Ďáblův uzel (2013)

Nepříjemný film, mrazivý pocit po jeho skončení...

Kohout na víně 2 (2013)

Pokračuje ve šlépějích jedničky, je vidět, že se jedná o pokračování a tudíž samotný děj a zvraty nejsou příliš reálné. Pokud ovšem toto vezmete jako fakt, pak se dá s filmem strávit pohodové odpoledne. Hlavní přednosti => režie, netradiční střih, mimika a humor zůstávají a díky tomuto režisérovi začínám prozírat, že vrchol německé produkce nemusí být Kobra 11. Velmi lidské. Díky. Nemám důvod snižovat hodnocení ;-)

Kohout na víně (2011)

Příjemné překvapení... :-) Tedy děj je předvídatelný, nápad prostý (zde nečekejte žádné překvapení), ale vše vynahrazují režie, střih, mimika a humor... Režie - je vidět, co chce režisér celkovým vyzněním říci, obzvláště když do ústředních rolích postaví sebe a svou dceru. Střih - trochu nezvyk, jedná se o opravdu rychlé svěží prostřihy statických záběrů, funguje to ale 1 (za mě rozhodně víc než pohyblivost a la italské seriály.) Mimika - k tomu už se vyjadřovali jiní. Humor - oceňuji vkusnost a nenucenost. Na německou tvorbu vysoký nadprůměr a z filmu celkově pohodový dojem... Z výše uvedených bodů nevidím důvod ke snižování 5 hvězdiček... Doporučuji pro chvíle odpočinku ;-)

Deset malých černoušků (1987)

Tak tato sovětská adaptace jedné z mých nejoblíbenějších knížek od Agathy je velmi vydařená, drží se předlohy a udržuje diváka neustále v nejistotě, kdo přijde na řadu jako další. Pět hvězd :-)

Surfařka (2011)

Pro příběhy, kdy si hrdina (v tomto případě hrdinka) jde za svým cílem přes všechny překážky života samotného, mám trošku slabost. Obdivuhodné ;-) Plus ještě musím dodat, že kvalitě snímku notnou dávkou přispěl hudební skladatel Marco Beltrami, který si vedl dobře, jak v dramatických, tak v emocionálních pasážích :-)

Chůva (1995)

Kdybych pochopil režisérský záměr, dám tomu možná 5 hvězd, to se ale nestalo. Celý film je prakticky o chůvě, objektu sexuální touhy hned 4 postav filmu... Ve filmu jsou opravdu zvláštní dialogy, ještě zvláštnější postavy, věrohodně chovající se mi přijde asi akorát to mimino. Kromě závěru, který si můžete přečíst v oficiálním textu distributora, se ve filmu vůbec nic nestane... Nicméně odpad si dát nedovolím, neboť pokud to mělo poukázat na lidskou zvrácenost, tak to je vcelku povedlo :-)

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Ano, tento film považuji možná za nejlepší českou komedii vůbec, nevím, čím to je, ale ty novější mě vůbec, ale vůbec neberou. Přitom stačí strašně málo, sympatická rodinka, prostředí Českého ráje a kopa zábavy :-)

Monsieur Lazhar (2011)

Zajímavý a poměrně realistický film z oblasti školy a nutno podotknout, že ona realita je spíše hořká. Bachir Lazar představuje roli chápavého a vnímavého učitele, který dětem dokáže naslouchat a bavit se s nimi i o věcech, o kterých by se dle předpisů s nikým bavit neměl... Co se mi opravdu líbilo, byl závěr, který byl pro mě silný a upřímný :-)

Ona (2013)

Ano, tento film jest varováním před láskou k technologiím :-) Pěkné dílko.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Krok za krokem je poměrně nadčasový seriál, který ani po opětovném zhlédnutí neztrácí kouzlo. Ano, vtipy se v sériích občas opakují, každý díl má vlastně stejný princip, kdy některý člen rodiny udělá v díle chybu a na konci dojde k morálnímu uvědomění. Postavy mi jsou sympatické a charakteristické svými vlastnostmi. Kouďák - inteligentní, vtipný, morálně vyspělý cvok (v kladném slova smyslu), Frank - hlava rodiny, jak se patří, Carol - hypersnaživá mamka, Dejna - člověk, který každého dokáže s noblesou setřít, Karen - holka, která si uvědomuje, jak je krásná, Mark - vědecký tip, Al - zde je asi nejzajímavější vývoj postavy v 7. sériích, v prvních sériích sportovně založená holka v rolích spíše s Markem a Brandonem, v pozdějších sériích hlavním zájmem kluci a herectví, Brandon - nejmladší člen, do příchodu Lily, Lily - správně vychytralý nový přírůstek. K čemu bych měl možná výhrady jsou další postavy navíc. Po odchodu Kouďáka v druhé polovině 5. série je evidentní, že se tvůrci snažili do seriálu sehnat náhradu, což podle mě nemuseli, rodina by si určitě vystačila sama. Richi a Sam jsou v pohodě a do seriálu padnou. Ale třeba takový Blesk by mi stačil jen na 1díl a na Žánlika jsem si taky tak trochu zvykal. K morálním závěrům. Zatímco ostatní zde tyto morality zatracují, já je v dnešní době celkem kvituji, neboť se domnívám, že kdyby lidi v sobě měli tolik morálky a pochopení pro druhé, jak jednotlivé postavy seriálu, možná by bylo méně rozvracených rodin, ale to je spíše otázka filozofie, jestli tady nekritizujeme přebytek moralit, protože jsou nám přece tak jasné, že nám nemusí být takto předkládány a přesto v životě skutek utekl.... To jen k zamyšlení. A když srovnám první díl první série a poslední díl sedmé série, tak musím uznat, že si seriál udržel úroveň zábavy až do konce. Takže největší obdiv kromě herců rozhodně patří scénáristům. Vtipný, vydařený sitcom, který nenudí a délka 1 dílu je optimální na seriály tohoto tipu :-)