Nikdo nepřežije (2012)

Pár světlých momentů, dobrý námět, ale celkově nic moc. Dalo by se řící, že Luke Evans všechny přehrává minimálně o ligu až dvě, ale mně přišlo, že ani nehráli stejný sport. Nebýt scény ve sprše, tak se člověk nedočká ani koz a byli bysme na jedné hvězdičce. Když už je film nuda, tak aspoň tohle dokáže něco málo zachránit. Ale bohužel jen málo.

The Damned (2013)

Tomuhle filmu chybí snad úplně všecko. Scénář na pytel, atmosféra na pytel, herci na pytel... Postavy jsou neskutečně stupidní, hlavní hrdina nesympatický a celé je to plné děr a nesmyslů. Škoda, protože nápad to byl výborný. Jedna hvězda za tu pěknou kozu, kterou tam ukážou.

Sestra (2018)

Bohužel už série Conjuring začíná být strašně jednotvárná. Lekačky nelekají, vrchní sestrodémon vypadá jak Marilyn Manson a prostředí není tak děsivé, jak by se od kláštera v Rumunsku z roku 1952 dalo očekávat. Na jednu stranu se tu nemusí na akci čekat na posledních 20 minut filmu, ale to, že se jede od začátku, není využito tak, jak by mohlo. Pokusy o vložení vtipů jsou tak nějak mdlé a spíše než odlehčení a pobavení přináší rozpaky. Rozhodně se z toho dalo dostat víc a možná by sérii prospěla trochu změna, protože to jinak dopadne jak spousta jiných sérií, kde se děje opakují a opakují a díl za dílem je horší a horší.

Oculus (2013)

Oculus má něco do sebe. Nenajde se tu moc lekaček. "Hlavní" zloduch není nijak extrémně strašidelný. Pocit horroru navozuje pocit bezmoci z toho, že nevíte co je pravda a co jen zdání. Prolínání se přítomnosti s minulostí mi ze začátku lezlo pěkně na nervy, ale na konci, když se oba děje začaly proplétat, tak už mi to tak nepřišlo. Co mi vadí nejvíc je to, že zde není vysvětleno vůbec nic.

Survive Style 5+ (2004)

Tento film se ne každému bude líbit. Je dlouhý, až moc bych řekl, zdánlivě to nedává smysl a japonská verze humoru nemusí být pro každého úplně ideální. Ale! Když jsem nad celým filmem začal s odstupem času víc přemýšlet, tak jsem se usmíval a osobně si myslím, že to stojí za to.

Chata v horách (2012)

Tak tohle byl mazec. Nejdřív to vypadá na klasickou vyvržďovačku v lese - pohoda. Najednou se to změní v něco jiného a skončí to jako něco úplně jiného. Nahlédnutí za oponu toho, jak se horror vlastně dělá bylo též poučné. Velmi poučné. Jeden tu nebude umírat strachy, ani řvát smíchy, ale neskutečně se bavit a opravdu čekat, jak to celé vlastně skončí.

The Battery (2012)

Za 6,000 dolarů se toho moc vymyslet nedá. Za 6,000 dolarů ale tihle chlapci dokázali vytvořit super film, se super hudbou a výbornou atmosférou.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Tak jak to hezky začalo a mělo to smysl, tak to skončilo jako...!!! Při tomhle filmu se moje znalosti fyziky propadly do hluboké deprese a jen tak je asi nepovzbudím. Ninja žralok je prostě borec. Není to nic objevného, spíš naopak. Je tu spousta klišé. Spousta hraní na hrdiny, spousta idiotských akcí a v jako každém filmu plném klišé je tu i idiot "padouch". Třetí hvězdičku jsem dal jen za to, že se mojí ženě líbil ten yorkshire terrier.

Invaze zlodějů těl (1978)

Na svou dobu velice působivý film. Výborné efekty, rozvinutá myšlenka, žádný veselý konec a nebýt toho, že je zbytečně dlouhý, tak by to byla naprostá špička.