokázal popsat příběh vězňů i bachařů z mnoha úhlů. Po shlédnutí mi také došlo kolik filmů se na Shawshank nepřímo odkazuje.

Poslední skaut (1991)

Tohle není americký béčko. To je B na druhou. Děj se tak zamotává, že už od půlky filmu přestávají být dějové zvraty překvapením. Vlastně překvapení je, pokud ke zvratu nedojde. Přesto to je film se slušným drajvem a hodně osobitým humorem. V kombinaci s Brucem a atmosférou šedé zóny amerických osmdesátek tenhle koktejl rozhodně nechutná špatně.

S Tatrou kolem světa I. (1991)

Je obtížné se na to dívat dnešní optikou. Uznávám výpravě všechnu čest za absolvování takové expedice a navíc s tehdejší technikou. Nicméně film jsem měl problém dokoukat s tím uspávacím lehce tendenčním komentářem s několika faktickými chybami. Záběry byly hezké, nicméně profláklých míst. Vlastně to nejlepší na tom filmu je jen pohled na svět před 30 a více lety, ale to je zajímavé jen u lidí a staveb.

Thelma a Louise (1991)

Dámská Road Rage, feministické GTA, koncentrované #MeToo, dnes se dá tahle legenda pojmenovat různě. S odstupem času tenhle film uzrál jako víno a k odvázané oslavě nevázané svodoby se přidává i úžasná atmosféra staré Ameriky

Společenský život na malých městských plochách (1988)

Chtěl jsem napsat "s přihlédnutím ke stáří snímku", ale on ten snímek je díky svému stáří snad ještě lepší ! Úžasné postřehy a pohledy na život lidí ve městech a na starou dobrou USA sedmdesátých a osmdesátých let. Nadšen bude nejen architekt, psycholog či sociolog, ale každý, kdo se rád rozhlídne kolem sebe :)