• Thriller

Třináct životů (2022)

Silný příběh, naprosto průměrná filmařina. IMDb 78 %, ČSFD 87 % — klasika, stačí počkat rok a srovná se to na reálnou hodnotu i tady.

Stopy (2013)

Střílení velblouda a vzít s sebou psa? To snad ne, taková nelidská, neduhová a nekorektní zvrhlost. Slabší 3, ani to nevypadá jako film podle veleúspěšné knížky a reportáží v NG, ale jako narychlo spíchlá inscenace, i když ne špatně natočená. Dalo se z toho vytřískat mnohem, mnohem víc.

Expanze (2015) (seriál) odpad!

Tenhle seriál je nudný naprosto vším a to na maximum.

Demolice (2015)

"Používáš nadávky nesprávně, říkáš jich moc, ztratí sílu. Jseš pak za debila a se mnou to nehne.". Druhý film od stejného režiséra, který jsem napoprvé zahodil jako prvoplánově ujetou a nasírací blbost, aby se ke mně po čase nenápadně vrátil a zapůsobil tak, jak měl asi celou dobu v plánu. Není to jen Gyllenhaalem, ale skvělou režií plnou na první pohled nepostřehnutelných detailů, co dělá film jedinečným. Zvláštní, nečekané, ujeté, vtipné i citlivé zároveň. Dojemné, ale přes smích, bez patosu a citového vydírání. Ze života, je jasné že ne všech.

Promlčeno (2022) odpad!

Nechtěná komedie. "Jde z tebe strach, brácho, zamlčím radši skoro všechno." "Hmm, zamlč úplně všechno." Takhle vypadá český thriller. Doporučuju příště šetřit papírem a nejdřív něco nakoukat. Třeba to pak bude aspoň trochu autentické a nebude to vypadat jak svědomitě nacvičené představení školní besídky. Tohle fakt bolelo, pane Drtikol. A ty jdi do prdele, Sedláčku.

Růžička (2010)

Moc děkuju panu grafomanovi majky19, že se tak krásně rozepsal a vyzradil celou pointu filmu. Vždycky potěší si něco takového bez upozornění na spoilery přečíst.

Jak jsem se zamilovala do gangstera (2022)

Mnohonásobně lepší než opěvované Jak jsem se stal gangsterem. Technicky vzato další óda na násilí a charismatické báječné lidičky, ale natočená tak stylově, s ironií a nadsázkou, že mi to bylo za chvíli jedno a dobře jsem se bavil. Jenom ty tři hodiny se ke konci už malinko táhly — spíš jako želva, než tygr. Dokonale pasující hudba.

Šantaram (2022) (seriál)

Hrozně špatně napsaná, natahovaná limonáda s idiotskými dialogy a místy až směšnými zápletkami jak z indické telenovely. Měl jsem si určitě nejdřív přečíst knížku, ale je mi líto, po tomhle už se mi do ní nechce.

Chempion mira (2021) odpad!

Co se Rusákům nedá upřít jsou naprosto skvělí herci, ale zbytek je maximálně tendenční, angažovaná, politická CCCP blitka, jen propašovaná do dnešní doby. Karpov je vlastně charakter a hrdina, ok. A 2,5 h, jako vážně? Zřejmě pocit, že to je opus stejně zábavný jako třeba Pán prstenů. Ne, není a to mám šachy rád. Jako hru, sport, ne politický nástroj.

Sneengle (2021) (seriál)

Hodnocení vypadalo slilbně, ale dostal jsem hodně slabé televizní drama. Nedotažené dialogy a nablblé, zpomalené uvažování a chování postav. Nízký rozpočet z toho přímo čiší — pokud ve Švédsku potřebují na filmování umělý sníh, tak není něco v pořádku. Jednu hvězdičku pro plastického chirurga Josefin Asplund.