Black Widow (2021)

No... čekal jsem teda něco jinyho. Black Widow jako film nepůsobí špatně, jedná se o typickou Marvelovku, která vás na jeden večer spolehlivě zabaví. Problém ovšem nastává v situaci, kdy se snažíte nad filmem přemýšlet, popř. kdy od názvu a zasazení čekáte něco úplně jiného. Už jen ten začátek až k titulkům se jeví jako "dospělácký" film, který by v klidu mohl mapovat temnou minulost Natashi včetně onoho slavného "Jako v Budapešti", ale není tomu tak. Celý film v závěru působí tak nějak zbytečně a je toho neskutečná škoda. O těch některých příběhových dírách snad nemá smysl ani mluvit.

BLEACH (2018)

Co k tomu dodat? Ja nikdy nepochopim tyhle filmovy adaptace slavných mang a serialových (anime) počinů, které slavily stejný úspěch. Film je v podstatě jen inspirací prvního aktu mangy Bleach, kdy je všechno jinak. Postavy Chada a Inue spíš slouží jako easter egg pro fandom a ne pro děj. Ostatní je už jen protahující se fanservis pro nejskalnější fanoušky, nebo pro lidi co vůbec Bleach neznají.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Už od chvíle co jsem viděl toho zelenýho pidižvíka v druhý sérii Mandaloriana tak bylo jasný, že by si určitě zasloužil vlastní seroš a nebo aspoň epizodu. Světe div se, dostali jsme do ruky na přání celý seroš, který byl ale poněkud zvláštně povyprávěný. První tři epizody které sloužily jako můstek mezi VI epizodou SW a celým Mandoversem byly naprosto excelentní. Rozvětvený příběh Tuskenů a přerod Boby do podoby toho co bude diktovat a ne jen poslouchat navnadil na hodně vysoká očekávání, ale jejda. Po 4 epizodě nám sem tak trochu zabloudil Mando s naprosto úžasným fanservisem a v 6 epizodě všichni zapomněli na to, že se vlastně díváme na seroš o zelenym pidižvíkovi. Book of Boba Fett je paradoxně taková midsezona pro 3. sérii Mandaloriana a onen název v závěru působí tak trochu nešťastně.

Boba Fett: Zákon podsvětí - Kapitola 5: Návrat Mandaloriana (2022) (epizoda)

Představte si že děláte seriálovou produkci, která soustavně zašlapává do země ty sequelový sračky a pak pustíte ven tohle. Jestli po téhle epizodě Disney nedošlo že dělá něco špatně, tak už na filmovou produkci šance není. Doslova obří fan service v podobě pilotu pro třetí sérii Mandaloriana je něčím úžasným, po čem zamlaská slastí  jakýkoliv fanda Star Wars.

Bod obnovy (2023)

Šmarja Motoko Kusanagi nám zase zdrhla na dovolenou a v Čechách udělala tenhle cyberpunkovej mrdník! Bod obnovy je snad první a zatím jediné novodobé kvalitní scífo, které není napsané pro zdegenerovanou většinu české populace, ale nebojí se jít proti světu širšímu publiku. Ano má to dost nelogičtností, ano není to úplně originál, ale pořád je to na Českou produkci hodně nahoře. 4 fízlové z 5

Boj o budoucnost (2022)

V dnešní epizodě Feng-Shuei Babicy dáme dohromady Call of Duty: Advanced Warfare, Titanfall, Den Trifidů a Final Fantasy: Esence Života. Nakrájíme na kostičky, promícháme a švihnem do čínského mixéru kde celou směs přísně znásilníme těma nejvyššíma možnýma otáčkama, dokud se nám vše neslepí dohromady v jeden lepkavý sci-fi film. Výslednou směs podáváme nejlépe s LGBTVFlixovou přílohou a jemně zakápneme olejovým poselstvím korporátního zla s výrazným zeleným dovětkem nýmandského stylu. Podáváme ideálně ještě za tělesné teploty čerstvě zastřeleného prostestanta Si-Ťin Pinga Pú. Výsledný recept je ideální pro 3 roboty z 5.

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

Aspirant na anime roku. Originálnější zápletku a ještě lepší provedení jsem dlouhy neviděl. 10/10

BORUTO -NARUTO THE MOVIE- (2015)

Úctyhodné rozloučení s celou Naruto sérií a malá příprava k tomu, co by jednou mohlo následovat. Jsem rád, že film myslel i na starou generaci, které dal dost prostoru v celém filmu a také nám úkazal kam se vlastně celý svět Kišimota posunul. Film je narozdíl od ostatních originální a nezapomíná vzdávat hold celé serii, kdo by se divil, 15 let Kišimotovy práce si lepší zakončení přát nemohlo. Pevně doufám, že se jednou dočkáme i serie o Borutovi.

Bright (2017)

Jedinou slabou stránkou celého tohohle počinu je ten, že je to pouze jeden film. Svět vytvoření jen pro jeden film zaujme tím, jak obsáhlý ve skutečnosti je a Netflix mohl klidně cílit celou sérií.

Bubble (2022)

Měli jsme tu: upíra co se zabouchl do normální holky, sliz co chtěl ojet důstojníka vesmírné lodi červený trpaslík, borce co se zabouchl do sexbota a teď... se nám tu bublina z báblebáth vody Belle Delphine trošku zabouchla do frajera, co jí řekl že pěkně pění. Jenže vono rozeznat tu vaší bublinku vod tý druhý je trochu problém a říct tý správný kouli že se jí chcete dostat do bublinek může málem způsobit apokalypsu. Že nevěříte? Místní štramák totiž musí každý den běhat jakýsi battlekour aby vůbec měl co do pusy a během tohohle battlekouru můžete i zařvat. Jasný, není lepšího způsobu jak zabavit děcka z děcáku a přitom se jich nenápadně zbavit. Víceméně levná lovestory premisa o vylitým bublifuku do záchodu co málem zpustošil celý Japonsko je graficky zpracovaná na jedničku a celkový příběh je spíše jednoduchým námětem o spojení dvou zcela rozdílných bytostí. Co se musí ocenit je po dlouhé době ta originalita a hodně povedený soundtrack, který je silným boostrem pro celý film. 4 bublinky z 5