Insidious 2 (2013)

Viděno na FF v Chotěboři, tento film se z těch půlnočních na festivalu asi nejvíce držel žánru horor... Funguje hudba z nelibozvučných zvuků Josepha Bishara, funguje příběh a režie a především - i herecké výkony jsou uvěřitelné... V tomto hororu existuje šance, že se budete bát, či občas leknete... Navíc oceňuji poměrně geniální navázání na jedničku, film rozhodně nepůsobí jako nastavenina, což je jedině dobře :-) Doporučuji ;-)

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Velmi povedený snímek, funguje humor i zápletka... Především vyzdvihuji zpomalenou scénu => jak se zbavit ochranky, vysloužila si potlesk plného chotěbořského kina :-) A chválím samozřejmě Johna Ottmana :-)

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Energický snímek, který si pro mě (neznalce předlohy) připravil jedno překvapení, kromě toho fungují vtipy i nová postava Electro, jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet dál... Přeměna Hornera na Zimmera mi přišla zvláštní, obzvláště vytvoření úplně nového motivu pro Spidermana, ale soundtrack je to rozhodně dobrý :-)

Vampire Academy (2014)

Viděno o půlnoci v kině na FF v Chotěboři... (důležité hledisko hodnocení...) Neskutečná kravina, předvídatelné zvraty... Ale celé kino se ohromně bavilo, tak proč ne? Normálně tak za dvě, ale za to pobavení plného kina za 5 :-)

Paranormal Activity: Prokletí (2014)

Viděno na FF v Chotěboři v kině ve 24 hodin... => (Jinak by mi za návštěvu něco takového nestálo...) Každopádně horor to podle mě, stejně jako ostatní díly, není... A nebo na mě tento druh hororu prostě nefunguje... ;-) Jako komedie je to ale díl od dílu brilantnější... Nebudu soudit, jestli je to záměr... ;-)

Já, Frankenstein (2014)

Akční snímek, který rychle a pohodově uběhne, ale který si znovu už asi pouštět nebudu :-)

47 róninů (2013)

Ale ano, tento film se mi líbil zejména po vizuální stránce a pokud to beru jako pohádku pro dospělé, v podstatě nemám výhrad :-)

Přežijí jen milenci (2013)

Parádní režie, děj neděj, i poslední záběr, akorát tempo na dnešní dobu poměrně více pomalé, což špatně koresponduje s únavou, takže patrně zhlédnu ještě jednou a třeba tu poslední přidám :-)

Agatha Christie's Poirot - Opona - Poirotův poslední případ (2013) (epizoda)

Uf!... Bez spoilerů... Byly to krásné časy... Takže trochu rekapitulace... Začalo to seriálem v roce 1989, od té doby vzniklo celkem 13 filmových sérií. Pro člověka, který viděl všechny díly, a tak trochu se zajímá o myšlení a filozofii Poirota, je vědomí, že s dílem nastává konec, velmi smutný. Konec je to ovšem geniální, velmi vhodně vybraný tip pro záporáka, návrat Hastingse, návrat na zámek Styles, morální dilema a především jedno z nejlepších závěrečných rozuzlení vůbec... Důkaz, že ne vždy bychom měli chtít vidět světlo a je dobré zůstat v temnotě. Důkaz, že konat dobro může být depresivní. A otázka váhy lidského života... A teď už jen pár poděkování. Děkuji A. Christie za postavu nejlepšího detektiva vůbec. Děkuji Britům, že 25 let točili tuto komplexní sérii a drželi se, v dnešní době pro mnohé "nudné," ale inteligentní formy příběhů vesměs dle předlohy. Děkuji Davidu Suchetovi, že 25 let vydržel hrát Poirota, a to tak dobře, že se jím stal, Jaromíru Medunovi a Petru Kostkovi za dabing, televizím Prima a ČT za vysílání v ČR. Děkuji Christopheru Gunningovi za hudbu pro Poirota v letech 1989-2005 a Christianu Hansonovi, který v posledních dílech na Gunninga navázal, ale přidal na vážnosti. Děkuji za důstojný konec. Au revoir... Opona spadla...